SkyscraperCity banner

28181 - 28200 of 28228 Posts

·
Registered
Joined
·
4,689 Posts
Są zmiany konstrukcji, zmniejszone zostały otwory okienne, zredukowano ilość otworów drzwiowych (jak dziwnie zabrzmiało to sorry), a co miało być zrobione jest w SIWZ.
 

·
Registered
Joined
·
4,564 Posts
Szczerze to jak na mój gust wygląda całkiem ok, nawet sprawia wrażenie mniejszej toporności od Darta który to jednak jest trochę przysadzisty. Moim zdaniem poprzednie malowanie IC na ED74 było bardziej napaćkane. Co się dało wyrzeźbić z istniejącej konstrukcji to wyrzeźbiono, mogli przeszczepić czoło, ale tu nigdy nie ma pewności co wyjdzie i mogło by wyjść coś co by było jakimś maszkaronem. Czasem lepiej zostawić jak jest niż dalej kombinować. Do tego cieszmy się, że drzwi nie machnęli na granatowo. Co do skojarzeń z borsukiem, owszem tak się kojarzy, ale czy trzeba patrzeć na to skojarzenie negatywnie? Jeśli po modernie te jednostki będą niezawodne to określenie borsuk nabierze charakteru pieszczotliwego. Jedyne do czego mam zastrzeżenie to trochę głupio wygląda ta różnica wysokości tych dwóch okien przed drzwiami, wydaje mnie się, że podniesienie podłogi w miejscu gdzie jest niższe okno nie byłoby aż tak trudne gdyż łatwiej jest równać w górę no tym bardziej, że w tych jednostkach ta różnica wysokości nie jest jakaś duża.
 

·
Registered
Joined
·
7,937 Posts
Pamiętaj, że ta naprawa nie zmienia podstawowych elementów konstrukcyjnych, oprawia jedynie standard dopasowując go do segmentu Intercity. Zmiany w układzie podłogi to kolejne zmiany do badań i homologacji, a jak da się zauważyć cena i tak niska nie była.
Malowanie obejmuje układ kolorów, jakie narzuca Intercity, te proponowanie przez nich falki były takie, jak księga malowania tramwajów w Krakowie.
Ale porównajmy - było:


miało być:
1120368

Jest
Edyta II

fot: Krzysztof Boryna
źródło: Facebook
To co można by trochę zmienić to dziubek
1120389
 

·
Registered
Joined
·
4,689 Posts
Tak pomniejszono okna, jeszcze jest ramka z profili, chociaż nie koniecznie jest potrzebna. Jest to próbka która wykonałem na podstawie zdjęcia konstrukcji pudła 16WEk wykonanego w Autosanie a dostępnego na znanej stronie. Z kolei otwór drzwiowy musi mieć również profile aby w tym miejscu było wzmocnienie. Samo poszycie blachą nic nie da bo mimo wszytko jakoś to musi być wzmocnione.
IMG_20210222_184404.jpg
 

·
Registered
Joined
·
815 Posts
@DarekP Twoje ostatnie zdjęcie dokładnie pokazuje jak niewielką ilością farby można uzyskać kolosalną zmianę oczywiście na plus!
To ostatnie to efekt zniesmaczenia jaki poczułem na widok tego, co wyjechało z MM. To 15 sekund paprania w Paincie na potrzeby grupy na FB, więc niechlujne i lekko od czapy, ale pokazujące, co miałem na myśli.
Wyobraź sobie, że jest spora grupa ludzi, twierdząca, że dociągnięcie "czarnego" do projektora jest par excellence nieestetyczne i niszczy cały, dobry efekt.
O gustach się nie dyskutuje. Zaznaczam tylko, że są zwolennicy nawet obecnej propozycji schematu malowania.
 

·
Registered
Joined
·
7,937 Posts
Te okna to jest nowy trend, moim zdaniem gadanie o mniejszych stratach energii to lipa, bo chodzi o mniejszy koszt. Poza tym układ mocowania okien - wklejane, na ramkach jest zależny od preferencji zamawiającego, a chodzi o łatwość wymiany po uszkodzeniu. Dlatego niektórzy preferują wklejane, bo są zlicowane z pudłem, a inni w ramach, bo szybciej się je wymienia i można to zrobić w większej liczbie miejsc. Zostało dopuszczone zmniejszenie okien na wysokość do 30% o ile pamiętam, więc z tego skorzystano. Dzięki temu jest więcej miejsca na półkach, a w ruchu dalekobieżnym ważne jest to, co widzi pasażer siedzący, a nie ten stojący w przejściu.
Poza tym, w przypadku Pesy sensowne powinno być wykorzystanie części z Darta, by zmniejszyć liczbę potrzebnych części zapasowych na oba składy.

@Pasztun Nie bardzo rozumiem, co masz na myśli, ale to ostatnie zdjęcie w moim poście był mój Paint i ze 3 minuty mojej roboty na potrzeby SSC (wątek Intercity).
 

·
Registered
Joined
·
7,937 Posts
Tak, o ile nie chcemy przy okazji upychać tyle siedzeń, ile się da.
Ostatnio coraz z tym lepiej, ale to też problem producentów, np. wagony 154A i ich następcy, 159A, krótkim ograniczono liczbę miejsc przez okna.
 

·
Registered
Joined
·
980 Posts
Pytanie laika: jaki jest cel pomniejszania okien i wstawiania takich ohydnych sprzed 40 lat?
Te okna z tymi sprzed 40 lat mają tylko wspólne to, że szyba jest ze szkła, a rama z aluminium.

1. Okno w ramie, jest tu przykręcane, a szyba zamontowana na uszczelce, w przypadku konieczności wymiany szyby, zajmie to 30 minut, a nie kilka godzin, jak w wersji wklejanej.
2. Poprawa izolacyjności -> od wewnątrz nie będzie chociażby osadzał się kondensat

Katastrofa kolejowa. Link z bydgoskiej Pesy wyszedł prawie bez szwanku
Zderzył się z byle czym, to i uszkodzeń dużo nie doznał..
 

·
Registered
Joined
·
1,688 Posts
Pierwsza umowa realizacyjna to 33 SZT. Nieźle.
No i bardzo ciekawi wizka, w której SZT to nie Link, a jakaś nowa wersja z czołem bardzo „elfowym”.
Skala zamówienia pokazuje też to, ile faktycznie kosztują SZT. 90 mln CZK za sztukę (nie wiem, czy z VAT czy bez), czyli na nasze ok. 15 baniek.
 

·
Registered
Joined
·
4,564 Posts
Gratuluję wygranej, to się nazywa równowaga w przyrodzie, Newag zgarnia u nas zamówienia na hybrydy, Pesa eksportuje, zatem jedni i drudzy zarobią jednocześnie nie przepracowując ponad miarę. Co do wyglądu, na plus, stare Linki trochę się już przejadły. O wtopę się nie obawiam, ČD raczej nie będą robić pod górę tak bardzo jak DB.
 
28181 - 28200 of 28228 Posts
Top