SkyscraperCity Forum banner

Leo why?

1 - 20 of 162 Posts

·
**** Skyscraperus
Joined
·
31,667 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Bydgoski Stadion Miejski im. Zdzisława Krzyszkowiaka, dawny "Zawisza".

(by GrapHite)

Modernizacja, a właściwie budowa nowego stadionu trwała około roku i związana była z organizowanymi przez miasto Bydgoszcz Mistrzostwami Świata Juniorów w Lekkiej Atletyce, które odbędą się w 2008 roku.

Nowe trybuny zostały zaprojektowane zgodnie z wytycznymi Międzynarodowej Federacji Lekkoatletyki (IAAF), Polskiego Związku Piłki Nożnej, UEFA oraz FIFA. W budynku mieszącym się pod trybuną B znajdą się m.in. szatnie, sale konferencyjne, restauracja, biura, sanitariaty oraz pomieszczenia odnowy biologicznej.

W celu polepszenia widoczności podczas modernizacji zmieniony zostanie kąt nachylenia trybun. Zamontowana zostanie również większa ilość komfortowych krzesełek. Bezpieczeństwo podczas zawodów zapewni budowa nowego systemu monitoringu oraz przebudowa systemu schodów, dróg i bram ewakuacyjnych.

Jedyna trybuna, która pozostała pełniła i będzie pełnić funkcję trybuny głównej.

Koszt przebudowy stadionu wyniósł około 100 mln zł. (Niedługo sprecyzuję dane :) W każdym bądź razie między 7-, a 100)

Łączna ilość miejsc siedzących wynosi 21 tys. Projekt wykonała bydgoska pracownia ARUS.To były moje zdjęcia, a teraz czas ponownie na ujęcie GrapHite:Warto dodać, że jest to jedyny w Polsce i jeden z 65 stadionów na świecie
1st class IAAF.
 

·
**** Skyscraperus
Joined
·
31,667 Posts
Discussion Starter · #3 ·
Najlepszy stadion lekkoatletyczny w Polsce. Najbliższy lepszy stadion jest w Berlinie.

Większy stadion na tę dyscyplinę zanadto się nie przyda. Chociaż mam nadzieję, że przy burzeniu trybuny A (kiedyś) powiększy się on do 25 tys. :) To już taka ładna liczba.

Pamiętajmy, że tutaj liczy się przede wszystkim bieżnia - a lepszej nie da się mieć! System pomiaru czasu też podobno rewelacyjny - drugi taki tylko w Pekinie.
 

·
**** Skyscraperus
Joined
·
31,667 Posts
Discussion Starter · #6 ·
^^

Hahaha :D Na żywo wygląda podobnie: byłem na stadionie w Berlinie, ale wtedy padało - było szaro. Ten niebieski wprowadza dziwny efekt przy dużym słońcu :)
 

·
Registered
Joined
·
198 Posts
Ja daję 10, bo po prostu mi się bardzo podoba i lepszego od lekkiej atletyki w kraju nie ma.
Dyszka też jest efektem tego, że nie spodziewałem się szału, a on jednak jest...
Czekam do 1 lipca - pierwszych zawodów.
 
1 - 20 of 162 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top