SkyscraperCity banner

1081 - 1100 of 1129 Posts

·
Registered
9,471 Posts
Z każdym rokiem UTP i wzornictwo angażuje się częściej z coraz lepszym skutkiem. Robili projekty na ławki, rynek, plac Kościeleckich, halę targową, ławkę i kosze na rynek , a teraz na kwiaciarnie. Oprócz tego sporo projektów miejskich z własnej inicjatywy. Część pokazali na wystawie, którą zoorganizowałem latem na rynku. Trend wzrostowy powinien się utrzymać.

·
Registered
426 Posts
Przecież to nie są neony, przynajmniej na chwilę obecną

Poza tym, budynek o którym piszesz jest za niski do takich dużych liter.

·
Kujawski łoś bezkolizyjny
Kujawski Łoś Bezkolizyjny
8,579 Posts
Proporcje do budynku nie pasują, ale jakby kiedyś Bydgoszcz się pokusiła o odtwarzanie swoich neonów i ponowne ich uruchamianie, to ten na pewno na pierwotnym obiekcie nie wróci. Inna sprawa, że wątpię, by z wszystkich napisów na każdej ze stron budynku dało się skompletować komplet działających liter. Trochę szkoda, bo ja bym się wcale a wcale nie pogniewał o bydgoski odpowiednik warszawskiego muzeum neonów. Ale najlepszy moment by zacząć pracować nad ich ocaleniem był trzydzieści lat temu. Drugi najlepszy jest teraz i obawiam się, że nie zostanie wykorzystany, tak samo jak nie wiadomo co się stało z żeliwnymi filarami wiaduktu kolejowego, które przecież były prawdziwymi perełkami i też je "ocalono".

·
marboro
5,736 Posts
Duzo neonow bydgoskich ocalalo i sa w prywatnej kolekcji. Wlasciciel ich chcial je udostepnic miastu aby je wyeksponowac. Plastyk miejski szukal miejsca na godna ich ekspozycje. No i szuka szuka ciagle szuka. Lata juz mijaja od tego pomysly a pewnie ciagle szuka. Jak jakas gazeta nie podejmie tematu to pewnie wiecznie bedzie szukal.

·
Registered
9,471 Posts
Nie jest to do końca prawda. Kontaktowałem się z właścicielem, by zrobić ekspozycje neonów i stwierdził, że nie jest tym zainteresowany. Miejsce na ekspozycję się znalazło świetne i jak zapadnie ostateczna decyzja i pozwolą sprawy techniczne, to wszyscy będą zadowoleni.

·
Registered
164 Posts
Mi podobał się pomysł Michała Grzybowskiego z bydgoskiego Hydeparku na FB, aby umieścić (zmodernizowane) neony Brdy na wyspie św. Barbary. Opływa ją Brda więc idealnie pasują do miejsca a za razem utrwalałyby historię hotelu.

·
Registered
166 Posts
W zadnym innym miescie poza Wawa nie widzialem, zeby byl taki sentyment do neonow. Jak pamietam na Gdanskiej byly one gigantyczne! Gierkowe zarzadzenia, ze mialo byc kolorowo jak na zachodzie. W zadnym wypadku nie przynosic tej neonowej dyskoteki na wyspe. Jak miasto chce je zachowac i odrerstaurowac to niech dogaduje sie z wlacicielami budynkow i zawiezcie je z powrotem na dachach. Gdzie np. jest napis WITAMY W BYDGOSZCZY? Co mozna jeszcze upchnac na wyspach? Remont zbliza sie ku koncowi, a ma zadnego rozsadnego zagospodarowania Mlynow. Jakies mgliste wizje o jakies Wodzie i Kanalizacji. Teraz dojda do tego neony. No luuddzieee. Moze dorzuce tam stara pompe wuja Leona pewnie lapie sie na "zabytek" uczciwe lata 50-te.

·
Registered
840 Posts
Pewnie, że lepiej, gdyby neony wróciły na swoje miejsca :) ale szansa na to nikła. Gdyby chociaż wróciły te z ul Gdańskiej - marzenie. Jeśli jest jakaś większa kolekcja, to jak dla mnie byłaby (w połączeniu z nowoczesną ekspozycją świetlną - światła, op-art, trochę iluzji, trochę ciekawostek) o niebo lepszym pomysłem dla tych wnętrz niż wspomniana woda czy kanalizacja ;) No ale zobaczymy co zaproponuje nowy dyrektor.

Też uważam że wyspa św Barbary się nie nadaje - ona jest (poza jej stanem) najprościej za mała na takie ekspozycje.

·
Registered
8,865 Posts
A propos

Postępowanie: WIM 271.2.45.2020 Wykonanie koncepcji programowo-przestrzennych zagospodarowania terenu Wyspy Św. Barbary w Bydgoszczy, inwentaryzacji przyrodniczych wyspy oraz badań geotechnicznych podłoża gruntowego wyspy.

·
Registered
2,905 Posts
1081 - 1100 of 1129 Posts