SkyscraperCity banner

1101 - 1109 of 1109 Posts

·
Registered
Joined
·
162 Posts
Tu mnie zaskoczyles przyznaje.. czyli po Wawie-mamy jeszcze Wroclaw. Taki troche post apokaliptyczny Cyber Pank, ale przyznaje ze klimat jest. (y) Takie wroclawskie Piccadilly Circus w post industrialnej odslonie. Czyli rozumiem, ze robimy takie same na Zachemie? Taaaaki zarcik.
 

·
Kujawski łoś bezkolizyjny
Kujawski Łoś Bezkolizyjny
Joined
·
8,565 Posts
IMO taka kolekcja na zewnątrz to nawet lepszypokaz klimatu jaki robią neony, niż muzeum w Warszawie.
 

·
Registered
Joined
·
1,285 Posts
Never ending story Cieszkowskiego:

"Kierowcy rozjeżdżają chodniki przy pięknej ul. Cieszkowskiego. Na ratunek idą strażnicy miejscy

Małgorzata Czajkowska, Andrzej Tyczyno

1 lipca 2020 | 08:44

Źle parkujące samochody niszczą ul. Cieszkowskiego w Bydgoszczy. Drogowcy nie chcą uniemożliwić im tego słupkami czy kwietnikami. Ratunkiem mają być częstsze interwencje strażników miejskich.

Ul. Cieszkowskiego to chluba Bydgoszczy. Stojące tu secesyjne kamienice to architektoniczne perełki. W 2017 r. miasto zrewitalizowało ulicę, m.in. zadbało o nową nawierzchnię oraz chodniki. – Ułożone w słynne „bydgoskie karo” – podkreśla Paweł Górny, przewodniczący Stowarzyszenia Społeczny Rzecznik Pieszych w Bydgoszczy.
Do niego, a także do redakcji „Wyborczej” z prośbą o interwencję zwróciła się mieszkanka ul. Cieszkowskiego. – Samochody parkujące w nieprawidłowych miejscach po parzystej stronie niszczą chodniki. Widać już popękane płytki. Serce się kraje, bo od remontu minęły tylko ponad dwa lata – mówi. – Niektórzy kierowcy są tak bezczelni, że włączają światła awaryjne tylko po to, by stanąć „na zakazie”.

Bój o parkowanie przy ul. Cieszkowskiego toczył się jeszcze na etapie planów rewitalizacji. Ostatecznie kompromisem są miejsca parkingowe wyznaczone po nieparzystej stronie. Niestety, kierowcy nic sobie nie robią zakazów. Żeby uniemożliwić im zostawianie samochodów przy skrzyżowaniu z Gdańską, pod muralem upamiętniającym budowniczego Józefa Święcickiego, drogowcy wykonali żółte progi na jezdni, co z kolei wywołało wątpliwości natury estetycznej.
Czy możemy spodziewać się podobnej interwencji po drugiej stronie ulicy, czyli postawienia słupków albo elementów tzw. małej architektury? – Nie – mówi wprost Tomasz Okoński, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy. – Takich miejsc jest w Bydgoszczy więcej, a słupki, ławki czy donice kosztują. Nie możemy karać wszystkich mieszkańców, bo przecież takich wydatek skutkowałby niewydaniem pieniędzy na inne potrzeby. Niech płacą źle parkujące kierowcy. Słone mandaty powinni oduczyć ich złego parkowania – dodaje. I przypomina, że że niebawem ruszają prace przy remoncie chodnika u zbiegu ul. Pomorskiej i Cieszkowskiego.

Ratunkiem wydają się więc tylko interwencje strażników miejskich. I ci zapowiadają, że staną na wysokości zadania. Od 24 czerwca przy ul. Cieszkowskiego przeprowadzili 19 kontroli. – Dziesięć osób zostało wylegitymowanych, były trzy pouczenia, wystawiliśmy też pięć mandatów po 100 zł. 500 zł mandatu otrzymał z kolei kierowca, który miał nieważną legitymacje inwalidy. Złe parkowania najbardziej dotkliwie finansowo odczuło dwóch kierowców – ich samochody zostały odholowane – informuje Jacek Anhalt, komendant Straży Miejskiej w Bydgoszczy. – Wojewoda zdjął już z nas obowiązki związane z koronawirusem, nie jesteśmy już tak zaangażowani pod kątem pandemii i możemy wrócić do naszych podstawowych działań. Zapewniam, że w krótkim czasie przy Cieszkowskiego zapanuje porządek!
Górny jest sceptyczny. – Kiedy strażnicy miejscy znikają z Cieszkowskiego, sytuacja wraca do „normy”. Pomogą tylko słupki, donice, stojaki, ławki – wiele razy tańsze od patroli straży miejskiej – uważa."

 

·
Registered
Joined
·
902 Posts
Nie – mówi wprost Tomasz Okoński, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy. – Takich miejsc jest w Bydgoszczy więcej, a słupki, ławki czy donice kosztują. Nie możemy karać wszystkich mieszkańców, bo przecież takich wydatek skutkowałby niewydaniem pieniędzy na inne potrzeby. Niech płacą źle parkujące kierowcy. Słone mandaty powinni oduczyć ich złego parkowania – dodaje. I przypomina, że że niebawem ruszają prace przy remoncie chodnika u zbiegu ul. Pomorskiej i Cieszkowskiego.
Czy ja dobrze rozumiem, że Okoński uważa, że patrolowanie ulicy 24/7 albo remont nawierzchni co 4 lata jest tańszy od słupków czy stojaków rowerowych?

Chodnik użytkowany zgodnie z przeznaczeniem jest praktycznie niezniszczalny. Jak jeżdżą po nim auta to remont będzie trzeba robić co 4-5 lat. To co mówi Okoński to jest niegospodarność a nie oszczędność.
 

·
Registered
Joined
·
394 Posts
Jakoś nie widać efektów, samochody jak parkowały tak parkują. "Ja tu tylko na chwilę", "A gdzie mam zaparkować jak tam wszystko zajęte", ta sama melodia jest na wszystkich ulicach Śródmieścia, od Dworcowej po Rycerską.
 

·
Registered
Joined
·
228 Posts
tylko słupki, stojaki rowerowe, donice i ławki załatwią problem nielegalnego parkowania...
po takich słowach rzecznik powinien być odwołany, bo to jest brednia. Od kiedy profilaktyka (słupki etc) jest droższa od naprawy zniszczeń?
Tutaj nie chodzi im o kasę, tylko strach przed podjęciem decyzji (bo się komuś narażą). Co do organizacji ruchu w śródmieściu ewidentnie widać, że nie ma całościowego, odważnego planu...
 

·
Registered
Joined
·
2,185 Posts
Discussion Starter #1,108
pytanie do Bakosia (wiem, ze nie do końca to Twój rewir, ale możze masz sposób, znajomości:>)
czy istnieje możliwość postawienia słupków na przejściu dla pieszych na ul. Jagiellońskiej przy Pałacu Młodzieży?
widać, że kiedyś tam były, pracownicy PM skracają sobie drogę przejeżdżając przez przejście dla pieszych i wjeżdżają na widoczny pod budynkiem Bangladesz samochodowy
oczywiście mają też "awaryjny" wjazd przez chodnik :)
tutaj udało się postawić słupki
po tym jak "park" przy NOT był rozjeżdżany przez auta, więc może przy PM się uda?
 
1101 - 1109 of 1109 Posts
Top