SkyscraperCity banner

7921 - 7940 of 7974 Posts

·
Registered
Joined
·
1,285 Posts

·
Registered
Joined
·
94 Posts
^^^^ Parking jest na -1 a nie na parterze, po ukończeniu nie będzie widoczny. Gdzieś tam nad nim znajdą się tarasy i fontanny które można oglądać na wizkach.
 

·
Registered
Joined
·
2,692 Posts
^^
Może o tym pomyślą, albo maja coś w planach...
A jak już skończy się ten wielki remont i będą zawierane różne nowe umowy, to może przypomni się komuś, że jest potrzeba zmiany dat 'sezonu płynącej wody' w 'międzywodziu'. Zimy są często dosyć 'ciepłe'. Płynąca nim swobodnie woda, (z niższego poziomu, za pompami'), tak szybko nie zamarza, co każdy wie. Natomiast gdy jej w nim nie ma, to te jej resztki, pod płytkami, zamarzają i je rozsadzają. Czyli wniosek jest prosty - płynąca woda nie pozwala na efekt rozsadzania płytek i przy okazji cieszy oko spacerowiczów. Odpowiedni zapis, musiał by zawierać oczywiście sposób postępowania w przypadku większych i długotrwałych mrozów, które dzisiejsi 'pogodyni', potrafią w miarę przewidzieć i zapowiedzieć.
Poniżej, 'wybrzuszone płytki', - jeden z efektów przymrozków, który jest do uniknięcia, w przypadku 'płynącej wody'.
 

·
Registered
Joined
·
911 Posts
Miasto powinno nakazać parkowanie aut na parkingu wielopoziomowym, który chce wybudować obok UM...a Wyspa Młyńska powinna być wolna od jakichkolwiek zbędnych samochodów, bo jak rozumiem auta pracowników mogłyby nakazem stanąć na wielopoziomowym...ale to Bydgoszcz przecież, więc wielopoziomowego nie ma, pracownicy muszą podjechać pod samą pracę bo inaczej korona im spadnie z głowy i buciki się ubłocą podczas spaceru...
 

·
Registered
Joined
·
9,463 Posts
38- Dla części pracowników, dostawców, gastronomii itp. Duża część tej kubatury pod tarasami to będą np. toalety, czy pomieszczenia na instalacje. Pozwoli to zlikwidować ten nieudany szalet na wyspie, a będzie ich na tyle duże, że w razie nawet dużych koncertów nie będą potrzebne toy-toye
 

·
Registered
Joined
·
902 Posts
O ile dobrze pamietam to ok 40 podziemnych i ok 10 naziemnych. 2 lata temu jak dokumentacja projektowa została udostępniona mieliśmy (Stowarzyszenie Społeczny Rzecznik Pieszych) spotkanie z urzędnikami głównie Wydziału Inwestycji Miasta, na którym przekonywaliśmy, że parkingu naziemnego tam być nie powinno. Że lepiej to zaaranżować zielenią, meblami miejskimi, zrobić stojaki dla rowerów. Te pomysły wtedy nie znalazły zrozumienia. Ewentualnie miał to być parking tylko dla niepełnosprawnych i rodzin z dziećmi. Ostatecznie zostało ustalone, że to tylko kwestia malowania i znaków wiec do tematu wrócimy jak prace budowlane będą się zbliżać do końca.

Bakos mówiąc, że Wyspa będzie wolna od aut mówisz, że temat jest już rozstrzygnięty i tego parkingu naziemnego tam nie będzie? Co będzie w tym miejscu?
 

·
Registered
Joined
·
902 Posts
Na pewno jest potrzebny w okolicy ale którędy ten autokar wyjedzie? Przez SM nie bo nie zmieści się w wąskie zakręty. Jedyne miejsce na nawrotkę to w lewo w Mennicę i cofanie w Ku Młynom ale cofanie autokarem na zatłoczonej wyspie gdzie piesi nie mieszczą się na chodnikach to będzie manewr skrajnie niebezpieczny.
 
7921 - 7940 of 7974 Posts
Top