SkyscraperCity Forum banner

Cакупљање модела авиона | Model aircraft collectors

43K views 272 replies 21 participants last post by  Cудски вештак Секерезовић 
#1 · (Edited)
Otvaram ovu temu, da podelimo iskustva, informacije, gde kupujete i nabavljate modelcice. I da podelimo koju sliku istih.

Evo par mojih:

#1 Lufthansa Cargo B747 (Herpa 1:500)


#2 British Airways A388 (Revell 1:288)


#3 Air Serbia ATR72 (1:80)


#4 Air Serbia A320 (1:100)


Za neki dan mi stize JAT-ov DC 10-30 (Herpa 1:500), a sve vise me vuce, da narucim i Air Serbia A330-200 (Phoenix models 1:200).
 
See less See more
4
#29 ·
Evo za nas, koji se palimo na JAT-ovu staru flotu :nuts::

Boeing B727-200 (inflight200) :|, ovakvog trazim!
Dimenzije 23.4cm x 16.5cm



McDonnell Douglas DC9-32 (inflight200), ima jedan na eBay-u...cena? 199$ :nuts:
Dimenzije 18.2cm x 14.2cm


Boeing B707 (inflight200), ovaj moze da se nadje
Dim. 23.3cm x 21.7cm


Caravelle SE210 (ARD200), ima ih na: https://www.aviationmegastore.com/c...00-models/product/?action=prodinfo&art=143885
Dim. 16.0cm x 17.2cm


A da naprave ovakav B733...to bi tek bio picvajz :lol:
 
#30 ·
A da naprave ovakav B733...to bi tek bio picvajz :lol:
Што се Анија тиче, решио сам да узмем ствар у своје руке ;) Успут сам видео и декале за Генексов Ту-134 и нисам могао да одолим.





На њега се бацам чим завршим Т-50-1. Све је то летом спорије, али иде лошије време и кишни дани а у кутијама тренутно чекају на ред 737, Ту-134 и F-16 :soon:







Свима препоручујем Lift here декале. Наша је фирма, квалитетни су и стварно имају асортиман за сладокусце.
 
#33 ·
Да ли знаш због чега су на прототипу ови делови били жути? Други материјал или делови који су подложни испитивању и каснијој промени, или, нешто треће?
 
#34 ·
Нема званичне инфо, на неком форуму сам нашао да су жуто метали, а сиво композити. Мада не мора да значи да је тачно. Код МиГ-29М2 је обрнуто, а Су-34 је цео жут кад изађе из фабрике.
Било ми је чудно да нос не буде композитни, али приликом почетних летова први Т-50 није имао уграђен радар. ОЛС такође нису биле уграђене, на њиховим местима су били жути поклопци.
 
#38 · (Edited)
#34 McDonnel Douglas MD90 Delta (Gemini200 1:200)








Prvi Boeing 787-9 u mojoj kolekciji (ostala tri su 787-8)
#35 Hainan B787-9 (JC Wings 1:200)






Razlika u dimenzijama B787-8 vs. B787-9 (pazljivo oko moze da primeti i razliku u kvalitetu detalja izmedju JC Wings i Phoenix ;)).




#36 TAM Boeing 777-300ER (B77W) (Inflight200 1:200)




 
#48 ·
Pitanje za prekaljene forumaše.
Gledajući slike aviona iz vaših kolekcija poželio sam da i ja naručim jednu Air Serbia sa aviationmegastore.com
Cijena je 33 evra i to nije problem. Ali zašto 37 evra za dostavu preko hebenog UPS-a?!!!
Postoji li drugi način dostave? Šta vi radite?
 
#49 ·
@demijanrs
Cao, dobrodosao na temi. To je zato, sto je Srbija van EU, tako da UPS, DHL,...imaju drugu tarifu (imaju tarifne razrede za razlicite delove sveta). Mene bi recimo kostalo do SLO 20€. Imas par opcija:
- ako imas nekoga u okruzenju (HR, HU,..), da das njegovu adresu pa pokupis kod njega
- da preuzmes na licu mesta (Amsterdam), ako se zateknes tamo
- ako imas nekoga koji zivi u EU pa da on preuzme za tebe i donese licno na tvoju adresu
- probaj kod drugih trgovina sa modelima, mozda imaju jeftinije
- probaj na ebayu
 
#56 ·


PUTOVANJE KROZ FRONTOVE NA NEBU OD '39. DO 45.'

Samir Aslani sa Zlatibora danas će u svom dvorištu obeležiti 80-godišnjicu početka Drugog svetskog rata. Ne kao Poljaci, u probranom društvu, nego sa gotovo svim učesnicima najkrvavijeg sukoba u istoriji čovečanstva koje će predstavljati ratna avijacija.

Doduše, u minijaturnoj formi. Stoga mu ni neće biti potreban veći prostor nego što je najmanji muzej u Srbiji - u njegovom dvorištu.

Aslani u svojoj zbirci ima oko 300 maketa - plastičnih, papirnih, livenih - raznih aviona koje su od 1917. do danas koristila najveća svetska ratna vazduhoplovstva, među njima i gotovo sve letelice koje je vek unazad imala naša vojska u svojim ekskadrilama. Veći deo te kolekcije Samir je nabavio, manji deo je sam napravio.

Specijalno za danas Zlatiborac je izdvojio i na imaginarni aerodrom poređao makete vazduhoplova korišćene u dejstvima u Drugom svetskog rata. Napravio je pravo malo putovanje kroz frontove na nebu od 1. septembra 1939. do 2. septembra 1945.

Gosti njegove izložbe biće osnovci sa Zlatibora, koje će organizovano dovesti škola, a Samir će ih kroz makete i priču sprovesti od nemačke invazije na Poljsku do kapitulacije Japana, kroz bitke za Britaniju, Aprilskog rata, borbi na Istočnom frontu, iskrcavanju saveznika u Normandiji, rata nad Pacifikom. Jedni kraj drugih đake će dočekati nemački "meseršmit", ruski "migovi", "jakovljevi", "lavočkini", britanski "spitfajer"...

Ma, skoro sve što se bombarderom zvalo, ali u razmerama 1:72 i 1:144. Biće poređani na malom aerodromu koji osim pistom raspolaže hangarima, kontrolnim tornjem, stajankama za avione...

Aslanijevu izložbu će moći da obiđu svi koji žele, potpuno besplatno. Njegov muzej biće dostupan dok vremenske prilike to dozvole.
Blic
 
Top