SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 25 Posts

·
Registered
Joined
·
6,267 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
2014514

Short Introduction

Cēsis is a town in Latvia located in the northern part of the Central Vidzeme Upland on the Gauja River valley, and is built on a series of ridges above the river overlooking the woods below. Since development activity is picking up some pace, there was a request to make a separate thread.

Population - 14 815 (2021)

Location
On Google Maps
 

·
Registered
Joined
·
2,634 Posts


Lai pašvaldības speciālistiem un domes deputātiem būtu pieejami sabiedriskās domas dati un Zaķu ielas iedzīvotāju viedoklis, aicinām izteikties par to, kādai nākotnē būtu jāizskatās Zaķu ielai Cēsīs.

Piedāvājam apskatīt divus iespējamos Zaķu ielas pārbūves risinājumus un izteikt savu viedokli anonīmā anketā šeit.


1.variants
Iela paredzēta ar divām braukšanas joslām ierobežotā platumā un atbilstoša platuma gājēju ietvēm abās brauktuves pusēs. Vietās, kur dzīvojamo ēku apbūve ir tuvu brauktuvei un ierobežo gājēju pārvietošanos, lai ietve būtu nepārtraukta, paredzēts veidot mākslīgus brauktuves sašaurinājumus, tā nodrošinot drošu gājēju pārvietošanos. Vienlaicīgi brauktuves sašaurinājumi pildīs arī ātruma slāpēšanas funkciju, liekot autovadītājam pirms sašaurinājuma piebremzēt, lai pārliecinātos par drošu tā apbraukšanu, līdzīgi kā tas notiek, apbraucot uz brauktuves stāvošu automašīnu.

1.varianta 1.shēma
1.varianta 2.shēma

2.variants
Iela paredzēta ar divām braukšanas joslām un ierobežota platuma gājēju ietvēm abās brauktuves pusēs. Tiek saglabāts šī brīža ielas plānojums ar nelieliem uzlabojumiem, izveidojot gājēju pārejas un pagarinot kreisās puses gājēju ietvi līdz Gaujas ielai. Ietves tiek veidotas mainīga platuma.

2.varianta 1.shēma
2.varianta 2.shēma
Avots latviešu valodā! Source in Latvian!
 

·
Registered
Joined
·
2,634 Posts

Cēsīs atjaunos skeitparku

Pirmdien, 11.oktobrī, sākti Maija parka skeitparka konstrukciju demontāžas darbi, lai varētu veikt laukuma asfaltēšanu un jauna skeitparka izveidi.

Līdz 12.decembrim skeitparka teritorijā tiks ierīkotas 12 jaunas konstrukcijas, soli, atkritumu urnas, basketbola grozi un 3x3 basketbola laukums.

Skeitparka iekārtošanu veic SIA "We Build Parks". Tā atjaunošanas darbi izmaksās 90 000 eiro, no kuriem 30 000 eiro finansē AS "Cēsu alus", bet 60 000 eiro tiks segti no pašvaldības budžeta.
Avots latviešu valodā! Source in Latvian!
 

·
Registered
Joined
·
604 Posts
Cēsīs uzcelts vēl viens īres daudzdzīvokļu nams
AS Siguldas būvmeistars jaunuzceltajā īres daudzdzīvokļu namā Cēsīs īrnieki atslēgas saņēma pagājušās nedēļas beigās, taču īres līgumi noslēgti vēl pirms Jāņiem, aģentūru LETA informēja pašvaldībā.

AS Siguldas būvmeistars uzbūvējusi otru daudzdzīvokļu īres dzīvokļu namu Saules un Vilku ielas stūrī blakus pirms gada nodotajai jaunceltnei.

Otrai daudzdzīvokļu īres nams tehnoloģiski daudz neatšķiras no pērn ekspluatācijā nodotās būves. Taču, ņemot vērā reālo klientu interesi, šajā mājā tiek izbūvēti tikai trīsistabu dzīvokļi platībās virs 70 kvadrātmetriem. Četros stāvos izvietoti 16 dzīvokļi. Nākamo kvartāla māju atklās 2023.gadā, kas būs jauna veida projekts.

“Šis ir labs paraugs ilgtermiņa sadarbībai starp pašvaldību un attīstītāju. Iedzīvotāju lielā interese parāda, ka ar šo piedāvājumu trāpīts desmitniekā. Ticu, ka tas kalpos kā signāls arī citiem investoriem, jo gan Cēsīm, gan visam plašajam novadam ir, ko piedāvāt, lai šādi projekti attīstītos arvien vairāk,” akcentē Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs (JV).

