SkyscraperCity banner

461 - 480 of 519 Posts

·
Banned
5,899 Posts
^^
no Bruski i Bydgoszcz znow zrobieni na szaro...a mozna bylo zrezygnowac z megalomanskiej inwestycji, uzerania sie z Toruniem i dotowanie przez Bydgoszcz torunskich smieci a tak mamy to co zwykle: klotnie, sady i straty, ktore Bydgoszcz pokryje...zenada i dowod na to,ze Bruski jednak jest slabym prezydentem bo po raz kolejny( po ZIT) Torun robi nas na szaro:eek:hno:

·
Registered
5,222 Posts
No ale z tego artykulu wynika ze wlasnie z tej umowy sie mnie wywiazuje.
Az tak duza wiara jest w Tobie w prawdomownosc Zaleskiego?
Moja wiara sprowadza sie do tego, że chyba nie było idioty, który by nie podpisał umowy z gminą Toruń, skoro budujemy instalację za pół miliarda.

Wierze w to, że umowe podpisano, a jak nie, to gratuluję temu, któremu wystarczył uścisk ręki i dżentelmeńska umowa.

Jeżeli tak jest to jest to już sprawa dla innych instytucji. Ja nie chce gdybać czy jest czy jej nie ma, bo nie wiem.

·
everybody needs a 303
248 Posts
No ale z tego artykulu wynika ze wlasnie z tej umowy sie mnie wywiazuje.
Az tak duza wiara jest w Tobie w prawdomownosc Zaleskiego?
Nie wywiązuje się z umowy bo umowa tak podpisana, że pewnie może tak zrobić. Dla mnie ważne jest to co na papierze i to co podpisane. Gdyby za niewywiązanie z umowy były kary, to sobie Zaleski może mówić co chce, ale umowa jest umową i obowiązuje dwie strony. Biznes jest biznes i Zaleski ma w d... naszą spalarnie - skoro sami nie potrafimy o siebie zadbać to na pewno nie zrobią tego politycy z Torunia :cheers:

·
marboro
5,697 Posts
Moja wiara sprowadza sie do tego, że chyba nie było idioty, który by nie podpisał umowy z gminą Toruń, skoro budujemy instalację za pół miliarda.

Wierze w to, że umowe podpisano, a jak nie, to gratuluję temu, któremu wystarczył uścisk ręki i dżentelmeńska umowa.

Jeżeli tak jest to jest to już sprawa dla innych instytucji. Ja nie chce gdybać czy jest czy jej nie ma, bo nie wiem.
Naprawde uwazasz ze po umowie po uscisnieciu dloni mozna isc do sadu? No ja zakladam ze skoro ida do sadu to raxzej nie beda powolywac sie na uscisniecie dloni.

@tb303 rozumiem ze znasz tresc umowy ze wypisujesz twierdzaco ze mozna ta umowe tak poprosru zerwac?

·
everybody needs a 303
248 Posts
@marboro - treści umowy nie znam. Sam napisałeś, że w zapewnienia toruńskich polityków nie wierzysz. Ja się z tym twierdzeniem zgadzam. Tak na prostą logikę - jeśli Toruniowi bardziej opłaca się szukać innych odbiorców śmieci niż przysłanie ich do spalarni wg umowy to znaczy, że ta umowa jest g... warta skoro stosują takie zagranie. Ja to wiem, Ty to wiesz, że na współpracy z Toruniem nigdy nie wyszliśmy dobrze. Niestety, ale 'nasi' politycy nadal żyją złudzeniami i to ich jako mieszkańcy B powinniśmy za taki stan rzeczy winić a nie polityków z Torunia. Biznes jest biznes i co już zdążyliśmy zauważyć każdy gra do własnej bramki tzn. powinien grać bo patrząc na poczynania 'naszych' nadal tego nie widać, a szkoda..

·
Registered
Unibike/PESA/Konstal/Solbus/Mercedes/Solaris
7,531 Posts
Smród po KonDomie jak widać jeszcze długo będzie się unosił. Szkoda też, że w 2010 nie zaniechano budowy spalarni na tych chorych warunkach, a była wtedy szansa. A z toruńskimi politykami nie zawiera się ŻADNYCH umów, bo są tyle warte, że można je wrzucić między instalacje spalarni.

