SkyscraperCity banner

1 - 20 of 118 Posts

·
Let's go digging
7,968 Posts

·
Registered
67 Posts
Discussion Starter #4
Coś wiadomo więcej na temat tych obrazów w operze? Wyglądają na romantym niemiecki.
Te malowidła nie są w operze - tylko w zwykłej kamienicy z 1910 roku (niedaleko mojego mieszkania :) ). Malowane, na ścianie, pokryte werniksem, rama z gipsu - tyle wiem.

·
Registered
9 Posts
Niesamowita zdjęcia.Prosimy o więcej bo takich perełek do pokazania jest jeszcze bardzo dużo ...

·
Registered
67 Posts
Discussion Starter #15 (Edited)
Pegaz... przykurzony:

barwy secesji:

* * * * * * *

Chłop, baba, górnik i król... a także lew i maszkarki (jedna już był - ale nie zaszkodzi drugi raz)

* * * * * * *

Sowa w śniegu

36:

i 47:

sfumato:

na humory:

·
Beuthener
2,762 Posts
R-E-W-E-L-A-C-J-A ! ! !

Myślałem że w miarę dobrze znam swoje miasto, ale po obejrzeniu Twoich zdjęć dochodzę do wniosku, że g... o nim wiem :p. Nawet nie byłem świadom, że tyle dzieł sztuki jest poukrywanych w kamienicach. Skąd ty o nich wszystkich wiesz? Przeszukiwałeś kamienicę za kamienicą, czy co? :) Ale lepiej nie wskazuj ich dokładnych lokalizacji, bo jest to chodliwy towar.

·
Registered
67 Posts
Discussion Starter #19
R-E-W-E-L-A-C-J-A ! ! !

.. Skąd ty o nich wszystkich wiesz? Przeszukiwałeś kamienicę za kamienicą, czy co? :) Ale lepiej nie wskazuj ich dokładnych lokalizacji, bo jest to chodliwy towar.
zrobiła to wcześniej Barbara Klajmon (witraże), a malowidła opisała Irena Kontny... no oczywiście jakieś drobnostki-ciekawostki można odkryć samemu... nawet na zewnątrz, od np:

1 - 20 of 118 Posts