SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 1832 Posts

·
Administrator
Joined
·
40,192 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)


dyskusje na ten temat już były, więc proszę o przeklejenie materiałów.


ze studium:
Dla ośrodka usługowego Centrum Świebodzkie ustala się dodatkowo, poza wymienionymi w kier. 7, następujące kierunki zagospodarowania przestrzennego:
1) ośrodek należy kształtować w nawiązaniu do placu Orląt Lwowskich;
2) należy rozważyć włączenie w funkcjonowanie ośrodka budynku dworca Wrocław Świebodzki, niezależnie od tego czy będzie on pełnił funkcje związane z obsługą pasażerów;
3) należy dążyć do wprowadzenia do ośrodka zabudowy mieszkaniowej o wybitnie wielkomiejskim charakterze.

tram:
w kierunku Nowego Dworu i Muchoboru Wielkiego prowadzona była, od dworca Wrocław Świebodzki, nowym przebiegiem ulicy Robotniczej, Trasą Strzegomską i ulicą Mińską do postulowanej pętli tramwajowej w obrębie zespołu urbanistycznego Muchobór Wielki

Uznaje się za najatrakcyjniejsze następujące lokalizacje dla biur w formie:
1) parku biznesu – wszystkie zespoły urbanistyczne, za wyjątkiem: zespołów zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej i kameralnej oraz zespołów urbanistycznych zielonych i rekreacyjnych, a za szczególnie atrakcyjne – zespoły urbanistyczne aktywności gospodarczej oraz śródmiejskie obszary poprzemysłowe, w tym zwłaszcza: okolice Kleczkowa i zespół urbanistyczny Śródmieścia Świebodzkiego oraz ośrodek usługowy wspierający centrum Centrum Świebodzkie;


_______________________________
zabytki w okolicy
z lotu ptaka
koncepcja estakad

Dyskusja o nazwach:

[Wrocław] System Informacji Miejskiej i nazwy ulic[/QUOTE]
 

·
Registered
Joined
·
478 Posts
dyskusje na ten temat już były
Ale wolno jeszcze? ;)

Trzy kwestie:
- Na wizualizacji w gazecie zapomnieli Obwodnice Staromiejska - ma isc jako przedluzenie Zaporoskiej/Szpitalnej
- Dlaczego w artykule mowa glownie o apartamentowcach? Uwazam te okolice za jedno z idealnych (komunikacyjnie, KZ) miejsc pod zabudowe biurowa, takze wysoka
- Trzy tory od Dworca Glownego na zachod to tak malo, ze nawet nie ma co dyskutowac, czy Swiebodzki bedzie kiedys znow uzywany jako dworzec - po prostu nie ma innego wyjscia. Plany okolicy powinny to uwzglednic.
 

·
Administrator
Joined
·
40,192 Posts
Discussion Starter · #3 ·
sprawa dworca zostala juz omowiona na Wroclawskim Forum Komunikacyjnym, dworzec do Katow to Dworzec donikad. tylko SKM na Lotnisko ma ewentualny sens.

z tym, ze miasto rozwaza pomysl dorobienia skretu na Glowny.
 

·
Administrator
Joined
·
40,192 Posts
Discussion Starter · #4 ·


z materiałów dot. Śródmiejskiej Trasy Południowej.
 

·
Registered
Joined
·
478 Posts
Nawet w artykule jest mowa o lotnisku, Walbrzychu i Jeleniej Gorze jako opcja celow linii kolejowych ze Swiebodzkiego - mozna smialo to zalozyc (np. poruszona tez w artykule kwestia ruchu).

