SkyscraperCity banner

1 - 20 of 2333 Posts

·
Registered
1,072 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Są plany na przebudowę bulwarów nad Brdą, większość z nich to na razie projekty tramwaju wodnego, ale co tam. Powinniśmy zacząć nowy wątek.

Kolory przy Astorii nawet niezłe, podobne do otoczenia.

Wiadomo, jakiego koloru będzie miał przystanek przy "Łuczniczce"?

Miał się zakończyć przetarg jeszcze w 2009 roku, na razie chyba nic się jeszcze nie zdziałało.

Są jakieś plany przystanku "Słoneczny młyn" i przy moście Kazimierza Wielkiego?

·
Urodzony bydgoszczanin
3,387 Posts
Remont nabrzeża napewno uatrakcyjni nasza starówkę. Ludzie będa częściej przychodzić na spacer, gdyż będzie gdzie i po czym. Osobiście nie mogę się doczekać czerwca aby zobaczyć wkońcu pierwsze efekty (Wyspa Młyńska, Tereny przy Operze)

·
łowca hotdogów
4,933 Posts
Przedmiotem zamówienia jest dokumentacja. Dokumentacji w naszym mieście mamy sporo, a zwykle nic z niej nie wynika.

·
Registered
1,391 Posts
trochę te pylony (czy jak to się fachowo nazywa) od kładki nie pasują do całości zagospodarowania nabrzeży... psuje to efekt całości. ktoś znowu dał d*&y projektując całość.

·
Registered
559 Posts
Bardzo mnie cieszy fakt, iz Bulwary nad Brda zostana zagospodarowane, jednak na wydawaloby sie ukonczonym odcinku Most Sulimy-Kaminskiego- Most Bernardynski znajduje sie wiele niedociagniec- jedna z nich jest stojace nieopodal przedszkole "Alf" Parterowy, brzydki i klockowaty budynek szpeci ten ladny kawalek miasta i rzuca sie w oczy spacerujacym nad Brda
Czy istnieja plany wyburzednia w/w budynku?

pozdrawiam

·
Banned
1,461 Posts
Czy pamietacie jeszcze projekt odbudowy dwoch spalonych spichrzow nad Brda? Firma z Wloclawka chciala w nich zrobic bank czy jakies biura do wynajecia.

Tak bylo

A gdyby tak odejsc od tradycyjnej odbudowy i wzorowac sie na projekcie Wyspy Spichrzow w Gdansku???

Prosze o opinie na ten temat
Na taka odbudowe inwestor by sie znalazl szybciej a maly zaczatek takiej zabudowy juz przeciez mamy - BRE Bank

·
made in Poland
965 Posts
^^
Myślę że są 3 wyjścia:
-odbudować to co było
-postawić na nowoczesność
-część odbudować, część zastąpić nową architekturą.

Dla mnie rozwiązanie trzecie jest najlepsze :D
Od strony Mostowej odbudować jeden lub dwa obiekty. Odbudować identycznie - bez kombinacji, byleby nie były to następne kartonowe budy Sowy :storm:
Natomiast obecne parkingi zastąpić nowym.

Jeśli chodzi o nową architekturę, myślę że wpisywać się w okolicę będą jedynie projekty podobne do tych planowanych w Gdańsku(powyższy post) oraz podobne do projektu mariny
http://img357.imageshack.us/img357/1235/p3dq3.jpg
która powstanie na Wyspie.

Oczywiście zaznaczam, że podobne do tych jak w Gdańsku. Nie takie same.

·
Registered
838 Posts
Dwie pierwsze od prawej są niezłe i w takim stylu byłby dla mnie do przyjęcia rybi rynek. W ogóle przydałaby się taka architektura wzdłuż bulwarów nad Brdą, taka nazwijmy to neoniderlandzka :) marzenie

1 - 20 of 2333 Posts