SkyscraperCity banner
1 - 20 of 62 Posts

·
Banned
20,777 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Nekoliko kadrova koje sam zabelezio tokom zadnje posete najlepsem gradu Kanade proslog vikenda ... nisam bas nesto puno slikao - cesce sam drzao ruke u dzepovima zbog zime. Nakon povratka u Toronto, osecao sam se kao da sam iz Sibira otisao na Karibe, tolika je razlika u temperaturi :nuts:

Bice svega po malo u ovoj reportazi, starog grada, novog/modernog grada, pogleda sa planine Mont Royal, itd.

Inace, uvek se iznenadim kako se malo (pa, gotovo nista) gradi u Montrealu - u poredjenju, Toronto deluje kao Dubai+Sangaj...

·
Banned
20,777 Posts
Discussion Starter · #5 ·
Tu i tamo, stari Montreal me pomalo podseca na Kotor...

Ovakve stanice sa biciklima su vec na desetinama, ako ne stotinama lokacija sirom grada...korisna stvar:yes:

·
Registered
5,027 Posts
Više ljudi ima u mom selu; inače razrušenog i okupiranog u ratu.

Gdje su ljudi?

Sam grad je prelijep, mnogo mi se sviđa.

·
Banned
20,777 Posts
Discussion Starter · #9 ·
Hladno je, tako da su ljudi mahom u metrou ili "podzemnom gradu";)
Bice posle vise ljudi, u centru i na planini...

Idemo dalje...

·
Grof
407 Posts
Монтреал је феноменалан град који се полако распада. АЛИ, што се тиче његове љепоте, нема му равног града у Канади. Квебек је љепши, наравно, али није метропола. Отава има своје тренутке, али сличан проблем.

Дјелови старог града у Монтреалу су вазда прилично пусти, али не сви. То што Крејзи каже је тотална истина: Монтреал зима није за зезанцију.

·
Torontonian 4ever
9,891 Posts
Lep grad ali siromasan do daske. I ako mi se strahovito svidja ne bih nikad mogao tamo ziveti jer su sve dobre pozicije u finansiji/ekonomiji otisle davno u Toronto.

Inace, Montrealski Reso je u parcicima.. Torontski je veci jer je sve spojeno.

PATH is a 28-kilometre (17 mi) network of pedestrian tunnels beneath the office towers of downtown Toronto, Ontario, Canada. According to Guinness World Records, PATH is the largest underground shopping complex in the world with 371,600 m² (4 million sq. ft.) of retail space.[1]

·
Registered
5,099 Posts
Odlična reportaža KM !!! :cheers: Konačno i Montreal iz tvog ugla. :eek:kay:

Nego, nisi li se malo zayebao u kvalifikaciji najlepšeg grada u Kanadi jer bi on trebao biti na krajnjem zapadu zemlje? ;)

:nocrook:

1 - 20 of 62 Posts