·
Registered
5,222 Posts
Spokojnie.

Bruski mówił jakos niedawno ze na koniec roku poznamy bilans spalarni.
Wtedy bedzie można cos wiecej powiedziec.
Nie zapomnijmy ze oprócz spalania śmieci, ta instalacja produkuje ciepło i prąd dla mieszkancow.

·
marboro
5,697 Posts
@marboro - treści umowy nie znam. Sam napisałeś, że w zapewnienia toruńskich polityków nie wierzysz. Ja się z tym twierdzeniem zgadzam. Tak na prostą logikę - jeśli Toruniowi bardziej opłaca się szukać innych odbiorców śmieci niż przysłanie ich do spalarni wg umowy to znaczy, że ta umowa jest g... warta skoro stosują takie zagranie. Ja to wiem, Ty to wiesz, że na współpracy z Toruniem nigdy nie wyszliśmy dobrze. Niestety, ale 'nasi' politycy nadal żyją złudzeniami i to ich jako mieszkańcy B powinniśmy za taki stan rzeczy winić a nie polityków z Torunia. Biznes jest biznes i co już zdążyliśmy zauważyć każdy gra do własnej bramki tzn. powinien grać bo patrząc na poczynania 'naszych' nadal tego nie widać, a szkoda..
Ja poprostu mam nadzieje ze na tyle sie zabezpieczyli ze w sadzie wygraja. Jezeli faktycznie umowa ta jest taka ze Torun moze sobie strzelac focha I to bez zadnych konsekwencji to bedzie fatalnie I blamaz naszych wladz.
Mam nadzieje ze juz wszyscy w Bydgoszczy maja wybita z glowy jakakolwiek wspolprace z Toruniem. Na zawsze

Ps. Nie chce byc adwokatem Bruskiego ale on mogl tylko wybudowac ta spalarnie I przyjac umowe ktora podpisal z Toruniem Dombrowicz albo poprostu zrezygnowac z budowy. Innej opcji wtedy juz nie bylo. Sam nie wiem co bym w tej sytuacji zrobil

·
Banned
5,899 Posts
Ps. Nie chce byc adwokatem Bruskiego ale on mogl tylko wybudowac ta spalarnie I przyjac umowe ktora podpisal z Toruniem Dombrowicz albo poprostu zrezygnowac z budowy. Innej opcji wtedy juz nie bylo. Sam nie wiem co bym w tej sytuacji zrobil
mylisz sie, byla trzecia opcja czyli renegocjacja umowy i nawet ja rozpoczeto, ale okazalo sie,ze Bruski nie ma jaj i chwile po tym jak Torun powiedzial,z sie na nic ni ezgadza podpisal umowe na dotychczasowych warunkach...
w zyciu jak i w kartach tzreba wiedziec kiedy blefowac a kiedy wyciaganc asa z rekawa, Bruski mial asa( rezygnacja z budowy ze wszystkimi konsekwencjami dla regionu, miast, marszalka i ministerstwa srodowiska)ale okazal sie lojalnym partyjniakiem i postanowil nie szkodzic kolegom z PO i podpisal co mu Dombrowicz zostawil...a szczegolami,ze za wszystko zaplaci maisto Bydgoszcz kto by sie przejmowal...zgadza sie?

·
marboro
5,697 Posts
Nie nie bylo 3 opcji renegocjacji umowy bo byla tak skonstruowana ze Torun mial juz tam swoje prawa z ktorych nie ustepowal na jote.Byly 2. Budowac na warunkach umowy Dombrowicza z Zaleskim albo calkowita rezygnacja z budowy. Teraz to mozemy sobie gdybac ale pamietac trzeba ze Bruski stanal pod sciana albo budowac albo rezygnowac z setek milionow z Uni. Wtedy dopiero bylaby awantura gdyby z nich zrezygnowal. Konsekwencje dla Torunia I Calbeckiego? No niby jakie.

