Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 117 Posts

·
Registered
Joined
·
2,080 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Ostatnie lata obfitowały w wiele remontów, renowacji kamienic a także obiektów zabytkowych w moim mieście, co spowodowało iż postanowiłem założyć powyższy wątek. Na początek postaram się zaprezentować ciekawsze obiekty, które przeszły metamorfozę w przeciągu kilku ostatnich lat.

Zaczynamy od obiektów znajdujących się na ulicy Pijarskiej, kolejno do dojdziemy do budynku sądu przy ulicy Kopernika, załapała się także nieopodal kamienica przy Cerkwi, obecnie budynek plebani(ostatnie zdjęcie).


Kolejna porcja zdjęć obejmuje obiekty przy ulicy Kopernika, pierwsze zdjęcie to była synagoga, obecnie restauracja McKenzie, dalej jest kamieniczka z tejże ulicy, dalej obiekt z ulicy Krzywej. Na zakończenie 3 kamienice z okolic Placu Gdańskiego.
 

·
Registered
Joined
·
2,080 Posts
Discussion Starter · #2 ·
To jedziemy dalej, na pierwszy plan kamieniczka przy ul.Lubelskiej, kolejno obiekt nieopodal Cerkwi, rzut oka w stronę ulicy Mickiewicza, obiekty z ulicy Kopernika i na koniec kamienica na ulicy Lubelskiej
 

·
Registered
Joined
·
2,080 Posts
Discussion Starter · #3 ·
Przyszła kolej na resztę budynków z ulicy Lubelskiej, zaczynamy od budynku Młodzieżowego domu kultury i przemieszczamy się w stronę ronda przy Hotelu KAMENA

odwracamy się stronę centrum starego miasta
 

·
Registered
Joined
·
2,080 Posts
Discussion Starter · #4 ·
Kolejny post zaczną od Hotelu KAMENA, nie jest on co prawda obiektem zabytkowym, ale z pewnością jest to jeden z bardziej charakterystycznych budynków w centrum. Ponadto kolejne trzy zdjęcia prezentują obiekty z ulicy Pocztowej, czwarte to wyremontowana pierzeja przy deptaku (ulica Lwowska), a także kamieniczka z ulicy Reformackiej.
 

·
Registered
Joined
·
2,080 Posts
Discussion Starter · #5 ·
Kończąc dzisiejszą porcję zdjęć, Stokrotka w zaadaptowanym i przebudowanym budynku byłego pogotowia opiekuńczego na ul.Lwowskiej, a także kamienice z ulicy Sienkiewicza,Mickiewicza do tego 3 obiekty spoza ścisłego centrum a mianowicie, kamienica ulica Lwowska, zabudowania zaadaptowane na szkołę prywatną ul.Partyzantów i kamieniczka przy skrzyżowaniu ulic Trubakowskiej i Lubelskiej.
 

·
Registered
Joined
·
2,080 Posts
Discussion Starter · #7 ·
Jutro zrobię jeszcze trochę zdjęć, budynków już wyremontowanych. W ten sposób zakończę część poświęcona wprowadzeniu do wątku i przejdziemy do obiektów remontowanych na bieżąco. Uważam, że ten wątek był potrzebny, ponieważ remonty i renowacje starej zabudowy, nie do końca pasują do wątku o inwestycjach. Nareszcie zrobi się porządek.
 

·
Registered
Joined
·
444 Posts
^^
Kawał dobrej roboty - szacun. Okazuje się, że ten wątek może być całkiem "nośny", bo oprócz już rozpoczętych, zapowiadają się remonty kolejnych obiektów. Będzie na co popatrzeć i komentować.
 

·
Registered
Joined
·
2,024 Posts
Tak się składa,że Kolejowa to jedna z najgorszych,najbardziej zaniedbanych ulic.Większość starej zabudowy na tej ulicy nadaje się tylko do wyburzenia.Niby to obrzeża centrum,a wygląda na jakieś zadupie.Ta ulica co prawda w niektórych miejscach się zmieniła,ale ogólnie jest paskudna.
 

·
Registered
Joined
·
2,024 Posts
Dwa strzały kamienicy na rogu Podwalna/Reformacka.Elewacja prezentuje się świetnie tylko dach psuje efekt.Najlepiej byłoby zmienić pokrycie ale chyba skończy się tylko na pomalowaniu.

 

·
Registered
Joined
·
2,024 Posts
Remont elewacji kamienicy przy Kopernika/Mickiewicza praktycznie zakończony.Zastanawiam się dlaczego zdecydowana większość kamienic jest żółta lub piaskowa.Brakuje mocniejszych akcentów kolorystycznych.Wszystko jest mdłe i bez wyrazu. 

·
Registered
Joined
·
3,264 Posts
Dobre pytanie. Komuś się chyba wydaje, że tak będzie najładniej. Chociaż ten akurat remont bardzo ładny :)

Najgorzej jest chyba z kamienicą na rogu Reformackiej i Waśniewskiego. Okropnie z daleka, z bliska jeszcze gorzej...
 

·
Registered
Joined
·
2,080 Posts
Discussion Starter · #17 ·
Kilka fotek, najpierw ukonczone remonty a także trwające.
Kamienica z ul.Kopernika, dalej z ul.Łącznej, Reformackiej, Cerkiew, kamienica w podwórzu przy ul. Mickiewicza oraz obiekt połozony przy placu Gdańskim remontowany od strony podwórza. Budynek przy placu Łuczkowskiego i na zakończenie budynek znajdujacy sie pomiedzy ulicami Obłońska i Mickiewicza.
 

·
Registered
Joined
·
2,024 Posts
Wygląda na to,że w tym temacie panuje wolna amerykanka.Niestety całe miasto jest nimi skutecznie zapaskudzone i żadnych zmian na lepsze w dającej się przewidzieć przyszłości nie widać.:eek:hno:
 
1 - 20 of 117 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top