SkyscraperCity banner

2321 - 2339 of 2339 Posts

·
Registered
1,285 Posts
Kto? Marcin Habel, UMarsz., [email protected]

Zaś co do fragmentu z artykułu: "Bulwar przy Starym Porcie lata świetności ma już za sobą, a ponadto jego konstrukcja odstaje od dzisiejszych norm i tendencji w projektowaniu przestrzeni pieszej. Schodki utrudniają przejazd zarówno rowerzystom, jak i osobom prowadzącym wózki dziecięce, nie wspominając już o osobach o ograniczonej mobilności" - to po kilku latach starań (!) i mimo sprzeciwu rowerzystów (!) udało się zorganizować w ZDMIKP dwukrotne poszerzenie (i wypłaszczenie) obu podjazdów pod schodki.
BYŁO / JEST:

·
Kujawski łoś bezkolizyjny
Kujawski Łoś Bezkolizyjny
8,566 Posts
Czy ja wiem? Nich będą fragmenty "tuż nad lustrem wody", bo to dodaje uroku miejscu. Moim zdaniem to nie jest sposób na poprawę bulwarów, bo o ile rozumiem korzystanie z nich na rowerze w celach komunikacyjnych, to jednocześnie IMO od strony rzeki powinna dominować funkcja spacerowo-wypoczynkowa. Lepiej by było tak przeprojektować układ przestrzenny bulwarów, żeby rowerzysta w ogóle nie musiał zjeżdżać nad samo lustro wody.

EDIT:
Uprzedzając pytania i wątpliwości podpowiem, co miałem na myśli: Parkowanie równoległe zamiast prostopadłego (uporządkowane w taki sposób, żeby się NIE DAŁO prostopadle zaparkować nawet na upartego) i może też odrobinę węższy kwietnik, jeśli zajdzie taka potrzeba.

·
Registered
8,856 Posts
Adam, cóż to za wieści/spekulacje?

·
adaś z gór
3,670 Posts
Adam, cóż to za wieści/spekulacje?

Hihi... Żart, zaklinanie rzeczywistości... Piąteczek ;)

·
Registered
228 Posts
Bo, qrwa, nikt z decydentów tamtędy nie chodzi. No bo po co chodzić, skoro jest syf. I kółko się zamyka.
bo decydenci jeżdżą samochodami pod same drzwi urzędu... nikomu nie zależy, nikt nie czuje potrzeby zmiany... i tak jest ze wszystkim w tym mieście.
Najlepiej wydać miliony, otworzyć w świetle kamer, a później niech już samo się jakoś kręci -> tak jest z bulwarami, Śródmieściem, wyremontowaną Cieszkowskiego...
a jak składałem im wnioski o zmiany np. w organizacji ruchu (dając przykłady z Poznania, Wrocławia, Gdańska), to Pani Inżynier nie widzi problemu...
Nawet COVIDu nie wykorzystują do zmian np. we wprowadzaniu uspokojonego ruchu samochodowego w mieście... :/

·
Registered
394 Posts
Zobaczysz, że u nas będzie odwrotnie. Będą kolejne ułatwienia dla samochodów, zwiększanie przepustowości itd. bo w samochodzie łatwiej się ochronić przed wirusami, a w zbiorkomie to można się tylko zarazić. A to, że mieszkańcy będą się dusić od spalin to już jest pomijalne.

·
Registered
Unibike/PESA/Konstal/Solbus/Mercedes/Solaris
7,572 Posts
Ja to bym się zastanowił i "pogrzebał" w historii samorządów co mądrzejszych miejscowości, jak udało im się wydalić (wydala się substancje szkodliwe i trujące dla organizmu) leśnych dziadków ze świecznika i zastąpić ludźmi, którzy coś tam kumają w miasto. Bo bez tego jak na razie to kręcimy się w kółko.

·
Registered
228 Posts
Ja to bym się zastanowił i "pogrzebał" w historii samorządów co mądrzejszych miejscowości, jak udało im się wydalić (wydala się substancje szkodliwe i trujące dla organizmu) leśnych dziadków ze świecznika i zastąpić ludźmi, którzy coś tam kumają w miasto. Bo bez tego jak na razie to kręcimy się w kółko.
oczywiście tylko podczas wyborów, trzeba zastąpić typowych polityków PO na ludzi, którym się chce coś zrobić dla miasta, sprawdzili się w ruchach miejskich...
Tylko mam niestety problem ze znalezieniem aktywistów np. z rad osiedli, którzy walczyliby o zmianę jakości życia np. w Śródmieściu.

·
adaś z gór
3,670 Posts
Na czym odpadł projekt adama?
Tutaj:

W skrócie: trzeba naprawić brzeg rzeki, musi być przejazd dla służb (czyli najlepiej szerokość 5m), do tego to teren skarbu państwa i się nie da. No i przekroczyłoby limit.

Dziś dostałem info, że wykonano moje zgłoszenie przez DoB. Tj. usunięto zwalone drzewo utrudniające przejście na tym odcinku. Nie mogę tego na razie zweryfikować.

·
Registered
1,285 Posts
… projekt poległ na fragmencie nabrzeża należącym do Skarbu Państwa, przy czym UMB nigdy nie wydusił z siebie informacji, jak duży to kawałek. Na sugestię, że może to tylko kilkanaście metrów i zbudować ścieżkę z obu stron (i czekać na przejęcie, bo i tak ludzie chodzą niezależne od własności gruntów, a przynajmniej będę mieli porządne 90% zamiast 0%) - odżegnywali się z uporem godnym lepszej sprawy, więc po prostu się-nie-da-się, a te 20+ baniek jest potrzebne gdzie indziej, w mieście ODRWACAJĄCYM się do wody.

·
marboro
5,724 Posts
Dlatego zalosny byl Bruski w ostatnim wywiadzie mowiac o Brdzie i bulwarach. Ach szkoda gadac. Przez 10 lat nie potrafi odcinka miedzy mostami Bernarynskim a Pomorskim ruszyc a Wy oczekujecie dalsze odcinki? NIEDASIE

2321 - 2339 of 2339 Posts