Kā stāsta būvuzņēmuma valdes priekšsēdētājs Jānis Libkovskis, neviena viņu celtā māja – ne Cēsīs, ne Siguldā – neesot tik ātri aizpildījusies ar dzīvokļu gribētājiem kā šajā objektā.

“Pirms Jāņiem, kamēr vēl ēka ne tuvu nebija pabeigta, jau bija noslēgti visi līgumi. Šie rezultāti skaidri parādīja, ka Cēsu iedzīvotāju maksātspēja ir tāda pati kā Siguldā,” komentē Libkovskis.

Uzņēmuma dati rāda, ka puse no īrniekiem ir esošie cēsnieki, savukārt otra puse – jauni iedzīvotāji pilsētā. Katram dzīvoklim esot vēl vismaz trīs tīkotāji rindā.

AS Siguldas būvmeistars decembrī apritēs 30 gadi, un kopš 2004.gada uzcelti 297 dzīvokļi. Pēc Libkovska teiktā, Siguldas ielas 5 nams esot desmitā daudzdzīvokļu māja, kas nodota precīzi plānotajā laikā.


Avots
 

·
Registered
Joined
·
6,267 Posts
Discussion Starter · #9 ·
Iedzīvotāju lielā interese parāda, ka ar šo piedāvājumu trāpīts desmitniekā.
Nu, ņemot vērā, ka nekustamā īpašuma tirgus jauniem projektiem ārpus Rīgas/Pierīgas praktiski neeksistē Latvijā, nav nekāds pārsteigums. Prieks vismaz par Cēsīm, ka šajā sakarā kaut kas kustās uz priekšu.
 

·
Registered
Joined
·
4,843 Posts
Tagad ziņās bija, ka Rīgā tagad taps kaudze jaunu īres namu, jo beidzot sakārtots īres likums – īres nami vairs nebūs tik riskantas investīcijas. Varbūt reģioniem arī beidzot cerības?
 

·
Registered
Joined
·
604 Posts
Cēsīs būvēs rūpnīcu bruņutransportieru ražošanai
Šogad plānots sākt jaunas rūpnīcas ēkas celtniecību Cēsīs un pilnveidot apkārtējo infrastruktūru, lai jau 2023.gadā Latvijā varētu saražot Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem paredzētās 6×6 bruņuplatformas, kā to paredz starp Latvijas un Somijas valdībām un uzņēmumu Patria Group noslēgtais līgums, vēsta portāls sargs.lv.
Avots
 

·
Terras Irradient
Joined
·
4,190 Posts
Cēsīs, Cīruļkalna virsotnē, 12. janvārī atklāts mūsdienīgs un tehnoloģiski aprīkots dabas vērošanas skatu tornis jeb "Zaļais tornis", kas slejas 22 metru augstumā un būs brīvi pieejams ikvienam.

Source
 

·
Registered
Joined
·
337 Posts
'Draugiem Group' reģistrē jaunu uzņēmumu īres māju ciemata veidošanai
Kā skaidro uzņēmuma pārstāvji, "Draugiem Group" nodibinājusi uzņēmumu "Mājas Cēsīs" ar mērķi radīt mūsdienīgas un videi draudzīgas dzīvesvietas Cēsīs. Pilsētas mācību iestāžu pedagogiem būs iespēja saņemt 50% atlaidi no īres maksas.

Sākotnēji tiks izveidots 30 energoefektīvu īres māju ciemats "Mājas Cēsīs Cīrulīšos". Visas mājas būs ne tikai aprīkotas ar jaunākajām tehnoloģijām un pieejamas dažādās platībās, bet arī ciemata izbūvē tiks ievērotas visas mūsdienu cilvēku vajadzības apkārtējas vides labiekārtošanā. Ciematā būs ilgtspējīgas atpūtas vietas, gājēju un velo celiņi, kā arī zaļa ārtelpa.

