SkyscraperCity banner

2421 - 2440 of 2525 Posts

·
Registered
1,215 Posts
Ma ktoś namiary na jakąś uchwałę, rozporządzenie prezydenta, jakikolwiek dokument, w którym miasto ustalało standard koloru słupków? Trzeba tego raka zatrzymać zanim się rozprzestrzeni.

Jeszcze odnośnie koloru dróg rowerowych. Oczywiście możemy robić inaczej niż cała reszta Polski ale to będzie raczej pogarszać a nie poprawiać intuicyjność infrastruktury.

·
Registered
1,215 Posts
^^ i można wtedy dawać do 100 lat planowania :D

Po chwili naszła mnie refleksja, że jak byśmy mieli np zieloną albo niebieską infrastrukturę rowerową to byłoby coś co nas wyróżnia i wzbudza ciekawość. Przynajmniej do czasu aż ktoś tego nie ureguluje na szczeblu centralnym.

·
Registered
Underground out of Voland.
8,118 Posts
Tylko nie niebieską... Ta "czerwona" jak najbardziej dobrze się komponuje, bo prawdę mówiąc, do czerwonej jej daleko. Prędzej to ciemne bordo, odcień naprawdę stonowany i pasujący do centrum.

·
Bicycle Rider
2,645 Posts
(...)

Po chwili naszła mnie refleksja, że jak byśmy mieli (...) infrastrukturę rowerową to byłoby coś co nas wyróżnia i wzbudza ciekawość. (...)
Święta prawda. Zacznijmy od podstaw.

·
marboro
6,092 Posts
Tak szczerze to niech oni najpierw zaczna cos robic z tymi bulwarami a potem martwmy sie aby asfaltu nie malowali tylko aby jakis kolor polozyli. Za moment bedzie oglaszany budzet i zobaczymy czy bulwary beda ujete czy po prostu znowu bez sensu dyskutujemy. Papier wszystko przyjmie. Wedle wczesniejszych zapowiedzi to te bulwary powinny byc gotowe od okolo 2,5 kadencji a i nawet d o Legnowa juz powinnismy sciezka rowerowa juz smigac.

·
Alvaro
244 Posts
A korzystasz ze Stravy? Bo korzystałem ze śladów w heatmapie w poszukiwaniu tras gdzie się da dojechać/dojść. I czasami pojedyncze ślady widziałem.
Mi został rejon Przemysłowej do sprawdzenia :)
Ze Stravy nie korzystam. Co do Przemysłowej też mi chodzi po głowie oraz od mostów kolejowych przy B-szcz Główna w góre rzeki🙂

·
Alvaro
244 Posts
Ma ktoś namiary na jakąś uchwałę, rozporządzenie prezydenta, jakikolwiek dokument, w którym miasto ustalało standard koloru słupków? Trzeba tego raka zatrzymać zanim się rozprzestrzeni.

Jeszcze odnośnie koloru dróg rowerowych. Oczywiście możemy robić inaczej niż cała reszta Polski ale to będzie raczej pogarszać a nie poprawiać intuicyjność infrastruktury.
Znalazłem tylko to http://www.zdmikp.bydgoszcz.pl/attachments/article/53/Standardy rowerowe Bydgoszczy.pdf
czas na zmiany bo od 2014 trochę czasu upłynęło. Słupki w kolorze patriotycznym na przykładach graficznych do tego na stronie 26 "barierki muszą znajdować się w odległości 0,5 m(wyjątkowo – co najmniej 0,2) m od krawędzi drogi dla rowerów, być barwy żółtej" :mad:

·
Registered
1,215 Posts
Popieram. Wydaje mi się, że później były jeszcze jakieś standardy estetyczne wypracowane przez radę ds estetyki albo plastyka miasta. I tam już słupki i barierki były w innym kolorze (grafit?) wiec zakładam, że nowszy dokument nadpisuje starszy. Tyko nie nogę znaleźć tego dokumentu a plastyk nie raczy odpisać na maila od trzech tygodni.

·
Registered
Bydgoszcz
402 Posts
Powtórzę to, co zostało już wielokrotnie powiedziane. Odcinek od Esperanto do Staromiejskiego.
Nikt tam niestety nie sprząta, syf. Straż miejska tam nie zagląda, co jakiś czas (100-300m) ktoś albo pije albo zielsko pali. Przystanek tramwaju istne eldorado.
Nawierzchnia w większości dramat, rzucili asfalt tworząc łagodniejszy najazd i zjazd na mostek obok zatoki.
Piesi, rowerzyści, biegający walczą o każdy skrawek traktu.
Osobiście unikam tego miejsca ze względu na powyższe i nie zanosi się na zmianę.

Remont, monitoring, oświetlenie, mała architektura, oddzielenie ciągów, plac zabaw, wybieg dla psów potrzebne na przedwczoraj.

·
Registered
1,215 Posts
Z jakiego dnia to zdjęcia?
Z moich obserwacji wynika, że tragedia jest zawsze w poniedziałek rano. Czyli poweekendowe śmieci. We wtorki zwykle było już posprzątane. Tak to przynajmniej wyglądało latem.

·
adaś z gór
3,946 Posts
Nawierzchnia w większości dramat, rzucili asfalt tworząc łagodniejszy najazd i zjazd na mostek obok zatoki.
No właśnie to mnie zdziwiło... tyle lat trzeba było podskakiwać...

698919

698921

Kilka zdjęć z kolejnego kawałka bulwarów:

698924

698926

698927

Widok z okolicy d. Tesco
698929

Domek zagadka wcześniejsza ;)
698930

698932

698933

698936

698937

A tam dalej jest przejście w stronę Perłowej, ale z rowerem się nie podjąłem ;) Bo rower nie było wodny (a skacząc po kamieniach mogłem sam przejść ewentualnie).
698939

No i jako bonus info z okolic MPU/BBO:

698947

698951

Co samo dotyczy mojego projektu ponadosiedlowego 332 :/

I jeszcze jedno z komentarzy dot. MPZP Bartodzieje-Bałtycka:

698953

2421 - 2440 of 2525 Posts