SkyscraperCity Forum banner

[Bydgoszcz] Rewaloryzacja Starego Miasta

3109147 Views 24489 Replies 477 Participants Last post by  Handsome by nature
Odbudowa północno-wschodniej pierzei ul. Mostowej i zabudowa Kaskady są już przesądzone. Ratusz wydał pozwolenie na budowę

Pustą działkę pomiędzy ul. Mostową i Grodzką zabuduje bydgoski cukiernik Adam Sowa. W zasłonięcie szpetnej bryły Kaskady zainwestuje jej właściciel - Spółdzielnia Gastronomiczna. Ratusz długo nie wydawał pozwolenia na budowę. Chciał ścisłej współpracy inwestorów i skoordynowania prac na każdym etapie przedsięwzięcia, by to, co stanie na Starówce, było spójne, funkcjonalne i efektowne. Przed wydaniem pozwolenia na budowę architekt miasta chciał jeszcze zapewnienia, że prace realizowane będą mniej więcej w tym samym czasie i że Mostowa nie będzie przez najbliższe np. 10 lat ciągłym placem budowy.

- Inwestorzy zobowiązali się, że zakończą prace w czasie nie dłuższym niż trzy lata od ich rozpoczęcia - mówi architekt miasta Robert Jaworski.

Początek budowy planowany jest na początek 2006 roku.

- Nadchodzący rok poświęcimy na przygotowanie szczegółowych projektów wykonawczych, znalezienie wykonawców i zgromadzenie pieniędzy. Zamierzamy starać się o dofinansowanie z funduszy unijnych w ramach programu dotyczącego rewitalizacji i zagospodarowania miast - zapowiada Sowa.

Jak będzie wyglądać Mostowa i Stary Rynek po zrealizowaniu projektów?

- Linia zabudowy Mostowej wyznaczona obecnie przez Kaskadę przesunie się do środka deptaka o sześć metrów - opisuje Jaworski. - Od strony Rynku widzieć będziemy cztero- i trzykondygnacyjną elewację złożoną z kilku kamieniczek. Podobnie będzie od strony Mostowej, tyle że kamieniczek będzie tu więcej. Tak naprawdę całą pierzeję stworzą dwa budynki, choć będzie ona przypominać tradycyjną zabudowę, jak np. na ul. Długiej. Wrażenie wielości budynków da zastosowanie różnic w oknach oraz kolorze i materiałach elewacji. Na etapie realizacji ratusz też będzie miał stały nadzór nad przebiegiem prac, by końcowy efekt był jak najlepszy - zapowiada Jaworski.

GW

ZONC: No to piwko dla wszystkich :cheers: dodatkowo odbudowane zostana 2 spichrze, zbudowana pierzeja od Oper Nova, zabudowana zwrotnica MZK i PLAC TEATRALNY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Wszystko przez najblizsze 3 lata!
14721 - 14740 of 24490 Posts
Część dobudowana od Grodzkiej.

Co jest niby otwarte?
ps. a propos grodzkiej i rybiego... po remoncie ta część prywatna przylegająca do spichlerzy będzie wyglądać po prostu żenująco.
Trzeba będzie nasłać na ten parking plastyka miejskiego, bo wobec nowego placu przy Rybim Rynku, będzie spory kontrast.

PS Na Focha powstanie ciąg 4 podświetlonych kamienic. Marzy mi się taka cała Foch i rynek.
  • Like
Reactions: Arte
Rozbudowany również.
Obecnie to własność Sowy ("lotowski' budynek / dawniej H.Frankego) i prace miały ruszyć w tym miesiącu ale mogą nie ruszyć. Maja tam być m.in. apartamenty do wynajęcia. Budynek ma być zdaje się mocno przebudowany i połączony z pozostałymi 'posiadłościami' Sowy. A co do powstającego kompleksu...
Dużo zdjęć z budowy M2 po kliknięciu w zdjęcie :cheers:

^^

Zaraz ktoś Ciebie poda do księgi brigów za notoryczne linkowanie jednej strony. Takich mamy życzliwych użytkowników w naszym mieście :D
  • Like
Reactions: Zamaszysty
^^ Lekko się do tego przygotowałem:
- nie wrzucam tylko jednego linka, raz facebook, raz blog, czasami są pełne relacje bez linka do bloga (wczorajszy parking Pod Blankami)
- pytałem się moda czy mogę robić tak jak robię (nie było zakazu, więc uznaję za pozwolenie)
- inni dostali nakaz, żeby pokazywać część posta i dawać link do reszty to ja robię to samo, a że to są zdjęcia i robię ich dużo...

