SkyscraperCity banner

2301 - 2320 of 2333 Posts

·
adaś z gór
3,628 Posts
Jakby kogoś ciekawiło czy jest legalne dojście do odcinka bulwarów od Żabiej do Kazimierza Wielkiego. Wg MPZP są w 3 miejscach zaplanowane dojścia, ale wszystko na razie jest prywatne. Ciekawe kiedy miasto zacznie się tymi terenami interesować.

·
adaś z gór
3,628 Posts
Przy kładce na ulicy Jednostronnej (więcej zdjęć w wątku rowerowym) jest ścieżynka prowadząca w kierunku Czyżkówka. Jak ktoś mieszka w pobliżu to niech ją rozjeżdża ;)
Ścieżka prawie do samej Karolewskiej biegnie po działce KPEC-u. Czyli prawie miejski teren. Można "przez zasiedzenie" tam ścieżkę stworzyć ;)

·
naczelny brynkot
585 Posts
^^ ostatni raz jak pokonywałam tę trasę z mapki to musiałam przedzierać się przez pokrzywy mojego wzrostu i łapać gałęzi, żeby nie władować się do rzeki. To było jakieś 15 lat temu.

·
adaś z gór
3,628 Posts
^^ ostatni raz jak pokonywałam tę trasę z mapki to musiałam przedzierać się przez pokrzywy mojego wzrostu i łapać gałęzi, żeby nie władować się do rzeki. To było jakieś 15 lat temu.
Urosłaś przez te 15 lat chociaż trochę? ;)
Może teraz pokrzywy będą niższe dzięki temu.

Wg heatmapy jeżdżą tam teraz na rowerach.

·
naczelny brynkot
585 Posts
Urosłaś przez te 15 lat chociaż trochę? ;)
Może teraz pokrzywy będą niższe dzięki temu.

Wg heatmapy jeżdżą tam teraz na rowerach.
Chyba nie mieliśmy się okazji poznać na żadnym ze spotkań Bakosa, a przynajmniej nie kojarzę, bo inaczej byś wiedział, że wzrostem nie grzeszę. A te rowery co tam pomykają to downhille czy miejskie? :v

·
adaś z gór
3,628 Posts
Chyba nie mieliśmy się okazji poznać na żadnym ze spotkań Bakosa, a przynajmniej nie kojarzę, bo inaczej byś wiedział, że wzrostem nie grzeszę. A te rowery co tam pomykają to downhille czy miejskie? :v
Nie spotkaliśmy się. Jak uraziłem to przepraszam. Bardziej mi chodziło, że teraz może te chaszcze są już trochę niższe. No i rozjeżdżane.
Obstawiam jakichś MTB. Sam tam nie jechałem, ale obstawiam podobną jakość trasy jak na Bartodziejach (czyli wąsko, blisko brzegu, gałęzie na trasie).

·
adaś z gór
3,628 Posts
Projekt bulwarów od Mostu Bernardyńskiego do Pomorskiego. Stan na styczeń 2019. Nie wiem czy i kiedy to będą realizować. Wiadomo o problemach koło gazowni (zanieczyszczona gleba). A co do reszty to chyba cisza...

https://drive.google.com/open?id=0B3heYeLiTrJbNWN4c3NJd0lfbzA

Most Bernardyński oraz szpital Zakaźny

Urocza

NOT

Gazownia

Krakowska i Esperanto

Pomiędzy Esperantu a Łyżycką

Dojście do przystanku tramwajowego

Media Markt

Słoneczny Młyn

·
Registered
182 Posts
Projekt bulwarów od Mostu Bernardyńskiego do Pomorskiego. Stan na styczeń 2019. Nie wiem czy i kiedy to będą realizować. Wiadomo o problemach koło gazowni (zanieczyszczona gleba). A co do reszty to chyba cisza...
Czy ja dobrze widzę, że nabrzeże w rejonie MiediaMarktu będzie podniesione o ok. 1 m w stosunku do obecnego poziomu?

·
Kujawski łoś bezkolizyjny
Kujawski Łoś Bezkolizyjny
8,456 Posts
Czy jakaś konkretna forma takiego miejsca relaksu została zaproponowana, czy ZDMiKP postawi trzy ławki wokół żwirowego klepiska i z zadowoleniem poklepią się sami po ramieniu?

EDIT:
Osobiście najchętniej bym zobaczył wariacje na temat długiej ławko-donicy jak przy przystanku tramwaju wodnego przy kładce Esperanto.

·
Registered
2,891 Posts
Widzę, że tradycyjnie szczytem finezji naszych urzędników w kwestii bulwarów jest artystyczne pofalowanie ścieżki rowerowej.

