SkyscraperCity banner

261 - 268 of 268 Posts

·
Registered
Joined
·
8,856 Posts
Wolałbym być przed Schreiberem, no ale nie miałem zbyt precyzyjnych informacji...

Według wypowiedzi szefa komitetu stałego Rady Ministrów Łukasza Schreibera w „Rozmowie Dnia” TVP Bydgoszcz, wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin złożył już podpis, umożliwiający utworzenie wspomnianej w porozumieniu spółki celowej. Potwierdzają to także nasze ustalenia, dokonane jeszcze przed wtorkowym programem w telewizji bydgoskiej.

PKP S.A. wraz z partnerami pracują nad realizacją zapisów porozumienia o współpracy przy podejmowaniu działań na rzecz budowy terminala intermodalnego w Emilianowie koło Bydgoszczy. Podczas spotkań roboczych, które odbyły się w ramach tej inicjatywy, przedyskutowano założenia projektu oraz określono działania, które należy podjąć, aby stworzyć warunki do realizacji budowy terminala intermodalnego w Emilianowie. Prace zmierzają do powołania spółki celowej, która będzie odpowiadała za realizację projektu. Trwają też prace nad warunkową umową inwestycyjną związaną z realizacją projektu – przekazał MetropoliaBydgoska.PL Michał Stigler, rzecznik PKP S.A.

Również Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa przekazuje pozytywne informacje dotyczące budowy platformy. – Po podpisaniu porozumienia powołano zespół złożony z przedstawicieli wszystkich stron porozumienia w celu powołania spółki terminal intermodalny Bydgoszcz Emilianowo. Do chwili obecnej przygotowano projekcję ekonomiczną inwestycji, warunkową umowę inwestycyjną, a KOWR zarezerwował środki w planie finansowym na 2020 r. na podstawowe dokumentacje terminala. Sygnatariusze uzyskali również stosowne zgody nadzorujących organów – przekazał nam rzecznik KOWR Wojciech Adamczyk.
 

·
Kujawski łoś bezkolizyjny
Kujawski Łoś Bezkolizyjny
Joined
·
8,566 Posts
Aż mi się trudno pisze, ale czasem nie ma wyboru: brawo rząd!
(I żeby nie było za słodko: co tak późno!?)
 

·
Registered
Bydgoszcz
Joined
·
358 Posts
Gruszki na wierzbie. Trzeba promować długopis. Utworzą spółkę jakiś Misiewicz bądź pisuar dostanie 49 tyś miesięcznie i będzie narzekał, ze za mało. Obym się mylił bo kibicuje tej inwestycji.
 

·
Registered
Joined
·
1,693 Posts
Lepsze takie gruszki na wierzbie w postaci spółki celowej, niż zarzekanie się na obcinaną rękę.
Pożyjemy zobaczymy. Jest to krok w dobrą stronę.
 

·
Kujawski łoś bezkolizyjny
Kujawski Łoś Bezkolizyjny
Joined
·
8,566 Posts
Ja też wolę choćby za cenę zrobienia z tego propagandowego "wielkiego planu PiS dla gospodarki" (a nie uporu miasta i społeczników, którym długo odmawiano). Jeśli ma to powstać za cenę przypisania sukcesu bieżącej władzy (ktokolwiek akurat będzie rządził jak wstęga zawiśnie), to niech budują.
 

·
Registered
Joined
·
8,856 Posts
Prezydent skomentował też wtorkowe informacje na temat postępów w tworzeniu portu multimodalnego w Bydgoszczy. Jak poinformował minister Łukasz Schreiber w Rozmowie Dnia w TVP, minister aktywów państwowych Jacek Sasin złożył już podpis umożliwiający utworzenie spółki celowej dotyczącej portu. Wśród stron porozumienia podpisanego we wrześniu ubiegłego roku jest Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny. Zdaniem Bruskiego, ta informacja to także element kampanii. – Przez dwa lata trwały rozmowy, a teraz nagle przed wyborami są decyzje. Z naszej strony w tej sprawie cały czas była wielka otwartość, prezes BPPT uczestniczył we wszystkich rozmowach. Na razie są zapowiedzi. Czekamy na umowę i zapewnienie finansowania na przedsięwzięcie – zapowiedział prezydent.
 
261 - 268 of 268 Posts
Top