SkyscraperCity Forum banner
4881 - 4900 of 28902 Posts

·
Registered
264 Posts
... Warto zauważyć, że ta współpraca między bydgoskim producentem a Kazachami już się rozpoczęła. Obecnie realizowany jest pierwszy kontrakt PESY dla Kazachów –budowa i dostawa jednego regionalnego pociągu, konstrukcyjnie zbliżonego do tych, które były sprzedawane na Litwę. Szerzej na ten temat postaramy się napisać już wkrótce w InfoRail ...

http://infotram.pl/text.php?from=main&id=47304

Czy chodzi o 620M ?

·
Registered
168 Posts
... Warto zauważyć, że ta współpraca między bydgoskim producentem a Kazachami już się rozpoczęła. Obecnie realizowany jest pierwszy kontrakt PESY dla Kazachów –budowa i dostawa jednego regionalnego pociągu, konstrukcyjnie zbliżonego do tych, które były sprzedawane na Litwę. Szerzej na ten temat postaramy się napisać już wkrótce w InfoRail ...

http://infotram.pl/text.php?from=main&id=47304

Czy chodzi o 620M ?
tak . . . ale nie wiem czy jeden czy dwa człony ma mieć ...
teraz znalazłem lepszą wizkę GAMY ... ( może już była )

·
Fluorescent Adolescent
3,434 Posts
No i miałem rację, Link to najlepiej wyglądający wyrób Pesy, o najwolniej przemijającym dyzajnie. Za 10 lat będzie wyglądał tak samo dobrze :)

·
Registered
143 Posts
Najprawdopodobniej mają wiele wspólnego, aczkolwiek należy zwrócić uwagę na to, że w obrębie samej rodziny Elf występują spore różnice, w zależności od zamówienia.
.

Nie mają ze sobą nic wspólnego. Owszem jest dość sporo elementów które są tylko podobne do tych z Elfa. Są to dwie zupełnie różne konstrukcje. Nie ma mowy o współdzieleniu części itp.

Nawet same Linki będą się różnić dość znacznie między sobą...
Przykład ( jeden z wielu...): Link Netinera będzie miał drzwi zewnętrzne w kabinie maszynisty.

·
Registered
3,349 Posts
Czy Link jest poprostu wersja spalinowa Elfa?
Jak widzisz opinie są różne zależnie od rozumienia "po prostu".:)
Dla mnie oczywiste jest że Link musi być trochę inny bo ma inny napęd i niższy poziom podłogi, ale w gruncie rzeczy widać wyraźnie że powstawał równocześnie z Elfem jako część tej samej koncepcji.

Nie mają ze sobą nic wspólnego. Owszem jest dość sporo elementów które są tylko podobne do tych z Elfa. Są to dwie zupełnie różne konstrukcje. Nie ma mowy o współdzieleniu części itp.

Nawet same Linki będą się różnić dość znacznie między sobą...
Przykład ( jeden z wielu...): Link Netinera będzie miał drzwi zewnętrzne w kabinie maszynisty.
Nic, ale sporo wspólnego? ;)

Co do tych drzwi to jestem ciekawy gdzie je wcisną. Chyba tylko kosztem przestrzeni pasażerskiej no i raczej z zewnętrzną drabinką ale nad wózkiem? Co wtedy ze skrajnią? Jakoś słabo to widzę. Zastanawia mnie jeszcze podłoga w przegubie. Różnica poziomu okien jest większa niż w starych typach.

·
Godfather
1,516 Posts
Mam takie pytanie...
Czy PESA posiada wystarczające możliwości organizacyjno-techniczne, żeby zbudować ezta, który poruszałby się z prędkością ponad 200km/h? Coś na kształt szwedzkiego SJ 2000
Jeśli pytanie jest totalnie z d..y to przepraszam za moją ignorancję/niewiedzę;)

·
Registered
9,004 Posts
Mam takie pytanie...
Czy PESA posiada wystarczające możliwości organizacyjno-techniczne, żeby zbudować ezta, który poruszałby się z prędkością ponad 200km/h?
Teoretycznie ma. W praktyce, aby to coś było przy okazji niezawodne i bezpieczne wypadałoby żeby firma miała doświadczenie w konstrukcjach o Vmax 200km/h. Póki co żadna Pesa nie przekroczyła 160 km/h.

·
Registered
946 Posts
Jak na razie żaden polski producent nie zadeklarował, że jest w stanie zaoferować tabor jadący szybciej niż 190 km/h. Warto przypomnieć sobie, które firmy zgłosiły się do przetargu na składy zespolone dla PKP IC, mające wyciągać 220 - 230 km/h. Polscy producenci to na razie nie ta liga.

·
Just user
6,014 Posts
mamadoo said:
Jak na razie żaden polski producent nie zadeklarował, że jest w stanie zaoferować tabor jadący szybciej niż 190 km/h. Warto przypomnieć sobie, które firmy zgłosiły się do przetargu na składy zespolone dla PKP IC, mające wyciągać 220 - 230 km/h. Polscy producenci to na razie nie ta liga.
A czy PKP nie wymagało doświadczenia? W takiej sytuacji polscy producenci są spaleni. Newag robił już własne wózki na 200km/h, więc coś doświadczenia już ma.

4881 - 4900 of 28902 Posts