Okolica na Google Map. Tam, gdzie stoi nazwa ulicy Robotnicza jest przystanek x linii autobusow na Nowy Dwor i Muchobor - do tej ulicy plac przy dworcu nalezaloby zostawic. Za to przy Placu Orlat Lwowskich i Robotniczej mozna juz budowac - w tym akurat rogu widzialbym uslugi w parterze, ok. 7-8 kondygnacji biurowych nad nimi i wiezowiec 100-120-metrowy (+?) jako zamkniecie osi Podwala. Mieszkania moglyby powstac w polnocnej czesci tego obszaru i od Nabycinskiej, ew. z wiezowcem mieszkalnym (do 55m) na rogu Placu Orlat i Nabycinskiej.

Co ma byc z tym placykiem - i budynkami zaraz na zachod od niego?
 

·
Administrator
Joined
·
40,192 Posts
Discussion Starter · #6 ·


Ferdinand Alexander Kaumann - projekt fontanny przed Dworcem Świebodzkim
 

·
jestem Ott'em tego czatu
ZJE D N O C Z O N A O P O Z Y C J A
Joined
·
9,371 Posts
Ja bym zmienił nazwę na starą cywilną, czyli "Dzielnica Marchijska", bo "drugie centrum" to już niejedno miało być w tym mieście...

Na dysku znalazłem coś takiego, ale mój właściwy plan był trochę inny, zakładał oś od Smoleckiej do torów.

 

·
Administrator
Joined
·
40,192 Posts
Discussion Starter · #8 ·
plan Berga 1919:


wieża na Tęczowej:
nowa Trasa na Dw. Świebodzki z Solnego:

 

·
Registered
Joined
·
478 Posts

Ferdinand Alexander Kaumann - projekt fontanny przed Dworcem Świebodzkim
Jaka ladna! Jesli TUMW o nia walczy, bardzo fajnie... :)

@Plan Warskiego: Jak pisalem powyzej, nalezy raczej zalozyc uzywanie dworca => torow kolejowych zlikwidowac nie mozna (czy tez miejsca na nie)
@Plan Berga z 1919 roku: Gdzie jest dworzec???
@Projekt Placu Kirowa: Na dole widac puste miejsce tam, gdzie w rzeczywistosci stoi 10pietrowy biurowiec.
 

·
Administrator
Joined
·
40,192 Posts
Discussion Starter · #10 ·
Yoddo, pisz z sensem, bo bede kasowal:
1. dworzec bedzie i u Berga jest.
2. po co zmieniac fontanne, skoro juz jest?
3. skad komunisci od Kirowa mieli znac plany EFL?

:lol:
 

·
Registered
Joined
·
14,636 Posts
Już myślałem, że to jakaś nowa inwestycja to CENTRUM ŚWIEBODZKIE :lol: Proponuję zmianę nazwy tematu na: Dworzec Świebodzki i okolice - plany zagospodarowania (albo coś w tym rodzaju).
 

·
jestem Ott'em tego czatu
ZJE D N O C Z O N A O P O Z Y C J A
Joined
·
9,371 Posts
Ja nie proponuję likwidacji torów. Proponuję: "jak chcecie mieć tory, to sobie je wkopcie w ziemię".
 

·
Registered
Joined
·
14,636 Posts
Z http://forum.investmap.pl


PKP S.A. i Miasto Wrocław podpisały kolejną umowę dotyczącą nieruchomości.

07.04.2008, 11:40

PKP S.A. i Miasto Wrocław podpisały kolejną umowę dotyczącą nieruchomościPKP S.A. i Miasto Wrocław podpisały kolejną umowę dotyczącą nieruchomości.

Andrzej Wach, prezes PKP S.A., Paweł Olczyk, członek zarządu i dyrektor zarządzania nieruchomościami oraz Wojciech Adamski, wiceprezydent Miasta Wrocławia zawarli 7 kwietnia 2008 r. porozumienie dotyczące zagospodarowania terenu wokół dworca kolejowego PKP S.A. Wrocław Świebodzki. Inwestycja będzie dotyczyła rejonu ograniczonego ulicami: Robotniczą, Braniborską, Tęczową i Placem Orląt Lwowskich.

