Skyscraper City Forum banner
Status
Not open for further replies.
1 - 20 of 597 Posts

·
Abyss... Quo vadis?
1,988 Posts
A oto temat, który zakończył poprzedni wątek:

Niemieccy biznesmeni chcieli utworzyć w Bydgoskim Parku Przemysłowym dwa tysiące miejsc pracy. Ale wycofują się, bo ratusz nie doprowadził wody do działek przeznaczonych pod nowe zakłady.
Tak więc kontynuacja:

Gazeta Wyborcza:

"Gazeta" postawiła radę na nogi

Radni interweniują w sprawie Bydgoskiego Parku Przemysłowego. Są zaniepokojeni informacjami "Gazety", że z powodu zaniedbań, z inwestowania w BPP rezygnują zagraniczne firmy.

W środę opisaliśmy, że Miejskie Wodociągi i Kanalizacja odmawiają położenia 600 metrów rury wodociągowej do miejsca, gdzie inwestować chcą dwie niemieckie firmy: Bierbaum i Prettl. Planowały one łącznie zatrudnić 2 tys. osób. Wycofują się jednak z tego, bo nie wiedzą, czy do hal produkcyjnych doprowadzona będzie woda. To zbulwersowało radnych.

- Kto za to odpowiada? Dlaczego MWiK w planie finansowym nie zabezpieczyły pieniędzy na ten cel? - pytał Lech Zagłoba-Zygler (PO).

Marek Gralik (PiS) jako winnego zaniedbań wskazał prezydenta Konstantego Dombrowicza, który sprawuje nadzór zarówno nad MWiK jak i Bydgoskim Parkiem Przemysłowym. - Trzeba wszystko zrobić, żeby ta woda była doprowadzona. Inaczej będziemy pośmiewiskiem - wyjaśniał.

W opinii Piotra Maternowskiego, prezesa parku, jest jeszcze szansa, że Niemcy zostaną w naszym mieście. Wystarczy, że będzie mógł ich poinformować, kiedy rura zostanie zainstalowana. Także zastępca prezydenta Wojciech Nowacki tłumaczył, że zostały podjęte działania, które mają zatrzymać niemieckich inwestorów.

- Zakomunikowałem już prezesowi Wodociągów, że trzeba zmienić plan finansowy tak, aby pieniądze na ten cel się znalazły. Będziemy nad tym pracować w czasie najbliższego walnego zgromadzenia wspólników - poinformował.

Dodał, że prezes Maternowski dostał już ustne gwarancje, dzięki którym może zawierać umowy z niemieckimi przedsiębiorcami.

^^^^
Do boju o pieniądze Panie viceprezydencie !!! :guns1:

·
Registered
647 Posts
dziękuję redaktorom Gazety za podaną miastu "kroplówkę" proszę podawajcie ją cały czas póki nie przyjdzie radykalne ozdrowienie :)

·
Somewhere Back In Time
7,459 Posts
^^ Doprawdy żałosne jest żeby dopingować ratusz w pozyskiwaniu inwestorów...jesteśmy chyba ewenementem na skalę ŚWIATA!!!!! Żałosne żałosne po stokroć żałosne...

PS. Na głosowaniu w sprawie rozszerzenia granic chciałem głosować na TAK ale jednak zaglosuję na NIE, bo potem KD dopisze sobie jako sukces...a tak będzie jak zwykle porażka...swoją drogą ten facet jest niezmordowany tyle razy zjeb...ć i jeszcze mieć siły by jeb...ć kolejne rzeczy...oczywiście KD jest tylko symbolem wszystkich odpowiedzialnych za to niepowodzenie bo jest prezydentem miasta. (to piszę do Was Zoncu, Schabie, Ivico...żeby nie było). W końcu jak drużynie kiepsko idzie to się dostaje trenerowi...i się go wymienia...u nas niestety nie da się wymienić więc chociaż dajcie nam ponarzekać.

·
cognosce te ipsum
1,845 Posts
(...) PS. Na głosowaniu w sprawie rozszerzenia granic chciałem głosować na TAK ale jednak zaglosuję na NIE, bo potem KD dopisze sobie jako sukces...a tak będzie jak zwykle porażka... (...)
Naprawdę gotów byłbyś zrezygnować z poparcia słusznej i potrzebnej miastu inicjatywy w imię 'zrobienia na złość' komukolwiek? Mam nadzieję, że piszesz tak tylko w przypływie emocji... :|

·
Registered
647 Posts
^^ Doprawdy żałosne jest żeby dopingować ratusz w pozyskiwaniu inwestorów...jesteśmy chyba ewenementem na skalę ŚWIATA!!!!! Żałosne żałosne po stokroć żałosne...
żałosne ale miasto musi się rozwijać pomimo żałosnego prezydenta, powiedzmy szczerze - prezydenta, który działa konsekwentnie na jego szkodę :eek:hno: a Sharp to też tak mimochodem odjechał, a Cargo a ....