"Cēsīs dzīvot ir forši, ja ir kur dzīvot. Pilsēta strauji attīstās, bet dzīvesvietu trūkums neļauj šim procesam notikt ar pilnu jaudu. Šīs īres mājas dos iespēju ikvienam izmēģināt dzīvot Cēsīs un veicinās pilsētas dzīvojamā fonda attīstību," jauno ieceri komentē "Draugiem Group" runasvīrs Jānis Palkavnieks.
Avots
 

·
I Love Ice
Joined
·
2,898 Posts
Projektu var uzskatīt par vienu no lielākajiem militārajiem projektiem Latvijā trīs faktoru dēļ. Pirmkārt, “Patria” 6×6 projekts būtiski ietekmē valsts aizsardzības spēku spējas, galvenokārt mobilitāti; otrkārt, projektam ir pozitīva ietekme uz valsts ekonomiku. Tas tiek panākts, plaši iesaistot vietējos uzņēmumus, rosinot vietējās un starptautiskās investīcijas un attīstot vietējās transportlīdzekļu ražošanas un apkopes iespējas. Treškārt, projekts rada piegādes drošības modeli, kas atbilst mūsu valsts bruņoto spēku operatīvajām un taktiskajām prasībām.

Lielākā daļa no “Patria” 6×6 bruņutransportiera ražošanai nepieciešamajām detaļām, tostarp rāmis, korpuss, durvis un lūkas, tiks ražotas tepat Latvijā.


Šobrīd darbiniekus nemeklē, bet kaut kad meklēja un gan jau vajadzēs vēl.
 

·
Registered
Joined
·
4 Posts
Nu, ņemot vērā, ka nekustamā īpašuma tirgus jauniem projektiem ārpus Rīgas/Pierīgas praktiski neeksistē Latvijā, nav nekāds pārsteigums. Prieks vismaz par Cēsīm, ka šajā sakarā kaut kas kustās uz priekšu.
Tak kas tur var kustēties uz priekšu. Cēsīs īres cenas ir tik pat lielas kā Rīgā, bet jēdzīgu darbavietu par atbilstošu darba algu tur nav. Tie visi draugiem group un tie sviesti ir muļķības, es kā cēsnieks jau vairākus gadus nedzīvoju Cēsīs. No turienes ir aizvākušies lielākā daļa manu un manas sievas skolas biedru un tukšo vietu pa lielam aizņem rīdzinieki, kuri sapērk īpašumus un rada ilūziju, ka kaut kas iet uz priekšu. Tā kā draugiem grupai ir savs ofiss uz Rīgas ielas un plāni paplašināties, tad kāds tur brīnums, ka viņiem ir plāns būvēt īres namu, kas pa lielam nodrošinās tik ļoti nepieciešamās dzīvesvietas saviem darbiniekiem, jo savādāk piesaistīt cilvēkus Cēsīm nav reāli, jo nav jēdzīgu un brīvu īres dzīvokļu par pieņemamu samaksu.

P.S. pirms gadiem 10, kad Cēsīs norisinājās vairāki interesanti būvdarbi, pārbūves un rekonstrukcijas arī bija doma izveidot postu, bet...
Zinoo centra būvniecība man liekas ir sākusies, pirms dieviem gadiem dzirdēju par vēlmi attīstīt iekštelpu tenisa angāru vai centru tur pat cīrulīšos, nav info cik tālu tas projekts ir ticis.
 

·
Registered
Joined
·
6,267 Posts
Discussion Starter · #19 ·
Par darba iespējām Cēsīs es nekomentēšu, bet fakts, ka visu dzīvokļu līgumi tika noslēgti pirms ēkas nodošanas ekspluatācijā liecina tikai vienu, ka pieprasījums pēc jauniem dzīvokļiem reģionā ir. Un tas tikai pieaugs līdz ar infrastruktūras modernizāciju.
 

·
Registered
Joined
·
3,731 Posts
Par darba iespējām Cēsīs es nekomentēšu, bet fakts, ka visu dzīvokļu līgumi tika noslēgti pirms ēkas nodošanas ekspluatācijā liecina tikai vienu, ka pieprasījums pēc jauniem dzīvokļiem reģionā ir. Un tas tikai pieaugs līdz ar infrastruktūras modernizāciju.
Nevajag jau diži daudz to darba iespēju, lai aizpildītu piem. vienu piecstāveni ar kādiem 40 dzīvokļiem.
Skaidrs, ka ārpus Rīgas lielākajai daļai joprojām nav ko darīt par labu algu, ja vien nav savs bizness vai tur ir kāds IT kantoris vai uzņēmums, kam vajag labus inženierus kādus vai citus šaurāka profila speciālistus, bet nu šur tur tādi kantori ir. Rēzeknē 1 mazu jauno projektu piem. uzbūvēja un tur arī pārdošanā nekas nebija, viss jau bija nopirkts pirms būvēšanas.
Jautājums ir cik daudz tos jaunos projektus vajag/kāds pieprasījums, bet nu tomēr jebkur var sakasīt cilvēkus, kam to vajag.
 
1 - 20 of 25 Posts
Top