SkyscraperCity banner
1 - 9 of 9 Posts

·
yet another transit geek
3,377 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Słuchajcie, co można właściwie pokazać niezmotoryzowanemu turyście który przyjeżdża do miasta na kilka godzin? Ja najczęściej urządzam rundę po różnych zakamarkach śródmieścia z wyżerką w Smoku i powrotem na PKP bulwarami, ale może macie jakieś konkretniejsze pomysły? :)

·
Registered
152 Posts
Spytaj się jeszcze o aktualne ceny za toalety, bo skoro wybieracie się na wycieczkę to i sikać może się zachcę - by nie nosić niepotrzebnie zbyt dużej ilości gotówki. No i nie będziesz musiał chodzić po zakamarkach... :rofl:

·
yet another transit geek
3,377 Posts
Discussion Starter · #3 ·
Ja tu mieszkam, wiesz. :->
Tylko ze względu na moje zainteresowania mam specyficzne trasy wycieczek, więc ciekaw jestem jakie pomysły mają inni...

(toalety publiczne? idzie się na herbatę do najbliższej knajpki ;) )

·
Phelot
8,278 Posts
Szczegółowej trasy nie mam ustalonej. ;) Ale na pewno bym pokazał halę "Łuczniczka" i operę (koniecznie od strony Wyspy Młyńskiej). :)

·
Registered
152 Posts
ka__zet said:
toalety publiczne? idzie się na herbatę do najbliższej knajpki ;)
Można i tak :cheers2:

Napisz może czym interesuje się, co lubi ta osoba którą będziesz ciągać. Wiedząc to będzie łatwiej coś polecić.

·
praktitioner
1,924 Posts
hmmm.....

na pewno KAnał bydgoski z spacerem po śluzach

na pewno Wyspa Młyńska z odwiedzinia Karczmy Młyńskiej z genialnym jabłecznikiem i chlebem ze smalcem (mniam)

po za tym nalesnik w smoku lub w manekinie (mniam) :)

Stary Port

spacer po centrum (Gdanska, Dworcowa, Cieszkowskiego)

Chinczyk obok Hysterii i przepyszny płonący kurczak w 5 smakach podany na rozgrzanym pólmisku,

oczywiscie tramwajem do Mysla i ukazanie piekna ogrodu botanicznego z alpinarium

·
yet another transit geek
3,377 Posts
Discussion Starter · #9 ·
@all: ostatnia wycieczka udała się nieźle, dziękuję, akurat byli to znajomi którym pokazywałem gdzie będą różne rzeczy a teraz są place budowy głównie. :)
I Barka oraz Kubryk zrobiły furorę.

(i niech ktoś sprzątnie ten parking sprzed opery, błagam)

@ivica: Ogród Botaniczny i Myślęcinek ogólnie to tak, ale przy trzech godzinach trochę ciasno... :)

1 - 9 of 9 Posts