SkyscraperCity banner

1 - 20 of 157 Posts

·
Registered
Joined
·
10,993 Posts
Discussion Starter #1
[Centrum Świebodzkie] Mieszkaniówka przy ul. Góralskiej

Udzielenie przybicia nabycia nieruchomości na rzecz spółki zależnej Emitenta

2018-03-30

Zarząd Lokum Deweloper S.A. (Emitent) informuje, że Emitent otrzymał informację o wyniku licytacji odbywającej się w dniu dzisiejszym i prowadzonej przez Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym dla Wrocławia - Śródmieścia, pod nadzorem Sądu Rejonowego dla Wrocławia - Śródmieścia (Sąd), dotyczącej prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej zabudowanej, składającej się z trzech działek wraz z prawem własności posadowionych na niej budynków i urządzeń, położonej przy ul. Robotniczej 22, 24-36 we Wrocławiu (Nieruchomość), o łącznej powierzchni około 3,33 ha.

Udzielenie przybicia co do nabycia praw do Nieruchomości zostało ogłoszone ustnie w dniu dzisiejszym na rzecz Olczyk Sp. z o.o. Lokum Sp. k. - spółki w 100% zależnej od Emitenta, której przedmiotem działalności jest realizowanie przedsięwzięć deweloperskich (Nabywca).

Nabycie Nieruchomości ma nastąpić na podstawie prawomocnego postanowienia Sądu o przysądzeniu prawa użytkowania wieczystego Nieruchomości wraz z prawem własności posadowionych na niej budynków i urządzeń, wydanego po uprawomocnieniu się postanowienia o przybiciu i wykonaniu przez Nabywcę warunków licytacyjnych. Emitent poinformuje osobnym raportem bieżącym o przysądzeniu prawa użytkowania wieczystego Nieruchomości wraz z prawem własności posadowionych na niej budynków i urządzeń.

Przedmiotowa Nieruchomość została wylicytowana za cenę sprzedaży 27 mln zł netto. Na poczet ceny Nabywca zapłacił kwotę 1,82 mln zł stanowiącą rękojmię. Pozostała część ceny nabycia zostanie zapłacona przez Nabywcę w terminie wskazanym przez Sąd.
ps
Chyba działka Ganta?

ps2
Robimy wątek dot. mieszkaniówki w Centrum Świebodzkim na bazie tego tematu: link?
 

·
Administrator
Joined
·
39,057 Posts

·
Registered
Joined
·
18,591 Posts
Plus

Zarząd Lokum Deweloper S.A. (Emitent) informuje, iż Olczyk Sp. z o.o. Lokum Sp. k. - spółka w 100% zależna od Emitenta, której przedmiotem działalności jest realizowanie przedsięwzięć deweloperskich (Kupująca), w dniu 8.06.2017 r. zawarła przedwstępną umowę (Umowa Przedwstępna) nabycia prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej położonej we Wrocławiu przy ul. Góralskiej, obręb Stare Miasto, o łącznej powierzchni 4,29 ha (Nieruchomość).

Zawarcie umowy nabycia prawa użytkowania wieczystego Nieruchomości (Umowa Przyrzeczona) nastąpi w terminie do dnia 9.12.2018 r. Cena sprzedaży została ustalona między stronami na kwotę 32,1 mln zł netto i zostanie powiększona o należny podatek VAT.

Nieruchomość przylega do innych nieruchomości gruntowych położonych przy ul. Góralskiej we Wrocławiu, o łącznej powierzchni 0,83 ha, których prawo wieczystego użytkowania Kupująca nabyła w dniu 30.05.2017 r. za cenę w wysokości 6 mln zł netto, która została powiększona o należny podatek VAT.

Data publikacji: 08.06.2017 r., godz. 12:49
Spore osiedle tam wejdzie. 3,33 ha + 4,29 ha = 7,62 ha

Które działki nabyło Lokum w czerwcu ubiegłego roku?
 

·
Fotopolska
Joined
·
3,696 Posts
^^ 4,29 ha do niczego się nie da dopasować, to musi być straszna zbieranina większości działek między Góralską a tym nowym zakupem.

Wygląda na to, że większość terenu objętego powstającym MPZP należy do nich.
 

·
Fotopolska
Joined
·
3,696 Posts
^^ Tak, wniosek o PnB złożyli parę miesięcy temu. Po jej odjęciu wychodzi za mało :)
Być może należy też wykluczyć działkę Pilkingtona, skoro oni sami wnioski do MPZP składali (ani chybi z myślą o późniejszej sprzedaży).

Poza tym zapominamy o jeszcze jednej działce (działkach) Lokum Olczyk o powierzchni 0,83 ha, sąsiadujących z tym 4,29 ha. Czyli w sumie mają 8,45 ha.
 

·
Registered
Joined
·
20,654 Posts
Z inwestycji na Robotniczej:

Nie widać niestety ruchów na działce:
 

·
Registered
Joined
·
20,654 Posts
^^Też myślałem, że to Lokum , dlatego byłem zdziwiony. No i PnB ma już kilka lat. (do przeniesienia posty).
 

·
Registered
Joined
·
2,654 Posts
^^Też myślałem, że to Lokum , dlatego byłem zdziwiony. No i PnB ma już kilka lat. (do przeniesienia posty).
W księdze wieczystej nie ma śladu ATALA. To są te działki o numerach adresowych Robotnicza 22-36 i numerach działek 4/7, 4/9, 17 ?
Edit: Już doczytałem. To te z licytacji, w KW jeszcze nie ma tego zakupu. Duże opóźnienia są we wpisach bo Góralska 20 też jeszcze ze starym właścicielem.
 

