SkyscraperCity Forum banner
1 - 16 of 59 Posts

· Urodzony bydgoszczanin
4,579 Posts

· Urodzony bydgoszczanin
4,579 Posts
Rusza remont Collegium Medicum. To lifting, nie przebudowa

O tym gmachu wielu mówi po prostu: "harmonijka". Kilka dni temu przy jego elewacji stanęły rusztowania. Po stronie północnej i południowej zostaną zamontowane sterowane elektronicznie żaluzje zewnętrzne. Ten pomysł został już zatwierdzony przez plastyka miejskiego, konserwatora zabytków.

Wyremontowane zostaną też pomieszczenia biurowe działu dydaktyki, odnowiona zostanie konstrukcja i izolacja termiczna poddasza. Robotnicy wymienią także kominy.

Cztery lata temu powstały pierwsze koncepcje gruntownej przebudowy gmachu przy ul. Jagiellońskiej 13. Wizualizacje pokazywały prostą, nie wyróżniająca się niczym, nowoczesną konstrukcję. Miała być bardziej funkcjonalna. Wielu wówczas protestowało przeciwko zmianom w bryle budynku. Uznali, że "harmonijka" już jest jednym z symboli miasta.

Uczelnia do dziś nie rozpoczęła przygotowań do tego remontu. - Nie mamy w planach przebudowy budynku - mówi Marcin Czyżniewski, rzecznik Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. - Priorytetem jest w tej chwili renowacja budynku przy ulicy Dworcowej. To w niego zainwestujemy dostępne fundusze.
Źródło:Gazeta.pl

· Urodzony bydgoszczanin
4,579 Posts
Jak nam w tym roku na wykładzie prowadząca pokazała pocztówki jak wyglądał Plac Piastowski i nieodległy Plac Zbawiciela kiedyś to oniemiałem, jeny, jaka perła sie marnuje przez tandetne budy, gdyby tak zrobić z PP drugi Rynek, a Śniadeckich przerobić by było troche więcej miejsca dla pieszych, coś pięknego, szczególnie, że pewnie zaraz znaleźliby się chętni by zabudować kilka dziur w dość ciekawej swoją drogą pierzei. Mam nadzieje, że miasto zacznie teraz powoli skupiać uwage również na Śródmieście.

· Urodzony bydgoszczanin
4,579 Posts
Gdańska deptakiem z tramwajami

Będąc ostatnio w Łodzi zobaczyłem ul. Piotrkowską, która wygląda bardzo podobnie do naszej Gdańskiej z tym, że jak wiemy jest ona reprezentacyjnym deptakiem, a nasza Gdańska ,,tylko" reprezentacyjną ulicą, stąd tak trochę pofantazjowałem, a potem stwierdziłem, ze może przedstawie tu swoją wizje, z chęcią posłucham jakie jest wasze zdanie na ten temat.

Najpierw zdjęcia aktualne na dużym zblizeniu:
Bydgoszcz:

Łódź:

I do czegos podobnego, tylko z tramwajem po środku bym dążył:

Zielone linie to planowane deptaki, czerwona to skrzyżowanie z ulicą z ruchem samochodowym.

Długosć deptaka Gdańska Focha - Gdańska Mickiewicza to około 1km, nie musimy robić dużej rewolucji w komunikacji, gdyż nie ma problemu by niezbyt duży Śródmiejski ruch przenieść na ulice obok, jedyna zmiana, to zrobienie ze Świetojańskiej ulicy dwukierunkowej, z której naturalnie wyjeżdżałoby się na Al. Mickiewicza, możliwa byłaby rezygnacja tam z sygnalizacji, gdyż odszedłby nam ruch z Gdańskiej od centrum.

No i teraz koszty. zastanawiałem się ile może kosztować remont nawierzchni jednego kilometra ulicy, bo w sumie to byłby jedyny koszt, no może jeszcze zmiana oznakowania na sąsiednich ulicach, ktoś umie to oszacować? Chyba remont kilometra ulicy nie wykracza poza możliwości miasta.

Zdaję sobie sprawę, ze do takiej akcji potrzeba prezydenta z wizją, ale i tak jestem ciekawy waszego zdania na ten temat.:)

· Urodzony bydgoszczanin
4,579 Posts
Wiadomo, że ktoś musi dbać i pilnować takich detali, i od tego są localsi, bo przyjezdni, póki się nie potkną to wręcz krzywego chodnika nie zobaczą, jeśli otoczenie zapewnia inne walory ;) i tak jest we wszystkich lokalnych wątkach miejskich, wchodzę obejrzeć zdjęcia jakiejś inwestycji, myśle fajne spoko, a pod spodem wymienione milion niedoróbek których wcześniej nie zauważyłem w ogóle ;) ważne żeby nie przesadzać w drugą stronę, bo są nadal ludzie którzy mieszkając w Bydgoszczy na codzień nie widzą tych zmian, całe szczęście, że i po znajomych widzę, topnieje ich liczba szybko :)

1 - 16 of 59 Posts