SkyscraperCity Forum banner
1 - 14 of 14 Posts

· Registered
Joined
·
4,142 Posts
2 lata temu:

ECE specjalizuje się w budowach obiektów handlowych. Leszek Sikora, dyrektor zarządzający ECE Polska, nie kryje, że niecierpliwie czekał na zakończenie prac nad miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. - To atrakcyjny teren, który musi być sensownie zagospodarowany - mówi. - Działka jest położona w centrum, niedaleko wyremontowanej śluzy i zrewitalizowanego nabrzeża Brdy. W sąsiedztwie Nordic Haven, apartamentowca, który dominuje nad tą okolicą. My specjalizujemy się w budowach obiektów handlowych, dlatego kiedy wszystkie formalności zostaną już dopełnione, sprzedamy ziemię. Z początkiem roku będziemy szukać inwestora, który profesjonalnie zajmuje się budowa mieszkań i biurowców. Zależy nam, aby działka miała szybko nowego gospodarza - dodaje.
 

· Registered
Joined
·
4,142 Posts
wyborcza,pl

Ruina po fabryce Jutrzenki ożyje. "Wizualizacja jest bardzo atrakcyjna"

Zmiany na ul. Warmińskiego. Firma GM Architekci kupiła ruinę po fabryce czekolady. - Starą strukturę chcemy zachować, na jej bazie powstanie efektowny, wielofunkcyjny budynek - zapewnia Szymon Muszyński z GM Architekci.Poprzemysłowe budynki przy ul. Warmińskiego 7-9, w ścisłym centrum Bydgoszczy, nieopodal Opery Nova, niszczały przez lata. Obskurne ściany, mnóstwo śmieci, dziury w dachu i ogrodzeniu – tak dziś wygląda dawna Fabryka Wyrobów Cukierniczych Braci Tysler. Założyli ją w 1922 roku. Gdy wybuchła II wojna światowa, zakład przejęli Niemcy. Po okupacji stał się częścią zjednoczenia Jutrzenka i pod tą marką funkcjonował przez kolejnych kilkadziesiąt lat. Ostatni właściciel kamienicy w 2017 roku chciał ruinę rozebrać. Ale miejski konserwator zabytków na rozbiórkę się nie zgodził.

– Obiekt jest w gminnej ewidencji zabytków. Owszem, jego stan pozostawia wiele do życzenia, ale może znajdzie się ktoś, kto będzie chciał zainwestować i zmieni jego wygląd – mówił Sławomir Marcysiak.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, na kupno ruiny z pozrywanymi stropami zdecydowała się renomowana bydgoska firma GM Architekci. Ta sama, która projektowała prawie wszystkie budynki dla Adama Sowy przy ul. Mostowej i okolicy.

Z poszanowaniem historii

– Wpłynął do nas już wniosek o pozwolenie na budowę – potwierdza nasze ustalenia Katarzyna Łaskarzewska-Karczmarz, dyrektor Wydziału Administracji Budowlanej w Urzędzie Miejskim. Główny architekt miasta chwali projekt. – Planowana jest rozbudowa, przebudowa i zabudowa, wstępna wizualizacja jest bardzo atrakcyjna. Świetnie wkomponuje się w okolicę – mówi Łaskarzewska-Karczmarz.

Szymon Muszyński z firmy GM Architekci o planach rewitalizacji starej fabryki mówi niechętnie. – Na razie nie chcemy ujawniać żadnych szczegółów – ucina. – Planowana jest rewitalizacja przestrzeni i struktury starej fabryki. Z przyjemnością pokażemy wizualizację, kiedy otrzymamy pozwolenie na budowę. Mamy ciekawych sąsiadów, oczywiście nasza inwestycja jest na mniejszą skalę, ale będzie równie atrakcyjna. Budynek będzie ładny, odnoszący się do historycznej struktury. Przeszliśmy już w tej sprawie uzgodnienia pozytywne z miejskim konserwatorem zabytków.

Sąsiad: Nowy Port

Sąsiedzi, o których mówi Muszyński, to firma AWZ Developer, która pod koniec maja pochwaliła się projektem nowego osiedla naprzeciwko Opery Nova. Inwestycja powstaje na działce między ul. Focha, Marcinkowskiego, Obrońców Bydgoszczy i Warmińskiego.
 

· Registered
Joined
·
4,142 Posts
To jest konsekwentnie realizowane. Dla biedaków, których nie stać na własne auto, jest (coraz gorsza) komunikacja publiczna, z jej kręgosłupem, komunikacją tramwajową, z oszałamiającą częstotliwością co 20 min., nawet w szczycie (i z coraz krótszym taborem). Za chwilę wybudują nowe mosty Kazimierza Wielkiego i według zapowiedzi bezpośrednio z Fordonu do centrum zostaną trzy linie tramwajowe, każda co 20 min. (zaledwie 9 kursów na godzinę!, bo nie liczę linii 11, bo raczej nikt o zdrowych zmysłach nie będzie jechać z Fordonu do centrum naokoło przez Wojska Polskiego).
Edit: A jak chcesz z rodziną wybrać się do centrum handlowego w sobotę to wybieraj - własne wygodne auto czy ścisk z innymi biedakami w tramwaju kursującym raz na 30 min? Wybór oczywisty.
W efekcie kolejni mieszkańcy przesiądą się do swoich aut. Więc trzeba nam wincyj pasów, wincyj parkingów. Proponuję kilka kolejnych P&R w ścisłym centrum.
Jak urzędnicy podchodzą do tematu widać np. po Gdańskiej. Tam się powoli spacerować nie da, tyle samochodów, na chodnikach zamienionych w parkingi, na ścieżce rowerowej. Jeden wielki parking. Przestrzeni dla pieszych coraz mniej.
 
1 - 14 of 14 Posts
Top