·
Administrator
Joined
·
39,057 Posts
Wnioski do mpzp składało Lokum, ciekawe czy Atal ma inną koncepcję.
 

·
Registered
Joined
·
2,654 Posts
^^ No jest szkoła. Ciekawe, że te puste place za nią też.

To: http://gis.um.wroc.pl/imap/?locale=en&gui=classic&sessionID=930492
jest o ok. 0,6 ha za dużo, więc jakiś kawałek z tego musi nie być ich. Reszta musi, bo inaczej się 3,29 ha nie sklei. Chyba, że coś z tą działką (2/20) na południe.

Bez Mamika nie damy rady.
To będzie działka 2/20 czyli ten narożnik przy torach z przyległymi kawałkami, razem z działkami 3/21, 3/23, 3/25 kupionymi (razem 8,3 tys. m2) daje ok 4,29 ha.
 

·
Registered
Joined
·
20,654 Posts
Wrocław: Kilkuhektarowy teren wart prawie 30 mln zł już w rękach Lokum Deweloper

Wrocławski deweloper planuje wybudować na Szczepinie nawet kilka tysięcy mieszkań w paru lokalizacjach. Wzbogacił swój bank ziemi o ponad trzy hektary przy ulicy Robotniczej, nieobjęty planem miejscowym.

Lokum Deweloper S.A. otrzymał 29 czerwca sądowe postanowienie o przysądzeniu prawa użytkowania wieczystego zabudowanej nieruchomości przy ul. Robotniczej 22, 24-36. Wylicytował ją w marcu za 27 mln zł netto. Zakup sfinansował ze środków własnych. Na obszarze o powierzchni 3,33 ha planuje realizację przedsięwzięcia deweloperskiego.

Nieruchomość nie jest objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Rada miejska podjęła 19 października 2017 roku uchwałę o przystąpieniu do sporządzenia MPZP obszaru na wschód od ul. Góralskiej

Lokum Deweloper posiada już pobliskie działki przy Góralskiej, o czym informowaliśmy w czerwcu ubiegłego roku.

Przejął w dwóch transakcjach teren o łącznej powierzchni około 5,1 ha (najpierw 4,29 ha, następnie 0,83). Zapłacił za niego niespełna 40 mln zł netto (odpowiednio 32,1 mln zł netto i 6 mln zł). Realizację pierwszego etapu, 150 mieszkań, planuje na 2020 rok. W sumie na zakupionym obszarze zamierza wybudować 1200 lokali.

Deweloper wybuduje osiedla także w innej lokalizacji na Szczepinie – na terenie dawnej giełdy samochodowej przy ul. Gnieźnieńskiej. O toczącym się postępowaniu administracyjnym pisaliśmy w ubiegłym miesiącu.

Za cały teren o powierzchni 5,5 ha zapłacił łącznie 13,6 mln zł. Pierwszy etap tej inwestycji przygotował na 2020 rok. W ramach niego zrealizuje 150 lokali. Docelowo powstanie ich 1379
.
https://investmap.pl/wroclaw-kilkuhektarowy-teren-wart-prawie-30-mln-zl-juz-w-rekach-lokum-deweloper.a141807
 

·
Registered
Joined
·
10,993 Posts
Discussion Starter #18
Działka nr 3/5 (Góralska 20) należy do PCG. Osiedle projektuje Q2 Studio.
^^ Tak, wniosek o PnB złożyli parę miesięcy temu. Po jej odjęciu wychodzi za mało :)
Być może należy też wykluczyć działkę Pilkingtona, skoro oni sami wnioski do MPZP składali (ani chybi z myślą o późniejszej sprzedaży).

Poza tym zapominamy o jeszcze jednej działce (działkach) Lokum Olczyk o powierzchni 0,83 ha, sąsiadujących z tym 4,29 ha. Czyli w sumie mają 8,45 ha.
Wniosek o PNB dewelopera PCG został umorzony 26.07.2018. Umowę przedwstępną nabycia działki przy ul. Góralskiej 20 (nr działki 3/5) zawarł Lokum Deweloper w dniu 28.06.2018.
 

·
Registered
Joined
·
369 Posts
POLSKA Lokum Deweloper przygotowuje się do uruchomienia osiedla mieszkaniowego z ok. 2 tys. mieszkań w centrum Wrocławia. Osiedle powstanie w dzielnicy Stare Miasto, w rejonie ulic Robotniczej i Góralskiej, na terenach dawnych warsztatów i magazynów.


Obecnie deweloper finalizuje zakup działek o łącznej powierzchni 9,5 ha, wartość transakcji wyniesie 75,1 mln zł. Dla terenu opracowywany jest miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, który – jak spodziewa się spółka – zostanie zatwierdzony jeszcze przed końcem obecnej kadencji samorządu. W pierwszej fazie projektu w 2020 roku rozpocznie się realizacja ok. 150 mieszkań, które trafią do sprzedaży w roku 2021.

Źródło
 

·
Registered
Joined
·
16,790 Posts
Jak czytam te wszystkie komunikaty związane z inwestycjami mieszkaniowymi, to dochodzę do wniosku, że Wrocław ma jedno z najrozleglejszych centrów miast na świecie ;)
 
1 - 20 of 157 Posts
Top