Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 32 Posts

·
Registered
8,887 Posts
Tak na serio to widzę nad Wisłą sporo miejsca na inwestycje. Parkingi i puste skwery w centrum miasta niczym w Warszawie :) Możnaby zbudować super miejską pieżeję :cheers: Mam nadzieję, że BRE to dopiero początek :) ;)

·
Moderator
8,226 Posts
Krzycho said:
Tak na serio to widzę nad Wisłą sporo miejsca na inwestycje. Parkingi i puste skwery w centrum miasta niczym w Warszawie
To jest Brda, a nie Wisła. Ale fakt, parę budyneczków spokojnie by się tam zmieściło ;)

wholagun said:
Soboleus - ja mam najie, nageie, najeie, nadzie (how do you spell this word in polish) ze ty wruczilsz na stale.
Pisze sie "nadzieje" :) Tym razem wrocilem na stale, ale mam pewne problemy z Internetem :| (czasem nie dziala ;))

@zonc: wciąż czekamy na więcej zdjęć Bydzi ;)

·
Homo Skyscraperus
22,216 Posts
Discussion Starter · #16 · (Edited)

No to jazda:

1) Plac Teatralny... dzialka za ktora miasto chce majatek. Kiedys stal tam przepiekny teatr, wojna = brak teatru:) Coz, wiadomo ze teraz na cos takiego nikogo nie stac. Chciano postawic jakis biurowiec o bryle teatru jednak koszt realizacji jest gigantyczny bo miasto na "atrape z betonu" zgodzic sie nie chce. Teraz byli chetni na szklane cos :) jednak i na to miasto isc nie chce. Teren caly czas jezdzi po targach.

2) Dwa spichrze... hotel, restauracja, biuro. W starym stylu. I tu tez jest pewien dziwny spor. Obok stoja 3 spichrze... symbol miasta... wielu uwaza ze 5 zburzylo by panujacy lad no i symbolike. Na tej samej dzialce albo na 3 ma stanac pomnik Kazia Wielkiego. (juz budowany, odslona na rocznice nadania praw miastu)

3) Kazio Wielki albo widmo:)

4) RYNEK!!!!!! I tu ma byc niespodzianka... za rok koniec tzw. DZIERZAWY. Sam J kulczyk interesuje sie tym terenem. Cos jak Stary Browar chcial by tu postawic.

5) Zabytkowa Hala targowa ktora ma wchodzic w sklad kompleksu:

(obecnie mury nie maja sprayu :) czyszczenie bylo)

7) nie ma 6 bo mi sie pomerdalo :) Jest to URZAD WOJEWODZKI!!!!! Podobno remont elewacji ma zaczac sie w tym roku!!! W zeszlym robiono srodeczek, wymieniano okna, elektryke itp. Byl pomysl na elewacje taka jak ma BRE nie wiem co w koncu. To chyba najwyzszy budynek Bydzi. nie wiem ile metrow.

=============================

Na tym zielonym polu kolo spichrzy az do budynku z napisem KASKADA powstanie 12 Kamienic i prostopadle do bdynku z niewidocznej strony tez beda :). To juz pewne. Za 3 lata bedzie stalo. Budowa na pewno rusza.

To juz bylo ale widac tu dokladniej to miejsce... ps. OPERA juz ma elewacje

A to zdjecie pojawilo sie wczoraj: stara perspektywa ale mi sie podoba:)

A to bedzie syf... sprzed roku... MOLLOCH BYDGOSKI... dzielnica wieksza od Pily (lol) 100 tys? F O R D O N (dzielnica JaCkA!) :)

·
Registered
4,976 Posts
odnośnie pozycji numer 7)

w mojej wsi jest niemalże identyczny budynek, ta sama elewacja (rok temu odnawiana na pastelowo-błękitną) i też jest najwyższyw mieście - 16 kondygnacji, 55 m
i jak na ironię jest to też urząd, tyle że Urząd Miejski (a może też wojewódzki :|)

·
...
12,226 Posts
Zonk słabiutko u was z remontowaniem commiebloków, u mnie już prawie wszystkie są pokolorowane ;]
ale to tak offtopic, te dwie panoramy Bydgoszczy są piękne, gapiłem się na każdy szczegół, każda ulicę dobre pare minut.
Jeśli chodzi o nr 2 czy te spichlerze wreszcie zostana zbudowane czy nie? czy to tylko plany, ale jeszcze dalekie do realizacji?
nr 3 no ok postawicie tam pomnik, ale ten plac jest za duży tylko na to. (Osobiście postawił bym coś nowoczesnego koło BRE tak żeby zajeło to gdzieś połowe terenu, a z reszty zrobić ładny placyk, albo też zabudować).
Ostatnie pytanie dotyczące terenu "x" ;] czyli tej luki miedzy kamienicami na przeciwko nr 3, nie ma z tym terenem jakichś planów?
aaa i czy ta ulica ma szance stać się deptakiem?

·
Moderator
8,226 Posts
No teraz to rozumiem, bardzo ładne panoramki. Całkiem sympatyczne miasto (nie licząc Fordonu oczywiście ;):D) i nie wiem skąd wzięło się określenie "brzydgoszcz" ;)
Planowane inwestycje też zapowiadają się interesująco, pod warunkiem oczywiście że w ogóle powstaną ;).

1 - 20 of 32 Posts