·
Banned
5,899 Posts
^^
mozliwosc byla, sam Bruski o niej wspominal i nawet probowal to robic...
wtedy tzreba bylo zagrac va banque i zrezygnowac z budowy, ktora od poczatku byla niekorzystana dla naszego maista...mozliwosci wtedy bylyby 2: Albo faktycznie jej nie budujemy i tracimy kase, ale moglibysmy aplikowac w przyszlosci na duzo mniejszy obiekt i w sumie wyszlibysmy na swoje albo Torun przestraszony,ze problemu smieci nie rozwiaze musialby ustapic( byc mzoe tez pod wplywem marszalka i ministerstwa)...
a co ma do tego marszalek, ministerstwo i Torun? ano to,ze owe spalarnie polska obiecala EU wiec wladze PO byly pod sciana, a Torun stracilby mzoliwosc taniego( a wlasciwie za darmo) rozwiazanie problemu smieci...krotko mowic wszyscy mieli sporo do saracenia, ale Bruski zgodzil sie wziazc wszystko na klate Bydgoszczy i mamay to co mamy...
z ZIT zalatwiono go identycznie...

·
marboro
5,697 Posts
I dalej potwierdzasz ze byly tylko 2 mozliwosci. 3 opcje Bruski probowal I sie nie dalo co zreszta bylo do przewidzenia. A reszta to jest juz tylko domysly jakby moglo byc gdyby.
Teraz krytykujemy ze wybudowal. Wtedy to miasto bylo tak glodne jakichkolwiek funduszy unijnych ze raczej Bruski bylby zlinczowany przez opozycje ze na samym poczatku swojej kadencji rezygnuje z setek milionow inwestycji w miescie. No I nie wiesz jakie bylyby konsekwencje rezygnacji z tych srodkow w przyszlosci.
Generalnie to bylem przeciwny wspolpracy z Toruniem I dalej jestem. Zakladam ze Torun nie moze sie tak sobie wywinac z umow I pozwola one postawic ich przed sad I tam ich postawic do pionu. Zreszta to bedzie chyba nowosc. Przynajmiej u nas ze miasto pozwie miasto
Poczekajmy. Zobaczymy jak to sie potoczy przed sadem.
Co do ZIT to sie zgadzam. Tam sie dal wydymac bez mydla.

·
Registered
8,805 Posts
Trochę mnie, z perspektywy laika dziwi, że pomimo tylu produkowanych codziennie odpadów nadal ta spalarnia ma "za duże" moce przerobowe. Czy do niej dostarczane są śmieci z Bydgoszczy, jej okolic i Torunia?

·
Registered
5,222 Posts
zawsze sie buduje instalacje z zapasem.

Być moze ta akurat ma ten zapas lekko na wyrost.

Ale ze śmieci jest coraz wiecej, a takich instalacji w kraju przez 10lat powstanie moze 3 sztuki(pozniej żaden samorząd nie wybuduje czegoś takiego za 100%swoich pieniędzy), mysle ze bedzie czym palić.

·
Banned
5,899 Posts
zawsze sie buduje instalacje z zapasem.

Być moze ta akurat ma ten zapas lekko na wyrost.

Ale ze śmieci jest coraz wiecej, a takich instalacji w kraju przez 10lat powstanie moze 3 sztuki(pozniej żaden samorząd nie wybuduje czegoś takiego za 100%swoich pieniędzy), mysle ze bedzie czym palić.
nie, nasza jest przeszacowana i to bardzo mocno...
po drugie glupota bylo budowanie tak wielkiej spalarni zeby obslugiwala 2 miasta i pol wojewodztwa, juz teraz sa problemy ze smieciami( pali sie te z wysypiska) wiec trzeba bylo zbudowac o polowe mniejsza...
po trzecie smieci nie bedzie przybywac bo liczba ludzi sie zmniejsza a poza tym jest recykling, wlasnie z tego powodu Torun nie dostarcza tylu smieci co powinien bo posegregowane smieci mozna przetwarzac...
generalnie zbudowalismy gniota, do ktorego bedziemy doplacac przez caly czas a jedynym beneficjentem jest Torun, ktory za friko zyskal inwestycje u siebie( miejsce zaladunku) i pozbyl sie problemu smieci...wszystko inne(czyli koszty, koniecznosc zapewnienia smieci, utylizacja popiolow) to problem Bydgoszczy...biznes zycia:eek:hno:

