SkyscraperCity banner

22661 - 22680 of 22707 Posts

·
Registered
9,463 Posts
Aha, i w nowym budynku jest pewnie jeszcze mniej miejsc niż było :D Czy jednak więcej? A ile zniknęło z okolicznych ulic? Czy jednak nie zniknęły, a powstały nowe, np. dla tych biednych dostawców? O głosie Rady Estetyki, że na działce obok Hali jest potrzebny parking bo klientów nie będzie, już nawet nie wspomnę, bo też się zaraz okaże że powiedziane było jedno, ale na pewno chodziło o coś dokładnie odwrotnego.
Nie wspominaj też o głosie Stowarzyszenia Społeczny Rzecznik Pieszych za/przeciwko zabudowie pierzei zachodniej rynku. Po prostu opinia jednego członka, nie definiuje opinii całości. Duda będąc samym prezydentem nie reprezentuje głosu wszystkich Polaków.

Ilość miejsc w Immobile zwiększyła się nieznacznie, a miejsce zatrudniające wcześniej 1 osobę, będzie zatrudniało docelowo kilkaset, posiada także kryty parking dla rowerów. Dla mnie bardzo pozytywna zmiana funkcjonalna. Podobna sytuacja nastąpi w tak chwalonym tutaj Nowym Porcie, który też postawi na parkingi podziemne, oddając sporo przestrzeni zieleni i pieszym.

Dlatego parkowanie musi być droższe. To wtedy i zaczną się opłacać parkingi komercyjne, na które miasto nie wydało grosza (Pod Blankami, Za Rywalem), i władzom się opłaca pilnować i jak potrzeba to odholować, i nagle okazuje się też że miejsc nie brakuje, bo za 7-9 zł/h nie ma tylu chętnych, a już tym bardziej, żeby inwestować w masakrycznie drogie podziemne, które potem stoją puste (np. Plac Katarzyny Toruń, Nowy Targ Wrocław). Popyt na parkowanie w polskich miastach jest wzbudzony nie przez niewystarczającą podaż, a dokładnie odwrotnie - przez wszechobecność tej podaży i to poniżej realnych kosztów.
Dla mnie parking Pod Blankami to wrzód na tkance miasta. Zaprzecza on wszystkim zasadom przestrzennym i to nie tylko miast innowacyjnych, ale nawet końcówki XX wieku.. Liczę, że kiedyś zostanie rozebrany, a w jego miejscu pojawi się miejska zabudowa. Zresztą bliżej mi do wzorowaniu się na Gdańsku, który stawia kolejne parkingi podziemne, czy Amsterdamie, który niedawno zbudował nawet podziemny parking na rowery, czy parking pod kanałem, niż na Toruniu.

Nikogo w mieście nie warto wrzucać do grupy z przedrostkiem "bieda". Dostawca, też po pracy może wpaść na piwo i może działać prężnie dla miasta tak jak sklepikarz, czy restaurator. Poza tym, łatwiej nakłonić do zmian sojusznika niż wroga. Wystarczająco dużo podziałów już w Bydgoszczy mamy i potem kluczowym sporem w mieści jest dojazd do katedry.

Nam też w swoich poglądach zdecydowanie bliżej niż dalej. Nie jedną fajną rzecz zrobiliśmy razem i znając Twoją pracowitość i konsekwencje, nie jedną jeszcze zrobimy, a pewnie niedługo znowu będzie okazja pogadać przy piwie, nawet dla czystej szermierki słownej jak to obaj lubimy czynić, zwyczajowo zanudzając współtowarzyszy. ;)

·
marboro
5,724 Posts
Dobry pomysl. Nawet jak juz bedzie mozna sie spotykac na miescie chocby od jutra to I tak zanim ludzie sie przekonaja minom nastepne tygodnie. Te ogrodki I tak od razu nie beda na siebie zarabiac. Takze to nawet bedzie zacheta aby restauratorzy je rozstawili.

·
Registered
1,285 Posts
Umie liczyć. 2 metry to 2 metry, a kasa (mniejsza) od działających jest lepsza niż brak kasy od niedziałających. I oni to wiedzą, bez tego chłopaki by nie wyskakiwali ;)

·
Registered
1,285 Posts
Pacz pan, trzeba printsrkiny robić, że ktoś tu pisał że obniżka nic nie da :D
Pytanie tylko czy w związku z niższą ceną będą większe powierzchnie, o czym też była mowa - Rynek, Długa, połówki Batorego, Niedźwiedzia i Jana Kazimierza. Przykładem Wilno.

·
Perhaps User
214 Posts
Dla mnie parking Pod Blankami to wrzód na tkance miasta. Zaprzecza on wszystkim zasadom przestrzennym i to nie tylko miast innowacyjnych, ale nawet końcówki XX wieku.. Liczę, że kiedyś zostanie rozebrany, a w jego miejscu pojawi się miejska zabudowa. Zresztą bliżej mi do wzorowaniu się na Gdańsku, który stawia kolejne parkingi podziemne, czy Amsterdamie, który niedawno zbudował nawet podziemny parking na rowery, czy parking pod kanałem, niż na Toruniu.
Parking sam w sobie nie jest zły, ale to, co zrobił z osią widokową na budynek sądu z Długiej woła o pomstę do nieba.

·
Registered
9,463 Posts
Faktycznie widać, że Poznań chce nas gonić. Na razie dali 1gr. ogródkom za czerwiec. Reszta rozwiązań praktycznie taka jak u nas. Może nadgonią nas z możliwością stawiania ogródków przy elewacji jak to jest na zachodzie. U nas takie były będą nowe.

Sama ilość ogródków najprawdopodobniej się zwiększy, ale część gastronomi nadal obserwuje sytuacje, a to ona stawia ogródki, a nie miasto.

·
Registered
1,285 Posts
Oczywistym jest, w omawianym przypadku, że stawka 1 grosz jest przypadkowo zbieżna w obu miastach, ale to Poznań wystartował z oddaniem nowych powierzchni pod ogródki. Od pisania, że czarne jest białe, fakty nie zmienią kolorów. Chyba więc nie ma o czym dalej mówić...

22661 - 22680 of 22707 Posts