SkyscraperCity Forum banner
61 - 80 of 273 Posts
Već ih imaš za omanji aerodrom ;) Jel su izloženi ili su u kutijama?
 
  • Like
Reactions: Rosko
Discussion starter · #64 · (Edited)
@Djape
Ova zadnja dva modela su u kutijama, posto mi je nestalo slobodnog mesta u dve vitrine. Moram da napravim reorganizaciju u stanu, kako bi napravio mesta za trecu vitrinu.
Plasticni modeli mi stoje van vitrina.
 
Ево и од мене пар.
Моји су сви у кутијама, немам витрину још увек.
Жена ме још увек трпи :ROFLMAO:

Си Фјури, британска тренер верзија и ирачки једносед.





 
Ево још пар модела:

1. Curtiss SB2C-4E Helldiver. Ловац на подморнице.



2. Curtiss SB2C-4E Helldiver, бомбардерска ексадрила 87, стационирана на носачу авиона USS Ticenderoga.



3. Торпедни бомбардер TBD-1 Devastator. Крштен 1935, до Перл-Харбора је већ био застарео. После катастрофалног учинка у бици код Мидвеја замењени су TBF Avengerima.






Пар детаља.

Слетна кука


Посада


"Ваздушне кочнице" за успоравање понирања (dive breaks).
 
P-47 Thunderbolt у неколико варијанти.
P-47 је био највећи и најтежи једномоторни ловац за једног пилота Другог Светског Рата.
Био је и најпроизвођенији амерички ловац-бомбардер свих времена. Направљено их је преко 15.000.
Авион је опремљен мотором "pratt & whitney r-2800 double wasp" који је уграђен у скоро 40 типова авиона различитих намена.

Прво "razorback" модели:
"Херки", мајора Хершела, летео у оквиру 325. летачке групе из Италије.



"Мис Мери Лу" летео изнад Маријанских острва и Саипана у склопу 218. летачке групе



Тандерболт који је летео из Италије у оквиру 332. борбене групе "Red Tails" којом су пилотирали црни и мешани пилоти из САД и са карипских острва.





А онда "bubbletop".

"No Guts No Glory" - машина која је направљена 1945. и која је летела у перуанској авијацији до 1967, да би се вратио у САД као део историјске колекције. И данас лети, налази се у колекцији у Даксфорду у Енглеској.



"Hairless Joe" машина којом је летео пук. Дејв Шилинг, командант 56-те борбене групе која је летела из Енглеске.



Машина Глена Иглстоуна, део 354-те борбене групе која је своје мисије обављала углавном изнад Француске 1943-44.





Летелица која је летела у склопу 79-те ескадриле РАФ-а у југоисточној Азији, тј. Индокини.



Амери на гомили

 
Још један авион који је базиран на истом мотору, F8F Bearcat.
Послератна машина, један од најбржих клипно елисних мотора икад.

Летелица која је летела са носача авиона USS Princeton


Машина коју је користила акро група америчке морнарице "Blue Angels", "Beetle bomb".



 
@Kot Behemot
Jesu li modeli 1:72? Diecast ili plastika (po kvalitetu bi rekao da je diecast u pitanju :))?
Сви које сам окачио овде су Diecast.
Имам и пар пластичних, неколико које сам састављао и једно 15 који тек чекају састављање (и airbrush).

Odlicni su, samo tako dalje!
Хвала хвала.
Видим да смо се фокусирали на тотално различите периоде и гране авијације али ми је задовољство да гледам шта си качио.
+ шмекам ону твоју полицу и правим рачун колико би ме коштало тако нешто, али бар дупло шире.

Едит: јел' читаш ћирилицу?
 
Discussion starter · #72 ·
@Kot Behemot
Citam, citam. ;)
U pravu si, ja sam vise fokusiran na civilnu aviaciju, ali nije da me odbijaju vojni. :) Imam u svojoj kolekciji dva vojna aviona (tankera doduse), jedan je vec stavljen ovde (vojna verzija B707 Singapurske vojske), a drugi je B767-200 USAF, slike slede. Trenutno sam na 61 modela, dve vitrine prepune...moram da kupim i trecu. Inace vitrine su iz Ikea-e, Klingbo serija (kupljene u Italiji 100€ komad).
 
Bf-109

Првим, Bf-109E је пилотирао Hauptmann Hans Von Hahn


Другим, побољшаном верзијом - BF-109G је пилотирао Alfred Grislawski, пилот који је забележио 133 ваздушне победе у преко 800 летачких мисија. Доживео је дубоку старост.


Овим је летео Constantin Bazu Cantacuzino, најпознатији румунски ас са 69 ваздушних победа.
Авион је добио америчке ознаке по преласку Румуније на страну савезника.


 
Мало поређење величина авиона из различитих епоха.
Сви су у истој размери.



Сухој 27 Народноослободилачке армије НР Кине




F 86 Sabre 81. пресретачког крила РВ САД смештеног у Сафоку у Енглеској 1951.



Hawker Fury британских ознака (43 ескадрила РАФ) из времена Минхенске кризе 1938

 
Пар макина са двоструким репом.
Прво "droop snoot" верзија авиона П-38 са два члана посаде. Из носа је уклоњено наоружање и направљено место за другог члана посаде који је посматрао лежећи. Ови Лајтнинзи су летели у блиским формацијама и бомбардовали симултано, сви непосредно после вође групе.




Конкретна историјска летелица


Другим је летео Ричард Ира Дик Бонг, најтрофејнији амерички ас Другог Светског Рата.






Трећи је P-61B "Black Panther", двојца Логан, Камађијан из 418-те ескадриле ноћих ловаца.





Сви дворепаши ђутуре.
 
А-26b Invader.
"Смрда" - Францускa. У јулу 1944, 386 америчка бомбардерска група била је одабрана да врши оперативно тестирање ових авиона.




A-26c Invader
"Sweet Miss Gillian" Иста платформа, унапређена и коришћена у корејском рату.




A20-G Havoc
"La France Libre", прво се звао "Miss Laid" али је преименован због политичке коректности. На фоткама авиона може се видети стари назив како избија испод фарбе :> Уједно прва савезничка машина која је летела у преко 100 мисија изнад Француске у ДСВ.




Стајанка


Седељка


У кокпитима

 
61 - 80 of 273 Posts
Top