SkyscraperCity banner

1 - 20 of 1052 Posts

·
Registered
851 Posts
A ja nie wiem jaki sens zakładania kolejnego wątku który przez wiele miesięcy będzie martwy.
Fajnie że są już jakieś założenia, ale jeszcze za mało dzieje się w temacie żeby było o czym pisać.

·
Registered
559 Posts
Uważam, że nie warto zakładac jak narazie osobnego wątku dla inwestycji ktora jest jedynie w planach a jej realizacja jeszcze się nie rozpoczęla, nalezy poczekać.

pozdrawiam

·
marboro
5,690 Posts
No to moze jeszcze jeden watek zalozysz o balustradach na moscie Sulimy ufundowanych przez Jerzego?? No wkoncu tez mialo byc w 100%

·
Banned
3,563 Posts
Discussion Starter #11
Poprawka. Juz mialy byc
Wiesz akurat dziwie sie Tobie ze To Ty autor watku o bydgoskich mitach zalozyles ten watek.
Dzięki za przypomnienie mojej pierwotnej nazwy o AP. Ten tytuł miał sens, niestety ktoś wpadł na pomysł zmiany, a moderator zmienił nie pytając się nawet autora wątku, co uważam za wielkie świństwo.
Odnośnie barier to wolę, aby zrobili to kompleksowo niż po kawałku. Tak więc uliczki, i odrestaurowany most.
PS. Może coś wiem o tym centrum?

·
marboro
5,690 Posts
No i tu sie z Toba zgadzam odnosnie watku o AP. Watek mial sens i barierirki w tamten watek by pasowaly bo w artykulach o rewitalizacji mostu nie ma juz zadnej mowy ze Jerzy je ufunduje. Nie zrozum mnie zle ja tam zycze aby to centrum powstalo ale niech jakies konkrety beda jakies pozwolenia niech powstanie projekt. Mamy juz nauczke z IKEA. Ile lat juz watek istnieje a marketu nie ma.

·
Banned
3,563 Posts
Discussion Starter #13
No i tu sie z Toba zgadzam odnosnie watku o AP. Watek mial sens i barierirki w tamten watek by pasowaly bo w artykulach o rewitalizacji mostu nie ma juz zadnej mowy ze Jerzy je ufunduje. Nie zrozum mnie zle ja tam zycze aby to centrum powstalo ale niech jakies konkrety beda jakies pozwolenia niech powstanie projekt. Mamy juz nauczke z IKEA. Ile lat juz watek istnieje a marketu nie ma.
Jesteśmy bardzo niecierpliwi, chcielibyśmy wszystko za jednym pociągnięciem, ale trzeba być cierpliwym.
PS. Obawiam się tylko tego, że MAKRUM rozstanie się z Bydgoszczą.

·
Dear Donald, Yours Ever
33,720 Posts
http://thecity.com.pl/Wiadomosci/Kraj/Powstaje-najwieksze-centrum-handlowe-w-Bydgoszczy

W Bydgoszczy powstanie wielofunkcyjne centrum handlowe – Makrum Park.

Dwupoziomowa galeria handlowa z częścią rekreacyjno-rozrywkową, hipermarket, market budowlany oraz retail park – będzie to pierwszy na taką skalę obiekt na bydgoskiej mapie handlowej.

Makrum Park będzie największym centrum handlowo-rozrywkowym w Bydgoszczy o łącznej powierzchni najmu 60 000 mkw (GLA) z parkingiem na 1 900 miejsc postojowych. Obiekt, którego oddanie do użytku planowane jest na 2013 rok, powstanie u zbiegu ulic Kamiennej i Sułkowskiego, przy jednej z najważniejszych tras na linii północ-południe i wschód-zachód. Makrum Park będzie pierwszym nowoczesnym obiektem handlowym w tym rejonie miasta.

W zasięgu 10-minutowej jazdy samochodem mieszka ponad 190 tys. osób, a prawie 350 tys. może dostać się do centrum w ciągu 30 minut. Usytuowanie inwestycji przy głównych szlakach komunikacyjnych oraz dobrze rozwinięty transport publiczny umożliwi komfortowe dotarcie do obiektu z każdej dzielnicy Bydgoszczy. Lokalizacja wyróżnia się dogodnym dojazdem dla mieszkańców z północnych rejonów miasta oraz podbydgoskich gmin, gdzie od kliku lat rozwija się budowa nowoczesnych osiedli mieszkaniowych i nie znajduje się żadne centrum handlowe. Ulice, znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji, prowadzą w stronę planowanej Trasy Uniwersyteckiej, połączonej z nowym mostem na rzece Brdzie, którego budowa zostanie ukończona w 2012 roku.

Koncepcję architektoniczną Makrum Park stworzyli pracownia J.S.K. Architekci. Inwestycja powstanie na działce o powierzchni 9,6 hektara, na terenach pofabrycznych, z których część nadal jest użytkowana przez Makrum S.A. Zarządzaniem obiektu ma zająć się King Sturge.

·
Registered
17 Posts
A wiadomo kiedy rozpocznie sie budowa galeri handlowej bo z tej wiadomosci nic nie wynika kiedy to sie rozpocznie

·
Registered
1,072 Posts
A wiadomo kiedy rozpocznie sie budowa galeri handlowej bo z tej wiadomosci nic nie wynika kiedy to sie rozpocznie
Jeśli do 2013 roku mają zdążyć, to niedawno powinna zacząć się budowa, chyba, że będą mieli dużo robotników...

·
Człowiek-instytucja
4,412 Posts
Dwupoziomowa galeria handlowa z częścią rekreacyjno-rozrywkową, hipermarket, market budowlany oraz retail park – będzie to pierwszy na taką skalę obiekt na bydgoskiej mapie handlowej.
Czyli Focus-bis. Nic nowego, nic fajnego. Tylko kolejny zakład przemysłowy spuszczony do kanału. To miasto jest chore.

·
Registered
Unibike/PESA/Konstal/Solbus/Mercedes/Solaris
7,511 Posts
A miało być pięknie. Miał stać biurowiec, a oprócz centrum handlowego, miał powstać kompleks usługowo-biznesowy. Tymczasem postawią kolejny Focus Park.

Makrum Park będzie pierwszym nowoczesnym obiektem handlowym w tym rejonie miasta.
ŁAAAAAŁ!
Hipermarket na każdym osiedlu! Boysband w każdym województwie! Hip hip hurra!

A Makrum wyniesie się z Bydgoszczy. Zamiast tego, będzie praca za 1000 zł miesięcznie.

1 - 20 of 1052 Posts