SkyscraperCity banner

1 - 20 of 7974 Posts

·
Banned
Joined
·
3,563 Posts
Discussion Starter #1
Skoro rozpoczęły się prace na wyspie młyńskiej i potrwają kilka lat proponuję w tym wątku umieszczać fotografie i komentarze odnośnie prac.

Oto fragment z Pomorskiej:
Kładką na spacer


Rozpoczynają się prace na Wyspie Młyńskiej. Ich efekty zobaczymy jeszcze w tym roku.
Marek Warsicki, kierownik robót, nadzoruje przygotowanie placu budowy
Na Wyspie Młyńskiej mają znaleźć się trzy kładki, prowadzące na nią od strony: ulicy Świętej Trójcy, Wełnianego Rynku oraz Opery Nova. Wyspa ma też wypięknieć. Znajdą się na niej alejki, ławeczki, stylizowane latarnie.
Pod okiem archeologa
Pierwszy etap prac właśnie się rozpoczął. Wczoraj przygotowywano plac budowy. - Rozpoczynamy od robót ziemnych, które będą prowadzone pod nadzorem archeologicznym - mówi Marek Gotowski, prezes firmy "Gotowski", która jest głównym wykonawcą prac. - W pierwszej dekadzie lipca przystąpimy do robót fundamentowych. Jednocześnie będzie przygotowywana dokumentacja technologiczna.
W tym samym czasie firma przeprowadzi roboty ziemne przy tzw. międzywodziu. Przez wyspę zostanie bowiem przekopany rów, który wypełni woda z Brdy i jej odnogi, Młynówki. Ma też zostać umocnione nabrzeże od strony Opery Nova.
NOWA WYSPA
Trzy kładki zostaną zbudowane w tym roku. Na 2007 zaplanowano remont budynku przy ulicy Mennica 6. Miasto chce też wyremontować budynki przy ul. Mennica 4 i 7, Biały i Czerwony Spichrz oraz Dom Młynarza. Całkowity koszt rewitalizacji Wyspy Młyńskiej ma wynieść około 30 mln zł.
Plany na listopad
- Jeśli nie będzie przerw związanych z odkryciami archeologicznymi, kładki powinny być częściowo oddane do użytku jeszcze w tym roku - mówi Marek Gotowski. - Przewidujemy, że nastąpi to na przełomie listopada i grudnia. Na wiosnę przyszłego roku zaplanowaliśmy prace wykończeniowe.
 

·
Ale głupi ci Rzymianie
Joined
·
1,897 Posts
Ale przecież był chyba oddzielny temat i zgodzono się na to, by wszystko było w temacie o rewaloryzacji bydgoskiego Starego Miasta? Nie pamiętam dokładnie...
 

·
Registered
Joined
·
1,226 Posts
No tak, ale tamten watek jest w zapowiedziach, a tutaj chodzi raczej o komentowanie postepow w budowie. Tak ja to widze. Ale jesli znowu wszyscy zakompleksieni ludzie maja sie z powodu tego watku czepiac Bydgoszczy, to jestem za jego usunieciem.
 

·
Ale głupi ci Rzymianie
Joined
·
1,897 Posts
Mi tam nie robi, zwłaszcza, że i tak ma niedługo być regionalizacja Wieści z Budowy...

I nie wiem, po co ten tekst o zakompleksiałych ludziach, ale nie moja sprawa. Tylko czy coś się już tam, znaczy na Wyspie Młynskiej, dzieje, żeby to miało uzasadnienie trzymania tego tutaj?
 

·
Everything is real
Joined
·
4,918 Posts
Przepraszam ze pytam sa jakies rendery tych 3 kladek?:) Z gory dziekuje
 

·
Somewhere Back In Time
Joined
·
7,437 Posts
Zboro said:
Przepraszam ze pytam sa jakies rendery tych 3 kladek?:) Z gory dziekuje
Owszem sa takowe

Najpierw sytuacja jak to ma wogóle wyglądać...A tu widoczne wszystkie trzy kładki. Niestety tylko taką mam rozdzielczość :(A to już kładka, która będzie prowadziła z Wyspy Młyńskiej do Opery Novaczerwoną elipsą zaznaczyłem gdzie jest przewidziana...o proszę:Mam nadzieję że rozjaśniłem trochę sytuacje forumowiczom spoza Bydgoszczy.
 

·
بيدغوشت&
Joined
·
7,073 Posts
Maciej, w temacie napisales "rewitalizacja" chyba mnie na zlosc :/
Ale mniejsza, dobrze, ze znowu jest watek, ktory kiedys mielismy. Na szczescie koniaczeq oglosil juz swoje odejscie, to nikt nie bedzie musial "rzygac Bydgoszcza" i to wlasnie o jemu podobnych chodzilo Coolkowi, wiec Ty Bodrum mozesz sie czuc spokojnie :colgate: ;)

Edit:
Przepraszam, wlasnie spostrzeglem w PG, ze ktos jednak nie ma jaj :/
 

·
Somewhere Back In Time
Joined
·
7,437 Posts
Byliśmy dziś z Jurkiem w Wydziale Inwestycji UM ale niestety nie było Dyrektora, który by nam pozwolił obejrzeć plany zagospodarowania wyspy i ewentualnie je sfocić...będziemy próbować za tydzień.
 

·
Banned
Joined
·
3,563 Posts
Discussion Starter #15
Kolego dorwałem się do SCC, za chwilę znikam, a pewne pytania istnieją i zapytowuję obeznanych w temacie i tyle. Niedługo powstawiam trochę fotek. Wtedy nie bedzie krótkich pytań!
 

·
Registered
Joined
·
1,306 Posts
Moglbys odpowiedziec, ze nie masz czasu lub, ze kogos tam nie bylo i bedzie pozniej albo ewentualnie przeczytac pytanie i je olac, zamiast sie maksymalnie spinac i wzburzac.POZDRO.
 

·
Piczer
Joined
·
2,616 Posts
Wieści z budowy kładki przy ul. Św. Trójcy.
Jak widać póki co przygotowywanie przyczółków...Nie mogę się już doczekać...
...ale tej największej kładki... :)
 
1 - 20 of 7974 Posts
Top