Teren objęty porozumieniem jest w zarządzaniu PKP S.A. Spółka zobowiązała się przeprowadzić i rozstrzygnąć konkurs, który wyłoni koncepcję zagospodarowania terenu w obrębie Dworca Świebodzkiego. Koncepcja ta będzie odpowiadać ustaleniom Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Wrocławia. Treść dokumentacji przetargowej, w części dotyczącej planów rozwoju miasta, zostanie uzgodniona z Miastem Wrocław. Miasto zobowiązało się natomiast do zapewnienia pełnej współpracy przy opracowywaniu dokumentacji przetargowej, w tym w szczególności wytycznych dotyczących planów rozwoju miasta, m.in. poprzez udostępnianie wszelkich opracowań i materiałów będących w posiadaniu Urzędu Miasta.


Strony ustaliły, że Koncepcja Zagospodarowania Terenu będzie spełniała następujące kryteria: jej zakres przedmiotowy odpowiadać będzie zakresowi przedmiotowemu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oraz obejmie swym zasięgiem cały obszar w obrębie Dworca Świebodzkiego oraz obręb Starego Miasta. Po przeprowadzeniu przez PKP S.A. konkursu Prezydent Miasta Wrocławia sporządzi miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla terenu w obrębie Dworca Świebodzkiego, zgodny z ustaleniami wyłonionej koncepcji zagospodarowania i przedłoży go do uchwalenia Radzie Miasta Wrocławia. PKP S.A. będzie współdziałać z Miastem w realizacji inwestycji w obrębie Dworca Świebodzkiego po wejściu w życie zapisów miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Strony za szczególnie istotne uznały ewentualne inwestycje na tym terenie związane z organizacją mistrzostw EURO 2012.

PKP S.A. oraz Miasto Wrocław ustaliły dla obszaru objętego Koncepcją Zagospodarowania Terenu, że na tym terenie znajdą się m.in. obiekty handlowo – usługowe i apartamentowce. Zostanie zachowany również wymóg ochrony obiektów zabytkowych, ich konserwacji z dopuszczeniem adaptacji do współczesnych funkcji terenu oraz bieżących potrzeb. Miasto zapewni także rezerwę komunikacyjną dla potrzeb ewentualnego wznowienia ruchu kolejowego lub alternatywnego, w ramach ustaleń komunikacyjnych prowadzenie głównego ruchu poprzez modernizację i rozbudowę ul. Robotniczej i ul. Tęczowej oraz drogę łączącą ul. Szpitalną i Robotniczą.


Do końca 2008 r. zmieni się dotychczasowy sposób zagospodarowania terenu w obrębie Dworca Świebodzkiego. Na tym terenie znajdują się teraz różne targowiska niezależnych przedsiębiorców, na wydzierżawionych im wcześniej fragmentach terenu. Z uwagi na społeczną potrzebę zapewnienia dalszego funkcjonowania targowisk po likwidacji ich dotychczasowej lokalizacji, Miasto Wrocław wskazało na możliwość przeniesienia targowisk na teren zarządzany przez Dolnośląską Giełdę Hurtu Spożywczego przy ul. Karmelkowej. Miasto zapewni dojazd miejską komunikacją na teren nowych targowisk przy tej ulicy, a także podejmie odpowiednią kampanię medialną uzasadniającą konieczność przeniesienia targowisk.

Porozumienie zostało zawarte na okres do dnia 31 grudnia 2009 r. i wygaśnie z chwilą wykonania wszystkich jego postanowień. Porozumienie podpisane pomiędzy PKP S.A. a Miastem Wrocław 7 kwietnia 2008 roku kontynuuje zasady współpracy określone w Umowie o Współpracy z 9 lipca 2007 roku oraz Umowie Ramowej zawartej 7 lutego 2008 roku.