·
Somewhere Back In Time
7,459 Posts
Naprawdę gotów byłbyś zrezygnować z poparcia słusznej i potrzebnej miastu inicjatywy w imię 'zrobienia na złość' komukolwiek? Mam nadzieję, że piszesz tak tylko w przypływie emocji... :|
żałosne ale miasto musi się rozwijać pomimo żałosnego prezydenta, powiedzmy szczerze - prezydenta, który działa konsekwentnie na jego szkodę :eek:hno: a Sharp to też tak mimochodem odjechał, a Cargo a ....
Wybaczcie ale im więcej porażek KD tym większe szanse że po 8 latach nie zostanie wybrany na kolejne 4...Wg mnie zagłosuje dla dobra miasta...granice i tak prędzej czy później przesuną...nie robię na złość tylko dla Bydgoszczy...Najważniejsze dla tego miasta powinno być odsunięcie nieudacznie nam panujących od władzy. I zagłosuje na NIE.

·
Phelot
8,278 Posts
^^ Iron, dlaczego zatem w ogóle chcesz działać w stowarzyszeniu i robić coś dla miasta? Przecież promując miasto w jakiś sposób przysłużymy się obecnej ekipie rządzacej, która promować Bydgoszczy nie chce lub nie potrafi. Nie możemy myśleć w tak destrukcyjny sposób jaki proponujesz...

P.S. Idąc Twoim tokiem rozumowania powinniśmy wziąć kilofy, młoty i rozwalić wszystkie osiedlowe uliczki które zrobił Dombrowicz, bo nie daj boże dzięki nim wygra kolejne wybory! ;)

·
Somewhere Back In Time
7,459 Posts
Odnośnie Stowarzyszenia...zastanawiam się czy mam ochotę się denerwować na serio...

·
Somewhere Back In Time
7,459 Posts
^^ Nie...no na pewno wiedział wcześniej...pytanie tylko czemu MWiK mimo wiedzy ratusza nie uwzględnił położenia 600m rury dla kluczowej dla dalszego rozwoju (być może szansy do powstania podstrefy ekonomicznej) BPP?? Nie było nacisków??? Naciski były ale je olano?? Naciski były ale ich siła była mierna??

·
łowca hotdogów
5,001 Posts
A może sprawa jest stara i nieświeża jak skisłe ogórki?
W tym wypadku nie jest. Jest tylko cudem, że się o takiej sprawie dowiedzieli redaktorzy Wyborczej. Pewnie w końcu zrobią tą rurę, ale to i tak nie będzie dobrze. Tu nie chodzi o jedną cholerną rurę, tylko o traktowanie, przyciąganie i oferowanie czegokolwiek inwestorom. Nie wiem, co bardziej dobitnego musiałoby się stać, żeby niektórzy w końcu zauważyli, że to jest w naszym mieście jedna wielka tragedia. Jak my chcemy poważniejszych inwestorów ściągać, skoro przekonanych do inwestycji potrafimy zniechęcać?!

PS. A o ile wiem, były już podobne przypadki z inwestorami, tylko wtedy gazety się nie dowiedziały, a inwestycje już są w innych miejscach kraju.

·
www.studioimagine.pl
1,228 Posts
Discussion Starter · #17 ·
^^

A może sprawa jest stara i nieświeża jak skisłe ogórki? Taki odgrzewany klops pisarzy rodem z "wyborczej"? Czy wy nigdy nie bierzecie takiej możliwości pod uwagę? Nie mówię, że tak jest... ale czy musicie ślepo przyjmować to, co daje Wam "Gazeta"?
I co, przejść do porządku dziennego? Zamieść pod dywan? Nie chciałem uczestniczyć w tej politycznej pyskówce ale jakakolwiek gazeta zonc nie wymyśliła sobie tego tematu i niezależnie od czasu fakt pozostaje faktem a nieudaczna ekipa też taką... I nie gadaj wciąż że "Wyborcza" to, "Wyborcza" tamto... Gdyby kłamali to sprawa znalazłaby się w sądzie... A zamiar obrony kogokolwiek w sytuacji gdy do strefy ekonomicznej nie jest doprowadzone podstawowe medium jakim jest woda ociera się o śmieszność...

·
łowca hotdogów
5,001 Posts
^^ Bo to nie strefa tylko pierwsza w Polsce dwupodstrefa ekonomiczna - słupsko-pomorska. W dwupodstrefach woda i tereny bez drzew są zbędne (podobnie, jak inwestorzy). ;)

·
Abyss... Quo vadis?
1,988 Posts
Czy Wy serio myślicie, że Ratusz dowiedział się o problemach w BPP z Wyborczej? Abyss, błagam...
Sorry, ale ja nic takiego nie napisałem że Ratusz dowiedział się o tych problemach z Wyborczej. Jeżeli Wyborcza kłamie to nie widzę innego rozwiązania jak proces a jeżeli pisze prawdę to m.in. Twoim zadaniem (oczywiście jak masz takie informacje) jest konstruktywne dementowanie lub potwierdzanie takich informacji - krótko, wprost i na temat. Szanuję Cię za to, że chcesz coś dla tego miasta zrobić, więc gdybyś mógł czasami wyjaśniać nam, którzy nie są bezpośrednio w środku wydarzeń, co tak naprawdę się dzieje z danym problemem to myślę, że wszyscy byliby Ci wdzięczni i czasami można by uniknąć niepotrzebnych kłótni na forum.

Mam nadzieję, że to tylko głupia, dziecinna pomyłka ze strony MWiK i ratusz ostro wziął się do roboty by to naprawić i zatrzymać tych niemców bo wszyscy wiemy, że mogą stać się bydgoską kroplówką, która uratuje konającego.

1 - 20 of 597 Posts
Status
Not open for further replies.