SkyscraperCity banner

1 - 20 of 168 Posts

·
Registered
Underground out of Voland.
8,317 Posts
Discussion Starter #1
Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Zachęcony podpowiedziami współforumowiczów bydgoskich, postanowiłem wziąć sprawy w swoje rynce i założyć autorski wątek zdjęciowy o Bydgoszczy.

Od czasu do czasu będą się tu pojawiać fotęcje mojego autorstwa obrazujące moje kochane miasto Bydgoszcz.

Pierwotnie tytuł wątku miał nosić tytuł "Bydgoszcz po zmroku", "After Dark", "Nocne bydgoszczan rozmowy i nie tylko" lub coś w tym rodzaju. Postanowiłem jednak nie ograniczać się do formy i po prostu zrobić temat zdjęciowy o Bydgoszczy nie tylko po ciemku, ale po prostu z mojego punktu widzenia. Fotek po zmroku planuję wrzucać ile się da, ale ów mrok nie będzie ogranicznikiem.

Życzę wszystkim miłego odbioru. :cheers2:

Na początek prezentuję fotki z niedawnych bydgoskich spacerów, gdyż to one, a właściwie komentarze do nich były bezpośrednim impulsem do założenia wątku :)

0001. Technikum Mechaniczne.

0002. Przystań Bydgoszcz widziana z wysokości Opery Nova.

0003. Wieża Ciśnień na ul. Filareckiej, będzie tego więcej :)

0004. Legendarny bydgoski ratusz.

0005. Pałac Młodzieży od kuchni, czyli widziany od strony Parku Ludowego im. Wincentego Witosa.

0006. Bazylika im. Św. Wincentego A Paulo.

0007. Ul. Jagiellońska - widok na Zaczątki Bydgoskiego City ;)

Na razie tyle - w wątku zamierzam wrzucać po 7 zdjęć / post, chyba, że będę miał grymas zrobić inaczej.

·
Registered
67,001 Posts
Fajne wejście/początek :eek:kay:. Bazylika tak uchwycona :eek:. 5-tka też ciekawie wypada :|. To moi faworyci.

·
Registered
8,317 Posts
Discussion Starter #3
Pierwsze 6 zdjęć, jak chyba wszyscy zauważyli, było większe, niż ustawa przewiduje, ale prawo nie działa wstecz, więc nie zamierzam ich poprawiać :)
A oto ciąg dalszy:

0008:
Pierwszy rzut na budynek Filharmonii Pomorskiej. Piękne miejsce pod każdym względem, zwłaszcza jak zewsząd słyszy się informacje, że to gmach o najlepszej akustyce w Europie. Moja wiedza na temat produkcji muzycznej = Ampeg + Spector + nie zabijaj środkowego pasma, więc zawsze coś, ale to nie wszystko :) W każdym razie, zawodowym muzykom wierzyć wypada :)

0009: Mikołaj Kopernik urodził się jak wiadomo w Toruniu i to zacne miasto jak wiadomo ma tradycje w wychawalaniu owego zasłużonego naukowca, ale sąsiednia Bydgoszcz również jest Mu wdzięczna za zasługi. Tylko nasze pomniki są trochę innej szkoły :)

0010: Tutaj szybki teleport na obrzeża centrum miasta: Os. Wyżyny widziane z r. Fordońskiego. Wokół szumią duchy Dzieci Kukurydzy, ale niedługo będzie San Francisco.

0011: Powrót do ścisłego centrum: Widok na kładkę im. Krzysztofa Klenczona z wysokości Przystani Bydgoszcz (już niedługo słynnej Mariny).

0012: Ciąg dalszy kontemplacji piękna wspomnianej okolicy.

0013: Tu widoki na okolice ul. Adama Czartoryskiego.

0014: A tu mamy przyszły hotel Hilton po prawej, ale póki co, to tylko tło dla końcówki Bydgoskiej Wenecji. Na której podziwianie zapraszam w następnym moim poście :)

·
Registered
67,001 Posts
Pierwsze 6 zdjęć, jak chyba wszyscy zauważyli, było większe, niż ustawa przewiduje, ale prawo nie działa wstecz, więc nie zamierzam ich poprawiać :)
^^
Mnie tam rozmiar odpowiadał - szkoda, że poprawiłeś następne.

·
Bydgoszcz w budowie
18,818 Posts
^^
Mnie tam rozmiar odpowiadał - szkoda, że poprawiłeś następne.
Dopasujmy się lepiej do 15,4 calowych laptopów, czyli tak jak ogólnie przyjęte na forum ;)

Co do ilości zdjęć zgadzam się z Trumanem, zazwyczaj jest tak, że mało masz innych postów, więc te 2 zdjęcia na post są w miarę odpowiednie - nie wydłużają strony do granic możliwości ;)

Wątek do subskrypcji :cheers:

·
Registered
8,317 Posts
Discussion Starter #11
Dzięki wszystkim za uwagi i sugestie. @hudy1 - ma być Hilton, ale to pewnie za parę lat najszybciej.
Co do ilości zdjęć na post, to właśnie moja koncepcja 7 fotek została zniszczona :( ;) Ale ok, jeśli 7 to za dużo, to będzie po 2.

·
Kujawski łoś bezkolizyjny
Kujawski Łoś Bezkolizyjny
9,297 Posts
Dzięki wszystkim za uwagi i sugestie. @hudy1 - ma być Hilton, ale to pewnie za parę lat najszybciej.
Co do ilości zdjęć na post, to właśnie moja koncepcja 7 fotek została zniszczona :( ;) Ale ok, jeśli 7 to za dużo, to będzie po 2.
Ja nie widzę problemu, tym bardziej że po 7 fotkach powinno być więcej komentarzy niż po jednej (tak statystycznie rzecz biorąc :p), to i z całym "rozciąganiem strony" nie sądzę, żeby był jakiś wielki problem :)

Także jeśli o mnie chodzi to nie mam nic przeciwko liczbie "sevenn fotkas per post" :p

·
Registered
8,317 Posts
Discussion Starter #13 (Edited)
OLE!!! Wielki powrót na miarę możliwości, czyli póki co 1 zdjęcie:
0015

A to oczywiście Stary Rynek z Ratuszem, przyozdobiony coroczną choinką.

·
Registered
8,317 Posts
Discussion Starter #15
OK, ze środowego spaceru jeszcze jedno zasługuje na uwagę:
0016: kościół na pl. Piastowskim.

·
Registered
8,317 Posts
Discussion Starter #16
A teraz trochę światła dziennego. 2012-12-22: pierwsze fotki Bydgoszczy na SSC Ery Wodnika ;)

0017: Oczywiście Urząd Wojewódzki

0018: I idziemy dalej na północ: pl. Wolności

·
Registered
8,317 Posts
Discussion Starter #18
0021: Ul. 3 Maja i Moczyńskiego

0022: Na 3 Maja jest chyba najwięcej murali w mieście

·
Registered