SkyscraperCity banner
1 - 20 of 30 Posts

·
Homo Skyscraperus
22,142 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Zapraszam na drugi wątek z cyklu: świat oczami Maulschenków :) Zdjęcia tu zamieszczanie są autorstwa Maulschenki, jak i mojego :)

Tematem kilku poniższych zdjęć będzie ZIELEŃ (Green Power in Bydgoszcz :) )

1) Siedziba Pomorskiego Okręgu Wojskowego (na końcu ulicy Gdańskiej)

2) Troszkę inne ujęcie...

3) Po przeciwnej stronie ulicy znajduje się jednostka wojskowa... a w niej koszary, budynki biurowe oraz mieszkania żołnierzy. Dzięki inwestycji NATO większość przebudowano (odbudowano), wyremontowano:

4) Uwielbiam ten budynek... również Gdańska, ale dużo bliżej serca miasta :)

5) Park Kazimierza Wielkiego... tutaj odbudują fontannę POTOP (będzie potem naa fotce troszke bildoardu z nią ). Przy tym parku powstaje CH ASTORIA... nasza perełka bydgoska autorstwa JSK Architekten :)

6) Snobistyczne Liceum nr I :p Wróg mojego II LO :) na budynku widać POTOP.

7) Zooom :)

8) Kosciol św. Piotra i Pawła ... (tutaj Zonc przyjął I Komunię )

9) Powrót to potwornego liceum :sleepy:

10) Wracamy głębiej do parku...

11) Urząd Wojewódzki...

12) Karmniczek...

13) podoba mi się ta zialeń ... dlatego tak dużo podobnych fot :p

14) Jedna z wysp w parkowych bajorkach:

15) Urząd Wojewódzki (ale nie wieżowiec... drugi gmach)

Potem jeszcze pare :)

·
Phelot
8,278 Posts
Dobra relacja. Zawsze uważałem, że fotki robione wiosną najlepiej wychodzą, kiedy zieleń jest jeszcze świeża i nowa. ;)

P.S. Relacja byłaby bardzo dobra, a nie "tylko" dobra gdyby nie te docinki do I LO.
Wiem, że to było w formie żartobliwej, ale i tak zdecydowanie niepotrzebne.
Zoncu daj sobie spokój z tymi "atakami" na I LO, a mówi Ci to ktoś kto kończył... II LO ;)

·
Somewhere Back In Time
7,459 Posts
Widzę Zoncu że Twoje umiejętności fotograficzne wzrosły...czyżby to efekt zazdrości względem a weirdo?? ;) Niektóre wyszły naprawdę świetnie...jakby podrasowane na kompie były...
PS. Podobnie jak Ty uwielbiam spacerować i wypoczywać w parku Kazia Wielkiego...to piękny kawałek miasta.

·
Homo Skyscraperus
22,142 Posts
Discussion Starter · #4 ·
^^

nauczylem sie pstrykac wiecej i myslec przed wklejaniem na forum :)

Co do I LO ... :) mam tam bardzo fajnego kolegę :) Bawiłem się troszkę w MYTHBUSTER :)

·
Homo Skyscraperus
22,142 Posts
Discussion Starter · #5 · (Edited)
1) Ulica Gdanska...

2) troszke gorzej, aczkolwiek to już nie główna arteria :)

3) Wracamy do "pałacyku" :)

4) Pomnik...

·
Fortuna favet fortibus
2,919 Posts
zonc said:
9) Powrót to potwornego liceum :sleepy:

Dlaczego do "potwornego"? :)

·
Homo Skyscraperus
22,142 Posts
Discussion Starter · #8 ·
Z tym potwornym to taki żart :) ogólnie ten numerek w Bydgoszczy prezentowany jest jako źródło snobizmu itp. :) Tak sobie luźno do mitu nawiązałem... :p

·
Phelot
8,278 Posts
Bydgoszczanin Marian Rejewski, matematyk. :)
Przypominam że ten pan stworzył wspólnie z Jerzym Różyckim i Henrykiem Zygalskim zespół,
który w styczniu 1933 złamał kod niemieckiej maszyny szyfrującej Enigma i zbudował jej działającą kopię.

Edit: Widzę że ktoś mnie ubiegł. ;)

·
Człowiek Wschodu:-)
5,613 Posts
Prawdę mówiąc nie kojarzę z Bydgoszczą innych ważnych postaci, choć pewnie jeszcze nie jeden wybitny obywatel z tego miasta pochodzi. Wiem jeszcze, że z Bydgoszczy pochodzi jeden z ulubionych profesorów u nas, świetny historyk sztuki i niesamowicie sympatyczny człowiek, prof. Lechosław Lameński.
edit: przypomnialo mi sie: jeszcze Śledziu jest z Bydgoszczy - w ogóle silne środowisko komiksowe tam kiedyś było. Ostatnio przejeżdżając przez Bydgoszcz zastanawiałem sie, które z blokowisk to "osiedle Swoboda" z cyklu Śledzia :D

·
Homo Skyscraperus
22,142 Posts
Discussion Starter · #16 · (Edited)
Sikorski (Minister MON)
Max Kolonko (TVP, teraz TVN)
Zemke (znów MON)
Hoffman (reżyser)
Gollob (żużel)
Boniek (piłka)
Sycz (wioślarstwo)
Chmara (lekkoatletyka)
Niemczyk (aktor)
Chylewska, Słupkowska, Reszczyński (TVP)
Kulczyk Jan (szmal)

z żyjacych, których z miejsca pamiętam...

·
Registered
880 Posts
Nie czaje Twojego czepialstwa. Mozesz juz sobie odpuscic komentarze na temat I LO? Masz jakies niedobre wspomnienia? Moze sie tam nie dostales, he?:p

Trzy lata chodzilem do tej szkoly, a snobow zbyt wielu nie wypatrzylem. Na pewno nie wiecej, niz srednia krajowa w innych szkolach:/

·
Fortuna favet fortibus
2,919 Posts
Panowie tylko się nie pobijcie.;)
Najlepiej zróbcie ustawkę przed którymś z liceów.:D

·
Homo Skyscraperus
22,142 Posts
Discussion Starter · #20 ·
^^
to nowy wątek... wczoraj padał grad, lało ... dzisiaj wieje wiatr z 200 na godzine :p Katastrofa za oknem... żadnych fot narazie :p

1 - 20 of 30 Posts