·
Registered
2,153 Posts
Miasto Bydgoszcz
Przebudowa konstrukcji nabrzeża (bez zmiany lokalizacji) na lewym brzegu rzeki Brdy na odcinku mostu Bernardyńskiego do ul. Uroczej w Bydgoszczy, w tym rozbiórka istniejącego umocnienia, budowa nowego nabrzeża (typ 1, typ 2, tp 3, typ 4) wraz ze schodami skarpowymi, tarasem i stanowiskiem do cumowania małych jednostek pływających oraz przebudowa i poszerzenie istniejącej kładki wzdłuż nabrzeża na wysokości budynku przy ul. Św. Floriana 6a w ramach inwestycji pod nazwą: Rewitalizacja bulwarów Brdy

Rewitalizacja bulwarów Brdy na lewym brzegu rzeki na odcinku od mostu Bernardyńskiego do ul. Uroczej w Bydgoszczy obejmująca: nudowę ciągów pieszych, rowerowych, pieszo-rowerowych, wymianę nawierzchni i konstrukcji instniejących ciągów pieszych, demontaż instniejących i montaż nowych elementów małej infrastruktury, rozbiórkę instniejącego tarasu i schodów, przebudowę istniejących schodów (SI-1) i budowę nowych schodów terenowych (SP-1), budowę nowego oświetlenia terenu, zieleni

·
Registered
8,798 Posts
Trochę czasu minęło, ale uzyskałem informacje co do bulwarów.

Urząd miasta zapewnia, że projekt, złożony w ramach wniosku o pozwolenie na budowę obejmuje uwagi do projektu nabrzeża, które wnosił zespół ds. polityki rowerowej miasta oraz społeczna rada ds. estetyki. – Zostały one w zdecydowanej większości uwzględnione. Jedyne ograniczenia wynikają z kwestii formalnych i technicznych – podkreśla Marta Stachowiak, rzecznik prezydenta miasta. Warto dodać, że uwagi dotyczyły one m.in. szerokości chodnika i dróg dla rowerów oraz adaptacji przestrzeni wokół bulwarów. – Istnieje jeszcze wprowadzania mniejszych korekt, o ile nie spowodują istotnych zmian projektu – dodaje.

Zapytaliśmy ratusz o szczegóły remontu bulwarów na odcinku most Bernardyński – Urocza. Jak się dowiedzieliśmy, pod mostem zaprojektowano modernizację nawierzchni w postaci ścieżki pieszej i rowerowej. Przy dawnej przystani wioślarskiej powstanie nowa, szersza niż obecna (widoczna na zdjęciu ilustrującym artykuł), kładka. Planowany obecnie do rewitalizacji odcinek od strony wody kończy się przy dawnym klubie Trip – oznacza to, że w ramach przebudowy rozbiórce ulegnie stalowa konstrukcja postawiona przy budynku. – Natomiast od strony ulicy Uroczej, w celu zapewnienia możliwości wjazdu sprzętem na bulwar podczas robót budowlanych (w tym remediacyjnych) przy dalszym odcinku tj. na wysokości gazowni, nie planuje się obecnie modernizacji nawierzchni – przekazuje Stachowiak.

Dla odcinka od ul. Krakowskiej do granicy Słonecznego Młyna opracowana została dokumentacja projektowo-kosztorysowa, a dla odcinka od ul. Uroczej do PKS – koncepcja przebiegu ścieżki. Decyzje o realizacji będą zależne od środków zewnętrznych i możliwości finansowych miasta. Trwają prace nad projektem remediacji wspomnianego terenu, które wymagają też uzyskania niezbędnych decyzji administracyjnych – uszczegóławia rzecznik prezydenta. Miasto zapewnia, że pomimo etapowania inwestycji, bulwary mają zachować spójność materiałów i elementów małej architektury na całym odcinku.
Najważniejsza jest jednak taka, że inwestycja rozpocznie się pod warunkiem uzyskania dofinansowania zewnętrznego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Złożyliśmy w tym celu wniosek aplikacyjny. Ze względu na możliwe zewnętrzne dofinansowanie ten odcinek ma największe szanse na realizację.

·
marboro
5,696 Posts
Kasa na bulwary byla ale sie rozplynela a teraz czekamy na srodki unijne. Tak naprawde to wrocilismy do stanu sprzed 5-6 lat kiedy Calbecki powiedzial ze bulwary w tej perpspektywie nie lapia sie na kase z Uni. No I kolko sie zamyka I bulwarow nie bedzie. Ta da.

·
adaś z gór
3,628 Posts
@low1 artykuł to kompendium wiedzy o bulwarach. Super! Jedynie brak info o kładkach: esperanto, TU czy Łużycka.

10 dni temu z UM Kuj-Pom dostałem info, że w najbliższych dniach udostępnią na stronie opracowanie dot. Eurovelo. I coś tam wspomniano o dofinansowaniu.
No ale na razie cisza.

Plus wybrano wykonawcę koncepcji kąpieliska w parku centralnym.
Środowisko - Bartłomiej Szendoł, Bielsko Biała.

·
Registered
182 Posts
@low1 artykuł to kompendium wiedzy o bulwarach. Super! Jedynie brak info o kładkach: esperanto, TU czy Łużycka.

10 dni temu z UM Kuj-Pom dostałem info, że w najbliższych dniach udostępnią na stronie opracowanie dot. Eurovelo. I coś tam wspomniano o dofinansowaniu.
No ale na razie cisza.
A jaka instytucja zajmuje się planowaniem/trasowaniem EV? Gdzie można składać uwagi i sugestie?

·
adaś z gór
3,628 Posts
2301 - 2320 of 2333 Posts