Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 23770 Posts

·
Homo Skyscraperus
Joined
·
22,216 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Odbudowa północno-wschodniej pierzei ul. Mostowej i zabudowa Kaskady są już przesądzone. Ratusz wydał pozwolenie na budowęPustą działkę pomiędzy ul. Mostową i Grodzką zabuduje bydgoski cukiernik Adam Sowa. W zasłonięcie szpetnej bryły Kaskady zainwestuje jej właściciel - Spółdzielnia Gastronomiczna. Ratusz długo nie wydawał pozwolenia na budowę. Chciał ścisłej współpracy inwestorów i skoordynowania prac na każdym etapie przedsięwzięcia, by to, co stanie na Starówce, było spójne, funkcjonalne i efektowne. Przed wydaniem pozwolenia na budowę architekt miasta chciał jeszcze zapewnienia, że prace realizowane będą mniej więcej w tym samym czasie i że Mostowa nie będzie przez najbliższe np. 10 lat ciągłym placem budowy.

- Inwestorzy zobowiązali się, że zakończą prace w czasie nie dłuższym niż trzy lata od ich rozpoczęcia - mówi architekt miasta Robert Jaworski.

Początek budowy planowany jest na początek 2006 roku.

- Nadchodzący rok poświęcimy na przygotowanie szczegółowych projektów wykonawczych, znalezienie wykonawców i zgromadzenie pieniędzy. Zamierzamy starać się o dofinansowanie z funduszy unijnych w ramach programu dotyczącego rewitalizacji i zagospodarowania miast - zapowiada Sowa.

Jak będzie wyglądać Mostowa i Stary Rynek po zrealizowaniu projektów?

- Linia zabudowy Mostowej wyznaczona obecnie przez Kaskadę przesunie się do środka deptaka o sześć metrów - opisuje Jaworski. - Od strony Rynku widzieć będziemy cztero- i trzykondygnacyjną elewację złożoną z kilku kamieniczek. Podobnie będzie od strony Mostowej, tyle że kamieniczek będzie tu więcej. Tak naprawdę całą pierzeję stworzą dwa budynki, choć będzie ona przypominać tradycyjną zabudowę, jak np. na ul. Długiej. Wrażenie wielości budynków da zastosowanie różnic w oknach oraz kolorze i materiałach elewacji. Na etapie realizacji ratusz też będzie miał stały nadzór nad przebiegiem prac, by końcowy efekt był jak najlepszy - zapowiada Jaworski.

GW


ZONC: No to piwko dla wszystkich :cheers: dodatkowo odbudowane zostana 2 spichrze, zbudowana pierzeja od Oper Nova, zabudowana zwrotnica MZK i PLAC TEATRALNY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Wszystko przez najblizsze 3 lata!
 

·
...
Joined
·
12,226 Posts
Fantastyczne wieści, zoncu jak wygląda obecnie ta Kaskada? na renderza te kamieniczki wyglądają całkiem sympatycznie,tyko jakoś takie niskie ;]
no i długa ta ulica mostowa?
następne pytanie:
te 15 kamienic wchodzi w skład zabudowy tej ulicy Mostowej i pl. Teatralnego, oraz pierzeji od Opery Novej ? ( kompletnie się nie orientuje :D)
ps. ofiaruje Ci mojego 648 posta!!!! yeah
 

·
cubism
Joined
·
534 Posts
[Bydgoszcz] Rewitalizacja Wyspy Młyńskiej

Jedno z najbardziej urokliwych miejsc Bydgosczy Wyspa Młyńska zzyska nowe oblicze..prace ruszają od wiosny 2006..
(tu chciałem wkleić zdjęcie...no cóż początkujący jestem i nie mogę:/)
Projekt rewitalizacji i zagospodarowania tych terenów obejmuje kilka
przedsięwzięć. Planowane są adaptacja i modernizacja budynków usytuowanych na
Wyspie Młyńskiej, czyli: Czerwonego i Białego Spichrza, Domu Młynarza, starej
wozowni, budynków przy ul. Mennica 4, 6 i 7. W programie jest także budowa
systemu kanalizacyjnego i sieci wodociągowej, urządzenie promenady wzdłuż
Wybrzeża Prezydenta Narutowicza oraz renowacja budowli hydrotechnicznych: śluzy
miejskiej, jazów i przepławki dla ryb. Projekt zapowiada także przebudowę ul.
Mennica wraz z mostem przy ul. Ku Młynom, budowę trzech kładek dla pieszych (na
wysokości Opery Nova, ul. Św. Trójcy i Wenecji Bydgoskiej) oraz restaurację
mostu Jerzego Sulimy-Kamińskiego i ul. Mostowej.(z Expressu Byd.)
Dodatkowo Opera Nova ma zostać wykonczona do końca 2006 roku, gdzie trzeci krąg ma zostać przekształcony na centrum konferencyjne. Ma również powstać scena letnia na wodzie widziana od strony Wyspy.
Niestety nie mogę znaleźć nigdzie dokładnych projektów..może ktoś ma link lub fotki?
 

·
Registered
Joined
·
427 Posts
MartBDG said:
Pisza juz o tym od 10 lat i dupa, nic sie nie dzieje.
Coś jak nasza Wyspa Spichrzów :) :) :)
 

·
Banned
Joined
·
2,291 Posts
Bardzo wazne w skali calej Wyspy sa Mlyny Rothera, ten teren nigdy nie bedzie taki jak powinien byc poki ta rozgrzebana budowa bedzie stac jak stoi teraz,a niestety o zadnych przetargach czy inwestorach nie slychac.

To troche dobija- raz juz aquapark byl pewny na 100 % i nagle bankructwo inwestora, potem ten hotel w mlynach- pewne na 110% w koncu budowa trwala i znowu to samo, podobnie z drugim podejsciem do parku wodnego. Zapomnialbym jeszcze o hotelu na Zawiszy-pusty i niedokonczony od chyba 11 lat, sa zreszta jeszcze inne niedokonczone inwestycje.
U nas wiec mozna sie cieszyc z jakiejs inwestycji dopiero kiedy zostanie oddana do uzytku bo do tego czasu wszystko mozliwe.
 

·
Registered
Joined
·
1,020 Posts
Jak sie woli nie wypowiadac, tzn ze to jeszcze nic pewnego, a jak nic pewnego, to... wiele sie moze zmienic.

Wyspa Mlynska musi jednak uzyskac nowe oblicze, bo obecnie miejsce jest popularne raczej w innych niz turystycznych kregach. A miejsce jest absolutnie reprezentatwne i warto troche sie o nie postarac. Ja sam bardzo lubie tam spacerowac.

Coolek
 
1 - 20 of 23770 Posts
Top