I dalej potwierdzasz ze byly tylko 2 mozliwosci. 3 opcje Bruski probowal I sie nie dalo co zreszta bylo do przewidzenia. A reszta to jest juz tylko domysly jakby moglo byc gdyby.
opcje byly 2, a trzecie byla wariantem jednej z tych dwoch...niestety Bruski nie wykoprzystal szansy i dlatego zgodzil sie na torunskie warunki...oczywiscie,ze to jest gdybologia, ale prawda jest tak,ze Bydgoszcz gorzej na tym interesie wyjsc nie mogla a mogla tylko zyskac ale zeby to osiagnac nalezalo twardo negocjowac...niestety interes partyjny okazal sie wazniejszy niz miasto...
Teraz krytykujemy ze wybudowal. Wtedy to miasto bylo tak glodne jakichkolwiek funduszy unijnych ze raczej Bruski bylby zlinczowany przez opozycje ze na samym poczatku swojej kadencji rezygnuje z setek milionow inwestycji w miescie. No I nie wiesz jakie bylyby konsekwencje rezygnacji z tych srodkow w przyszlosci.
nie sztuka wydac setki milionow z dotacji( plus potezny wkald wlasny) tylko po to zeby doplacac do tego przez nastepne dekady...
moim zdaneim spalarnia w ogolnym bilansie okaze sie porazka, z ktora zaplacimy wszyscy w kolosalnych rachunkach za smieci...spolka oczywiscie wyjdzie na swoje i moze nawet ufunduje miastu fontanne, przeciez ludzie zaplaca w rachunkach...

·
Banned
5,899 Posts
taka informacja o rzekomych szansach w sadzie:

Warto pamiętać, że bilans energetyczny, a w konsekwencji także finansowy spalarni opera się już w obszarze dostępu do strumienia odpadów z Torunia na miękkich zapewnieniach. Co mówi umowa partnerska na ten temat? Jeżeli gmina Toruń nie będzie w stanie dostarczyć deklarowanej ilości odpadów to ...podejmie starania, żeby jakoś problem rozwiązać. Co będzie, jeśli mimo to nie zdoła się wywiązać? Tego porozumienie "partnerskie" już nie porusza. Nie ma w nim kar umownych, ani żadnej innej formy odpowiedzialności tego "partnera". Problem finansowy spaść może na barki bydgoskiej spółki za którą PORĘCZA gmina Bydgoszcz.
http://mikolajgluszkowski.blogspot.co.uk/2015/02/nie-dla-sprzedazy-kpec-u.html

czyli juz wiemy,ze w sadzie Bruski nic nie zyska, za to my mamy pewnosc,ze bedziemy dotowac smieci z calego kraju( bedziemy placic za ich tramsport setki kilometrow tylko po to zeby cena na bramie byla atrakcyjna i ktos wogole je chcial sprzedac)

i co teraz powiecie? warto bylo budowac tylko po to zeby nie starcic unijnej dotacji? przez kilkadziesiat lat jej uzytkowania zaplacimy pewnie wiecej niz ta dotacja wyniosla:eek:hno:
tak to jest jak sie buduje pod partie a nie pod miasto...

·
marboro
5,697 Posts
Pod partie? Podejrzewasz ze jak Dombrowicz podpisywal warunki umowy z Toruniem to dzialal pod partie rzadzaca. No raczej nie. On potrzebowal na szybko sukcesu. A takim mu sie wydawal zapelnienie wtedy samego parku oraz agospodarowanie unijnej kasy.
A o gdybologii juz sam napisales.

·
Banned
5,899 Posts
^^
Dombrowicz chcial do PO, ale go olali...natomiast ja pisalem o Bruskim...
ps: no i co powiesz na ten zapis w umowie, ktory nie przewiduje zadnych sankcji dla Torunia? po co wiec do sadu Bruski idzie? chyba tylko po to zeby chronic swoje 4 litery przed oburzeniem mieszkancow do ktorych dotrze za jakis czas informacja,ze placa za transport smieci z innych wojewodztw zeby dzialala spalarnia...

461 - 480 of 519 Posts