SkyscraperCity banner

22681 - 22687 of 22687 Posts

·
Registered
8,783 Posts
Pojawił się wniosek o PNB dla Instalacja artystyczna – kłódki dla zakochanych

1. Czy projekt jakoś różni się od wizji studentów?
2. Niedawno w wywiadzie dla GW pan skarbnik - na moim zdaniem nieco sugerujące pytania red. Tyczyny - nie umiał wprost odpowiedzieć, czy „Kłódek dla zakochanych” nie będzie, bo niezbędne nie są.

Niektóre pozycje w budżecie trzeba przeanalizować, czy mieszczą się w słowie „niezbędne”, czy są z tym związane dochody unijne, bo to drugie ważne kryterium.
Wiedząc, że sytuacja finansowa będzie trudna, jestem w stanie się zgodzić, że instalacja może poczekać. Z drugiej strony jest pół miliona w budżecie i te pół miliona dotrze do wielu osób, które widząc kryzys zastanawiają się, co dalej - a tak mogą zarobić. Znając jednak dość specyficzną politykę ratuszowych cięć - miast ograniczania inwestycji jest ich całkowite wywalanie, a szereg zbędnych wydatków wciąż widnieje w budżecie; to i tak pozwala na narzekanie, bo do "stu milionów zabranych przez PiS" dojdzie wirus - czy realizacja "kłódek" w tym roku jest w ogóle realna?

·
Kujawski łoś bezkolizyjny
Kujawski Łoś Bezkolizyjny
8,445 Posts
A ja się zastanawiam czy nie jest teraz przypadkiem najlepsza pora na włączenie takich instalacji i tym podobnych do inwestycji 50-50 i wszelkie "nie-niezbędne" rzeczy stawiać jeśli uda się znaleźć sponsora abo zebrać cegiełki na pozostałe 50%. Wiem, że miasto powinno samo się zająć takimi tematami, ale nawet mimo kryzysu jestem przekonany, że znalazłyby się firmy i osoby gotowe wspomóc miasto.

·
marboro
5,693 Posts
A ja się zastanawiam czy nie jest teraz przypadkiem najlepsza pora na włączenie takich instalacji i tym podobnych do inwestycji 50-50 i wszelkie "nie-niezbędne" rzeczy stawiać jeśli uda się znaleźć sponsora abo zebrać cegiełki na pozostałe 50%. Wiem, że miasto powinno samo się zająć takimi tematami, ale nawet mimo kryzysu jestem przekonany, że znalazłyby się firmy i osoby gotowe wspomóc miasto.
Taaa. To kiedy dorzucasz swoje 50%?

·
Kujawski łoś bezkolizyjny
Kujawski Łoś Bezkolizyjny
8,445 Posts
50% nie dorzucę, ale jaby była akcja ciegiełkowa, to chętnie bym się włączył. I tak, możesz mnie trzymać za słowo.

·
Registered
1,251 Posts
Co to są, formalnie, "inwestycje 50-50"?
Czy raczej inicjatywa lokalna 75/25, sprowadzona w Bydzi niecnie do wyciągania pieniędzy na budowę gruntówek, zamiast swojego fajnego zamysłu inicjowania lokalnej aktywności...

22681 - 22687 of 22687 Posts