W moim odczuciu działam zgodnie z zasadami, ale jak znajdzie się życzliwy to trudno ;)
  • Like
Reactions: mikemechanix
:D To bym żart z mojej strony. Mnie notorycznie podkopywano swego czasu.

A zdjęcia miodzio. Mostowa coraz lepsza.
^^ Rozpisałem się jakby ktoś podchwycił żart ;)

Na Batorego i Jezuickiej od Długiej do Niedźwiedziej nic się od 2 tygodni nie zmieniło... takie mamy realne terminy

Przy okazji rozkopali kolejny fragment Jezuickiej

Na Grodzkiej zakopali dziury

Mostowa - zalali betonem, pod mostem pojawiły się rusztowania

Trybunalska

Więcej zdjęć na blogu ;)
Nie mogą robić tego za szybko. Grunt by otworzyć to we wrześniu jak ludzie z wakacji wrócą. Wybory tuż tuż.

PS Co do tłumaczenia dowcipów. ;)

Standard, wg moich obserwacji 90% miejskich inwestycji drogowych to partactwo.
Świetne jest to zdjęcie z flarą w oknie spichlerza. A ta piaszczysta droga cofa czas o 100 lat na tym zdjęciu. Pozwoliłem je sobie trochę wyciąć i zedytować.

• Like
Reactions: natansalda
100 lat temu, to tam pewnie był już od dawna bruk ;)
To są działki pod biurowce? Myślałem, że już należą do inwestora...
Działki idą pod młotek. Parcele w centrum za blisko 600 tys. zł

Urząd Miasta wystawił na sprzedaż dwie działki znajdujące się na zapleczu dawnego dworca autobusowego na pl. Kościeleckich. Cena wywoławcza to 595 tys. zł.

Parcele pomiędzy kamienicami przy ul. Podwale a obecnym parkingiem na pl. Kościeleckich od lat stanowią niechlubny punkt na mapie bydgoskiej Starówki. Niegdyś graniczyły z terenem dawnego miejskiego dworca autobusowego, który funkcjonował tam do lat 70. XX w. Po jego likwidacji - i uruchomieniu w tym miejscu pętli autobusowej - nieruchomości zaczęły stopniowo popadać w ruinę. Dziś stoi tam tylko drewniana szopa przewidziana do rozbiórki. Reszta placu porośnięta jest drzewami i krzewami. Obszar ten znajduje się w strefie "W" ochrony archeologicznej, czyli wymagane jest przeprowadzenie badań archeologicznych przed podjęciem jakichkolwiek prac ziemnych. O tym muszą pamiętać potencjalni inwestorzy.

http://m.bydgoszcz.gazeta.pl/bydgos..._pod_mlotek__Parcele_w_centrum_za_blisko.html
To są działki "za" biurowcem.
No nie jestem zachwycony Mostową. Bałem się przeszkleń i wypisz, wymaluj zrobili je na początek lat 90-tych

• Like
Reactions: Bakos
W zasadzie ten budynek, który podlinkowałeś w zdjęciu starzeje się, jak widać, całkiem nieźle. Jedynie ta szara ściana z prawej już taka dobra nie jest, ale same czarne przeszklenia wcale złe nie są. (IMO)
To są działki pod biurowce? Myślałem, że już należą do inwestora...
To są działki "za" biurowcem.
Coś mi tu nie pasuje... Też sądziłem, że te działki należą do inwestora. Chodzi o to miejsce gdzie rośnie drzewo na wizce? ;)
Niestety to coś więcej niż drzewa.
Pamiętaj, że inwestor wstawił między biurowiec i pierzeję "jakąś symulowaną plombę", żeby pokazać jak może całość wyglądać. Tam jest przerwa między kamienicami, a nowym budynkiem i właśnie w tej przerwie na wizce jest plomba, a w rzeczywistości plomba być tylko MOŻE ;)

Mowa o tej "sztucznej wstawce":

Wiele osób dało się nabrać tak jak Ty i myślało, że to część biurowca, ale to tylko wypełniacz na potrzeby wizualizacji ;)

Bardzo ładnie widać to po rzutach budynku, które spokojnie znajdziesz na stronie architektów całego kompleksu. Wtedy wszystko staje się jasne w połączeniu z mapką podlinkowaną przez leemc12 :)

Coś mi tu nie pasuje... Też sądziłem, że te działki należą do inwestora. Chodzi o to miejsce gdzie rośnie drzewo na wizce? ;)
  • Like
Reactions: .901170/
14721 - 14740 of 24490 Posts