SkyscraperCity banner

101 - 120 of 157 Posts

·
Registered
Joined
·
501 Posts
Ciekawi mnie, czy TAT będzie ulicą ze swoją nazwą i adresami przy niej czy wszystkie działki będą przy Braniborskiej/Robotniczej?
 

·
Silesian
Joined
·
1,887 Posts
Ładnie by tam siadła nazwa ul. Kolei Dolnośląsko-Marchijskiej lub prościej - Kolei Marchijskiej :)
 

·
que conoce muchos idiomas
Joined
·
7,036 Posts
^^
Berlińska mnie się bardzo podoba :)
 

·
Registered
Joined
·
2,655 Posts
Lokum Góralska 26-28
Warszawa, 23.01.2020 (ISBnews) - Olczyk Lokum - spółka zależna Lokum Deweloper, której przedmiotem działalności jest realizowanie przedsięwzięć deweloperskich - zawarła umowę nabycia prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowych położonych przy ul. Góralskiej we Wrocławiu, podał Lokum Deweloper. Strony ustaliły cenę sprzedaży za nieruchomość na kwotę brutto 51,66 mln zł.
"Olczyk spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Lokum spółka komandytowa [...] zawarła umowę nabycia prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowych, oznaczonych w ewidencji gruntów i budynków jako działki nr 3/8, 3/9 oraz 3/10, położonych we Wrocławiu przy ul. Góralskiej, o łącznej powierzchni 1,1943 ha wraz z własnością położonych na nieruchomości budynków stanowiących odrębny od gruntu przedmiot własności i urządzeń usytuowanych na nieruchomości" - czytamy w komunikacie.
Na nieruchomości Lokum Deweloper planuje realizację przedsięwzięcia deweloperskiego dla ok. 500 lokali, standardowo realizowanego przez spółki z grupy kapitałowej Lokum Deweloper, w postaci budynków wielorodzinnych wraz z garażami podziemnymi i usługami, podano również.
https://stooq.pl/n/?f=1333431&c=1&p=4+22
 

·
Registered
Joined
·
20,654 Posts
^^Na podstawie wcześniejszych wpisów z wątku, jeśli niczego nie pominąłem to tak na szybko(oczywiście na dole dochodzi do torów):Czyli poza obecnymi parkingami-Góralska 12-18(może też kupią; to własność gminy-koło 1,6 ha więc kilkadziesiąt baniek dałoby się wyciągnąć) i budynkami Góralska 32-36 wszystko jest już Lokum.
 

·
que conoce muchos idiomas
Joined
·
7,036 Posts
^^
Czyli nie będzie tu normalnych kamienicznych kwartałów a dzika deweloperka, działki poodgradzane płotami, a do nich prowadzące psuedo uliczki z kostki dauna, zastawione samochodami.
 

·
Administrator
Joined
·
39,057 Posts
^^
A jak wygląda mpzp?
 

·
Registered
Joined
·
10,993 Posts
Discussion Starter #112

·
Registered
Joined
·
20,654 Posts
Nie oni jedni :troll: i znowu PKP mowi,niedasie? :troll:

A serio,budowa lacznika od Goralskiej do Teczowej to z chodnikami DDR koszt 10-20mln zl+kilka na przebudowe istniejącej Goralskie(wymiana kostki).Przy tej skali inwestycji(same dzialki blizej 100baniek).

Może dożyję,jak Centrozlom wyprowadza sie poza miasto bo rowniez mogliby sprzedac spora ,atrakcyjna dzialke a.w zamian postawic cos nowego i zarobic(jak robi masa firm,no,ale nie państwowych ;) )
 

·
Registered
Joined
·
2,210 Posts
Bardziej się zastanawiam jakie są realne szanse że ktoś w PKP podejmie jakąkolwiek decyzję, skoro nie wiemy póki co (i pewnie przez 10 lat się nie dowiemy) jak wykorzystany będzie Świebodzki, a zatem nie wiadomo również jakie skrzyżowanie drogi z torami jest w ogóle możliwe (?).
 

·
Registered
Joined
·
20,654 Posts
^^W PKP szukają tylko du.ochronów odsuwając sprawy (patrz niedasizm ze skrzyżowaniem LK285), więc tutaj będzie spychologia "nie wiemy jaka jest koncepcja DŚ, jaka miasta, nic nie możemy zrobić bla bla bla". Jednakże jakby się przełamali to IMO przejazd kategorii kategorii B by wystarczył (rogatki, bo ruch jest tylko do Centrozłomu-póki on jest; kiedyś pewnie też sprzedadzą to) a byłaby zachowana rezerwa na dojazd do DŚ.

Podobno jednak z radnych ktoś się ma dowiadywać- z kim najlepiej rozmawiać bo niezależnie czy DŚ będzie przywrócony czy nie, to łącznik i tak przecina gdzie są tylko 3 tory+ jest zaprojektowany od 2011 roku.
 

·
Registered
Joined
·
2,545 Posts
^^ Jeśli łącznik miałby budować prywatny inwestor, to jak dla mnie mogą nawet od razu wiadukt machnąć, w PLK nie powinni na taką propozycję marudzić, a byłby na przyszłość ;). A to, czy i jak miałby być wykorzystany w przyszłości Świebodzki, powinno powiedzieć opracowywane właśnie Studium dla wrocławskiego węzła kolejowego :).
 

·
Registered
Joined
·
18,591 Posts
Bardziej się zastanawiam jakie są realne szanse że ktoś w PKP podejmie jakąkolwiek decyzję, skoro nie wiemy póki co (i pewnie przez 10 lat się nie dowiemy) jak wykorzystany będzie Świebodzki
Studium wykonalności wrocławskiego węzła kolejowego powinno dać odpowiedź.

Ale Lokum to pewnie nie interesuje bo swoją inwestycję i tak może prowadzić obsługując działki z Góralskiej.
 

·
Registered
Joined
·
20,654 Posts
^^A propos
Brakuje zaledwie pół kilometra drogi, żeby rozładować ruch na pl. Orląt Lwowskich. Powstanie łącznika pomiędzy końcami ulic Tęczowej i Góralskiej całkowicie odmieniłoby komunikację w zachodniej części Wrocławia. Ten odcinek miał powstać blisko 10 lat temu. ZDiUM wycofał się jednak z tych planów. Teraz budowę łącznika planuje deweloper, który realizuje inwestycje w tym rejonie.

Pomysł powstania tej ulicy wrócił, tym razem za sprawą spółki Lokum Deweloper. Inwestor buduje przy ul. Tęczowej osiedle Lokum Victoria i przymierza się do zrobienia drogi, która miałaby zaczynać się od końca Tęczowej i prowadzić wzdłuż linii kolejowej do końca Góralskiej. Przedstawicielka dewelopera przyznaje, że takie plany są: - Jesteśmy na etapie planowania inwestycji. To jest wczesne stadium przygotowania projektu – informuje Agnieszka Romaniewicz z działu marketingu Lokum Deweloper.
https://gazetawroclawska.pl/z-ulicy-grabiszynskiej-na-robotnicza-nowa-droga-czy-ten-lacznik-jest-potrzebny/ar/c1-14742780

Na miejscu Lokum bym lobbował za zmianę MPZP i wycofanie się ze ŚTP w zamian robiąc łącznik świebodzki przez Góralską.
 
101 - 120 of 157 Posts
Top