SkyscraperCity banner

7941 - 7960 of 7974 Posts

·
Registered
8,856 Posts
Dojazd do Młynów i tak oznacza, że WM nie będzie zamknięta dla aut. Jedyny odcinek, który da się wyłączyć to ten od międzywodzia do Młynów (od strony mostu Młyńskiego i tak jest wjazd do obiektów muzeum). Ale że ten odcinek jest najczęściej używany i przelotowy, to warto to zrobić.

·
Registered
1,285 Posts
Tak jak napisane - "gdzieś", ich sprawa, czy chcą strzeżone, płatne, z toaletami, z różami na powitanie, biznes się dostosuje. W Toruniu też nie wjeżdżają na Rynek czy pod Obserwatorium, nie wiem jak teraz, ale kiedyś trzeba było lecieć spod mostu, czyli wychodzi jakieś 500 m. Zatem w naszych warunkach można np. spod tego cudacznego P&R (P&Go) czyli raptem 250 m, a przy promieniu 500 m (7 minut spaceru) zahaczamy już o Rondo Grunwaldzkie/pętla Garbary czy nowy-parkingowy Nowy Rynek, albo przy Operze właśnie (300 m).
Manewrujące autokary na Wyspie to będzie skandal, wizerunkowy strzał w stopę i poważne niebezpieczeństwo dla spacerujących.

·
Registered
902 Posts
Rozmawiałem z przewodniczką. Mówiła, że w ostatnich latach nastąpił skokowy wzrost liczby turystów i jest problem z brakiem miejsc dla autokarów turystycznych. Mi się też wydaje, ze można turystów wypuszczać przy Operze, jechać pod Łuczniczkę a potem odbierać znowu przy Operze ale widać taki system się nie sprawdza z jakiegoś powodu. Nie znam się na turystyce. Jeżeli jest problem to miasto razem z interesariuszami powinno wypracować rozwiązanie.

·
Registered
Unibike/PESA/Konstal/Solbus/Mercedes/Solaris
7,572 Posts
Pamiętam, jak w 2001 wbiliśmy do MR do środka i dokonaliśmy "inspekcji" wnętrz, razem z zaprzyjaźnionymi punkami. Wejście na dach było legendarne, ale trzeba było się szybko zbierać, bo już było słychać jęk syren policyjnych :D Ech, stare, dobre.

Dziś sam jestem dziadkiem. Zatem kibicuję szybkiej budowie i trzymam kciuki.

·
Registered
93 Posts
Ciekawe rzeczy.

Na plus przeszklony taras na dachu. Ale duży minus to brak tarasu nie-przeszklonego. Przynajmniej na pierwszy rzut oka nie widzę tego w projekcie. Podziwianie panoramy przez szyby to jednak nie to samo :/ Fajnie byłoby móc wyjść z przeszklonej części na zewnętrzny taras pod gołym niebem. Idealnie by było jakby dało się dojść tym tarasem do samego północnego końca budynku. Stamtąd byłby najlepszy widok na Operę i wyspę.

Gdzieś mi mignęła też przeszklona winda ale nie mogę jej teraz odnaleźć w tych dokumentach. Dla leniwych parę (bardzo zmniejszonych) rysunków:

Co do tarasu na dachu:

IV piętro - pomieszczenia wystawiennicze, taras widokowy, biurowe, pomocnicze, gospodarcze – łącznie na kondygnacji może przebywać 430 osób

Dodatkowo znalazłem coś takiego:

Na ostatniej kondygnacji obydwóch budynków znajdują się tarasy widokowe na Wyspę Młyńską.

W dokumencie oba skrzydła (Spichrz Zbożowy i Spichrz Mączny) są traktowane jako osobne budynki. Więc jakieś tarasy widokowe tam będą ale ja ich na rysunkach nie widzę.
https://bip.um.bydgoszcz.pl/binary/AREV_1-18 PRZEKRoJ C-C_44_2017_E_tcm30-244928.pdf
"Projektowane wyjście na taras zewnętrzny"

To jak z tym tarasem na dachu?

·
Registered
9,463 Posts
Nie ma przeszklonego tarasu na dachu. To przeszklenie to fragmentu dachu. Wokół niego jest możliwość wyjścia na zewnątrz po dość wąskim przejściu ok 1,5m w kształcie litery U.

Teraz trzeba utrzymać w projekcie żagle, które zmieniają pustynie na dachu garażu na przestrzeń o wielu możliwościach zastosowań gastronomicznych, wystawienniczych i kulturalnych.

·
Registered
8,856 Posts
Ewa Raczyńska-Mąkowska (Wzornictwo UTP, niegdyś miejski konserwator zabytków).

Chciałabym całą Wenecję Bydgoską poddać przekształceniu, żeby się tą „Wenecją” stała. Oczywiście jest to niemożliwe, bo są różni właściciele i nie sposób dojść do porozumienia. Moim zdaniem Wenecja jest źle estetycznie realizowana – straciła na charakterze w stosunku do tych czasów, które pamiętam. Powinno się bardzo pilnować, aby kolejne remonty – wszystko, co się tam dzieje – cały czas zachowywały charakter tego miejsca. A tam za bardzo odświeża się ściany, używa się styropianu do docieplenia, wprowadza się obce materiały, słabe tandetne reklamy. To mi się nie podoba. Ciąg pieszy, który jest po stronie Wenecji, powstał z mojej inicjatywy. Wiedziałam, że dopóki nie damy ludziom możliwości wejścia na tę drugą stronę rzeki, żeby mogli tam swobodnie przechodzić, to nigdy nie ruszy funkcjonalnie i inwestycyjnie zaplecze kamienic ul. Długiej, Wełnianego Rynku i Poznańskiej – tworzących naszą Wenecję, bo nie będzie do niego dostępu. Bardzo żałuję, że już nie ma tzw. Galeriowca, którego już mało kto pamięta, a który znany jest ze starych obrazów, ze starych grafik. Jak się wchodzi na Wyspę Młyńską od strony ul. Niedźwiedziej, po prawej stronie przed mostem jest pusta przestrzeń. Proszę zwrócić uwagę, że przez wiele lat (teraz jest już zrobiona elewacja, a budynek – docieplony) ściana tego pierwszego budynku prokuratury była surowa, nietknięta, ceglana, żeby przypominać, że tutaj obok był budynek, żeby o tym nie zapomnieć. Wydano zgodę na rozbiórkę ze względu na stan techniczny i nikt już go nie odbudował, a był to przepiękny budynek – znak rozpoznawczy Wenecji Bydgoskiej. Jego charakterystyczne galerie nadwieszone nad wodą, susząca się bielizna, biegające dzieci – to prawdziwy klimat Wenecji. Były plany, żeby przekształcić ten budynek w hotel (z prawem pierworezerwacji dla oficjalnych gości miasta). Jednak nie udało się ich zrealizować. Byłoby to bardzo korzystne dla właściwego ukształtowania tamtej przestrzeni, gdyby udało się most i wejście na wyspę z dwóch stron zamknąć/ścisnąć zabudową: najlepiej działa wdech – wydech, a w przestrzeni: wąsko – szeroko, jak to mamy teraz w przypadku nareszcie zwężonej ulicy Mostowej otwierającej się ciasną perspektywą na Stary Rynek.
http://www.utp.edu.pl/pl/portal/strefa-popularnonaukowa/2094-nie-lubie-nudy?fbclid=IwAR044kU7HsAEbTvO-VOrkz4PS4wyrkolPgBPG3DIRo3bZfPsJTWhJl9lKUw

7941 - 7960 of 7974 Posts