Polskie Koleje Państwowe S.A. są w posiadaniu ponad 100 tys. ha nieruchomości. Znaczną część majątku firmy stanowią dworce kolejowe, których w całej Polsce jest ponad dwa i pół tysiąca. W najbliższych latach PKP S.A. planuje modernizację i budowę nowych dworców kolejowych. Pierwsze w kolejności będą realizowane projekty związane z przygotowaniami do mistrzostw EURO 2012 – Warszawa Zachodnia, Warszawa Wschodnia, Poznań Główny, Katowice Główne, Wrocław Główny, Kraków Główny.

Więcej informacji:
Michał Wrzosek
Rzecznik Prasowy PKP S.A.
tel. 22 47 29 200
e-mail: [email protected]
 

·
Administrator
Joined
·
40,192 Posts
Discussion Starter · #14 ·
Już myślałem, że to jakaś nowa inwestycja to CENTRUM ŚWIEBODZKIE :lol: Proponuję zmianę nazwy tematu na: Dworzec Świebodzki i okolice - plany zagospodarowania (albo coś w tym rodzaju).
nazwalem ten watek tak, jak jest opisany w Studium. wiem, ze nazwa dosc dziwna, ale skoro CP sie przyjelo, to to chyba ma szanse. choc osobiscie wole nazwe Adolfa.
 

·
Administrator
Joined
·
40,192 Posts
Discussion Starter · #15 ·

·
jestem Ott'em tego czatu
ZJE D N O C Z O N A O P O Z Y C J A
Joined
·
9,371 Posts
Ta, nie ma możliwości :) Bajek opowiadanie.

Postójcie sobie przez 15 minut przy estakadzie i zobaczcie, ile to tam pociągów jeździ.
 

·
Administrator
Joined
·
40,192 Posts
Discussion Starter · #17 ·
trzeba by zrobic modernizacje wezla z prawdziwego zdarzenia, jak w Poznaniu teraz, co swoja droga zapowiadano 2 lata temu :D system sterowania ruchem, wymiana torow na wspolczesne a nie zabytkowe itp. przeciez estakada nie byla dotykana od przedwojnia :D

ale EOT.
 

·
Banned
Joined
·
189 Posts
z tym, ze miasto rozwaza pomysl dorobienia skretu na Glowny.

Przydała by się też mozliwosc wiazdu na Wr. Mikołajów, bo na Muchobór jest możliwość przejazdu, był jeszcze tor na Gądów ale został odcięty.
Świebodzki będzię dobrym dworcem dla Aglo i SKM.

Zwolnij, zostaw choć trzy tory dojazdu do świebodzkiego, on będzie jeszcze bardzo potrzebny a po tej koncepcji to ch*j bombki strzelił.
 

·
jestem Ott'em tego czatu
ZJE D N O C Z O N A O P O Z Y C J A
Joined
·
9,371 Posts

·
Registered
Joined
·
478 Posts
1. dworzec bedzie i u Berga jest.
2. po co zmieniac fontanne, skoro juz jest?
@1: Specjalnie napisalem, ze chodzi o plan z 1919 roku - popatrz baaaardzo uwaznie:

plan Berga 1919:
Ten inny plan (przebicie osi do dworca przez Stare Miasto) jest zreszta podobnie bez sensu. Tu i tam - niszczenie zabytkow (Czy naprawde musze lopatologicznie wylozyc, ze plan Berga z 1919 roku zakladal wyburzenie znanego nam dworca czolowego i budowe przejezdnego pareset metrow dalej? I ze retoryczne pytanie nalezy rozumiec: "gdzie jest w tym wariancie historyczny dworzec???").

@2: O ile sobie przypominam, obecna fontanna jest w innym ksztalcie? (Chyba ze juz mnie pamiec zawodzi)

@Wkopanie torow kolejowych w ziemie - dla mnie znowu Engineering Fiction. Dla 4-5 pociagow lokalnych/regionalnych na godzine nikt nie bedzie robil takich nakladow. (I juz na pewno nie w Polsce i nie PKP)
 
1 - 20 of 1832 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top