SkyscraperCity banner
1 - 20 of 46 Posts

·
Registered
132 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Kako to izgleda kad fudbalska groznica zarazi inace hladan, hokejaski grad....

Slike su od prosle subote, Portugal je upravo pobedio Tursku.

Dejane, ovo je za tebe;)

·
Registered
5,099 Posts
Hvala Miloše od srca! :eek:kay: :cheers: Slike su :drool: :drool: :drool:

Nisam mogao da poverujem kada su zabili gol Turcima u 90-om minutu! :master:

vidi vidi portugalskih mladunica. :shocked: kud fudbalska takmicenja nisu cesce na programu.
:yes: ;) malo je falilo da se oženim tamo za svega 15 dana, 2004. godine.

·
Registered
5,099 Posts
Miloše, toliko su mi se svidele slike da sam morao da ih pokažem na portugalskom podforumu. Nadam se da ti ne smeta.

·
Vojvoda Blasphemous
4,067 Posts
zanimljivo je da portugalci slave sa jednakim žarom i na isti način kao i mi svi balkanci (auti,zastave,trubljenje...)

jesi zabilježio kako su naši tj. moji slavili? (ako ih je bilo dovoljno)

·
Registered
5,099 Posts
^^
Svakako :yes: , jer su Portugalci po svemu vrlo slični narodima sa Balkana a nedostaju im one najgore mane sveopšte prisutne na ovim prostorima.

·
Torontonian 4ever
9,891 Posts
Aha.. meni je sladak Little Portugal, a najjaca fora mi je Italijanski deo na College street-u.

·
Registered
1,527 Posts
YU-AMC šta znači "erija"?

·
Registered
132 Posts
Discussion Starter · #13 · (Edited)
zanimljivo je da portugalci slave sa jednakim žarom i na isti način kao i mi svi balkanci (auti,zastave,trubljenje...)

jesi zabilježio kako su naši tj. moji slavili? (ako ih je bilo dovoljno)
Nazalost, nisam licno imao prilike, prvenstveno zbog posla (sem prve i najdosadnije utakmice protiv Austrije, sve ostale su igrane radnim danima) ali i udaljenosti do centalnog staba hrvatskih navijaca - 30+ kilometara od CN tornja naspram svega 4-6km do italijanskog, grckog ili portugalskog kvarta. Naravno, uvek se nadje neko ko je bio - dakle evo nesto i za tebe Pajo:)

·
Vojvoda Blasphemous
4,067 Posts
hvala Miloše na slikama :bow: :eek:kay: :bow:

kako stvari stoje i uz malo sreće mogli bi slaviti i nakon 29. :)

eto...ja reko'o pa se opek'o :eek:hno:

·
Registered
1,337 Posts
jesu to dobri il losi krajevi
pa uglavnom su bezlicni. klasicne odvratne spavaonice. doduse Brampton je malo vise 'hardcore' - tu se povremeno i dogodi neki kriminal - u Misisagi se apsolutno nista ne dogadja.

i Misisaga i Brampton vec tridesetak godina imaju status gradova, a ne samo predgradja. pritom i jedan i drugi grad imaju vise stanovnika nego recimo Sarajevo, a nemaju posten trotoar jer niko i ne izlazi na ulicu. u 98% Misisage ziva covjeka na ulici neces vidjet kako hoda.

·
Registered
1,527 Posts
Njihov deo grada. Recimo ako samo pricas Portugalski ko mnogi matorci, tu imas travel agencija, doktore, prodavnice i sve ostalo.
Hvala ti YU-AMC na odgovoru. Znači "erija" (kao 'area' na engleskom) znači kraj, površina, ili deo grada. Jasno mi je sadа, samo mi nije bilo jasno na kom jeziku pišeš.

·
Aviation/Travel Nerd
9,850 Posts
jesu to dobri il losi krajevi
Ja nikad nisam bio ljubitelj Z. Toronta. Mississauga je puna mesavine sa svih strana, dok je Brampton jako slican i puno kriminala. Obicno se grade novije kuce sa jako malo zemlje u basti i 50% jeftinije market cene. Obicno ta cena jeftinija se placa u vozarenju i vremenu izgubljenom. Toronto je jako sirok grad i distance su daleke. Pored svega toga kad se provozas nekim lepim komsulicama, videces koliko gubis kad se selis na selo.
Zadnje i najvaznije. Meni vise odgovara da mi je komsija neki neiskvareni pravi kanadjanin. Sa hrvatima i Bosnjacima ni u ludilu!

1 - 20 of 46 Posts