SkyscraperCity banner

1 - 20 of 1303 Posts

·
Moderator
46,486 Posts
Discussion Starter · #1 ·

·
Registered
746 Posts
Mozda bi na prvoj stranici trebalo staviti link od nastavka, jedva skontah da je zakljucana prva.
Da li iko zna sta rade sa drugom tunelskom cijevi Ciglane? Malo su rascistili i postavili ograde sa natpisom zabranjem pristup zona gradilista.

·
HDZ
6,220 Posts
Zašto ranije? Pa upravo na vrijeme pred izbore. Mali ulog a veliki efekat. 😁

·
Registered
14,925 Posts

·
Registered
22 Posts
Zasto se ne grade turbo kruzni tokovi po Sarajevu, npr da je takav kod energoinvesta, saobracaj bi sigurno brze se kretao. U Tuzil je zasada jedini u BiH i cini se, ima 7 krakova, ali nema problema u njemu, mislim da bi i Sarajevo trebalo poceti, jer koliko prometa ima, kruzni nisu rjesenje, bar ne ovi obicni sa dvije trake. Isto tako, mislim da trebaju odvojene trake za skretanje udesno, bez da se ulazi u kruzni, na kruznim po Sarajevu. Ali naravno, niko ne razmislja o eficijenciji nego samo kako sto brze napraviti da se kaze da se nesto pravi.
Onaj kruzni na ulazu u Vogoscu vece guzve sad pravi jer radi EP stanice, ulazak je pod nekakvom cudnom krivinom, mora se bas bas usporiti, ne tece saobracaj fino uopste.

·
senior member
18,079 Posts
Zasto se ne grade turbo kruzni tokovi po Sarajevu ...?
science fiction - za to jos nije niko cuo, a ako je slucajno cuo za to, odbaci to po poznatoj balkanskoj "...'ta ce meni neko o krugovima..."

• Like
Reactions: vladosa12

·
HDZ
6,220 Posts
U redu, ali i ranije je bilo izbora 😉
Ali je bilo više i sličnih objekata koji su se sa malo para mogli svečano "otvarati" pred izbore a ujedno i manje potrebni jer su stranke bile jače. 😉

• Like
Reactions: goggo and thekupus

·
HDZ
6,220 Posts
(Dupli)

·
Registered
2,055 Posts
Znaci, raspisan je tender za pronalaska projektata glavnog i idejnog projekta do seste transverzale kao i idejnog projekta do Pofalica tj. druge transverzale dok se ovdje sada jos trazi da se objavi tender za pronalazak projektanta za dionicu od Pofalica tj. druge transverzale do Građevinskog fakulteta tj. do ulaska u tunel ka Bentbaši.

E sada, tender za "Nabavka usluga projektovanja: Izgradnja gradskog autoputa u Sarajevu" od strane JP Ceste Federacije je bio raspisan do 6. septembra, da li je negdje objavljeno ko se prijavio i sl.? I onda na to sve ima i OVA vijest, pa se vidi bukvalno takmicenje ko ce prije koga zeznuti u vezi ovog projekta. A da sve ove vijesti prolaze u takvoj tisini, kako javnosti tako i struke, je za mene nevjerovatno.

·
HDZ
6,220 Posts
Vidiš što su izbori. Gomila najava, planova, projekata obećanja... koja će/neće realizirati buduća vlast.:LOL:

·
HDZ
6,220 Posts
Vlada Kantona Sarajevo
Na sastanku u JP Ceste FBiH, dogovoreno je pokretanje inicijative za hitno projektovanje gradske brze ceste u Sarajevu. Ministar prostornog uređenja, građenja i zaštite okoliša KS Faruk Kapidžić upoznao je prisutne o informacijama vezanim za izradu glavnog projekta Gradske brze ceste za dionicu od Pofalića do Građevinskog fakulteta, sa ostvarivanjem konekcije sa Prvom transverzalom.
Dogovoreno je da će u najkraćem mogućem roku biti pokrenuta inicijativa prema Vladi FBiH kako bi za spomenutu dionicu bilo hitno pokrenuto projektovanje, te se blagovremeno izvršilo usklađivanje sa projektom Prve transverzale.
Slika može sadržavati: jedna ili više osoba i unutra
:LOL:

·
Registered
257 Posts
Zasto se ne grade turbo kruzni tokovi po Sarajevu, npr da je takav kod energoinvesta, saobracaj bi sigurno brze se kretao. U Tuzil je zasada jedini u BiH i cini se, ima 7 krakova, ali nema problema u njemu, mislim da bi i Sarajevo trebalo poceti, jer koliko prometa ima, kruzni nisu rjesenje, bar ne ovi obicni sa dvije trake. Isto tako, mislim da trebaju odvojene trake za skretanje udesno, bez da se ulazi u kruzni, na kruznim po Sarajevu. Ali naravno, niko ne razmislja o eficijenciji nego samo kako sto brze napraviti da se kaze da se nesto pravi.
Onaj kruzni na ulazu u Vogoscu vece guzve sad pravi jer radi EP stanice, ulazak je pod nekakvom cudnom krivinom, mora se bas bas usporiti, ne tece saobracaj fino uopste.
Ja sam razmisljao o tome da li su trebali napraviti odvojenu traku za iskljucivanje iz pravca zeljeznicke prema pofalicima kada vec nije turbo kruzni tok. Dosao sam do zakljucka da bi to bilo greska zbog kolona koje se potencijalno mogu formirati na kruznom toku i prema pofalicima a bile bi uzrokovane spajanjem te odvojene trake sa ovom postojucom. Taj spoj bi se morao napraviti prije podvoznjaka a mozda nema dovoljno mjesta. Tako sam ja opravdao taj izostanak odvojene trake za skretanje.

·
Lilium Bosniacum
40,224 Posts
Pitanje Sarajlije! U petak dolazim u SA iz Tuzle, i trebali bi oko 2 stici u SA, a trebali bi na Skenderiju, kuda je najlakse uzimajuci u obzir guzvu u petak, i cinjenicu da rade sine od tramvaja? Preko Vogosce, pa se spustiti na Alipasinu, ili preko Stupske pa onda Juznom do Skenderije?

Hvala :)

·
Activity under protest
We are a way for the cosmos to know itself. Sagan
1,884 Posts
Citam ovo sve i sjetih se kako je Semiha Borovac sve najavila za izbore 2004. ako se ne varam...
Nesto poput ovog, ovog, ovog...
Djeca koja su isla da kupe novine mami i tati u vrijeme ovih clanaka su vec odrasli ljudi, zive u Minhenu...

·
Registered
1,209 Posts
Pitanje Sarajlije! U petak dolazim u SA iz Tuzle, i trebali bi oko 2 stici u SA, a trebali bi na Skenderiju, kuda je najlakse uzimajuci u obzir guzvu u petak, i cinjenicu da rade sine od tramvaja? Preko Vogosce, pa se spustiti na Alipasinu, ili preko Stupske pa onda Juznom do Skenderije?

Hvala :)
Nema velikih gužvi prije 15.30, nema potrebe da kružite preko Stupa.

1 - 20 of 1303 Posts