Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 162 Posts

·
Registered
8,887 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Jak wielu z Was z pewnoscia juz zauwazylo, Chicago przezywa budowlany boom inwestycyjny, co roku przybywa tu po kilkanascie ponad 100m wiezowców, zdecydowana wiekszosc to apartamentowce. Zebralem więc w koncu troche niezbędnego materialu ze skyscraperpage i emporis i otwieram wątek o chicagowskich inwestycjach, tylko downtown i okolice :)

Na poczatek obiekty w trakcie budowy (u/c)
1. Trump Tower 415m

2. 111 S Wacker Dr 208m (na budynku zawisła już wiecha)

3. Hyatt Center 207m (wiecha)

4. 340 On the Park 205m

5. The Heritage 192m (wiecha)

6. One South Deaborn 174m

7. 345 East Ohio 157m

8. The Regata 142m

9. The Shoreham 137m (wiecha)

10. Twelve55 S Michigan 129m

11. Museum Tower 125m

12. Prentice Women`s Hospital 96m

13. Michigan Ave Tower 96m (wiecha)

14. Water Tower Residence Hall 86m

15. State Place 83m (wiecha)

Jefferson Tower

The Bernardin

The Grand Orleans

The Lofts at Museum Park II

River Place On The Park

Prairew Pointe

Maple Tower

Lake Side Tower

550 W Adams

730 N Lasalle

1819 S Michigan

630 N Franklin

Parc Chestnut

Museum Park Place

...cdn...

·
Platinum Memeber
261 Posts
Obawiam sie ze malo kto zobaczy zdjecia, gdyz sa w formacie bitmap (.bmp) ktore nie posidada praktycznie kompresji, stad sa duzych rozmiarow. Krzycho, sproboj zmienic format and .jpeg, .jpg, albo .gif, bo inaczej beda ladowaly sie bardzo wolno.

·
¾
1,601 Posts
7. 345 East Ohio 157m
998.16 KB (1022118 bytes)

The Bernardin
961.24 KB (984310 bytes)

troche Krzychu przesadziles. fakt, ze tutaj sie mi to ladowalo kilka sekund, ale jak ktos tu wejdzie z 56k, to nic nie pooglada.

·
Registered
8,887 Posts
Discussion Starter · #4 · (Edited)
..cd
Najbliższe, pewne, projekty, większość inwestycji z zaklepanym finansowaniem i sprzedanymi mieszkaniami, budowa rusza w tym roku:
Waterview Tower 314m

21-39 S Wabash 243m

4th Presbyterian Tower 227m

The Elysian 215m

One Museum Park 211m

The Clare at Water Tower 181m

600 North LakeShoreDrive 156m

Parkview West 154m

50 E Chestnut 151m

The Columbian 150m

622 N LSD 138m

The Lake View Middle Tower 135m

1000 S Michigan 131m

MoMo 119m

300 West Huron

30 West Oak

The Left Bank Apartaments

Trio

Wacker Plaza

Printers Corner

735 West Division

600 N Fairbanks

550 St Clair

501 W Huron

Spertus Institute

parkview East

451 Huron

150 N Jeferson

30 W Erie

To by było na razie na tyle, w miarę możliwości będę zamieszczał tu zdjęcia z budów, oraz uaktualniał wątek. Proszę też o to wszystkich forumowiczów z Chicago i nie tylko :)

·
Registered
8,887 Posts
Discussion Starter · #5 · (Edited)
Cholera, muszę pozmieniać te formaty, teraz nie mam czasu :runaway:

edit: zrobione :) przepraszam za chwilowe niedogodności ;)

·
Registered
4,030 Posts
No rzeczywiście Boom w jednym mieście buduje się więcej wieżowców niż w całej europie :)

·
...
12,182 Posts
widze, że jest pare wieżowców w stylu lat dawnych, że tak powiem. Mi się podoba (ale nie zawsze)...
dziwne ze w Europie sie tak nie buduje.

·
Registered
4,030 Posts
Mam troche infantyle pytanie ale...

Jaki jest budżet Chicago ?? Ile wynosi USD.

·
Registered
12,047 Posts
:applause: Krzycho!!
brakowało nam takiego threada :) mam nadzieję, że Krzycho zadbasz o regularne aktualizacje, zdjęcia itp. itd. :)

·
¾
1,601 Posts
na samo latanie dziur ulicznych na ten rok jest przeznaczone 10 milionow USD. zaraz postaram sie dowiedziec jaki jest calkowity budzet.

·
¾
1,601 Posts
budzet na rok 2005 ma wynosic $5 bilionow (miliardow?). wzrost 2% z roku 2004. dane z trzeciego kwartalu roku 2004 opublikowane przez City of Chicago Office of Budget and Management.

·
Registered
12,047 Posts
hazardously_wasted said:
budzet na rok 2005 ma wynosic $5 bilionow (miliardow?). wzrost 2% z roku 2004. dane z trzeciego kwartalu roku 2004 opublikowane przez City of Chicago Office of Budget and Management.
hmmm... 5 mld USD to jest coś ok. 16 mld PLN... a to nie jest wcale jakaś oszałamiająca suma. Zapewne nie trwonią tak pieniędzy jak u nas na administrację itp.

·
Registered
8,887 Posts
Discussion Starter · #14 ·
Raine said:
widze, że jest pare wieżowców w stylu lat dawnych, że tak powiem. Mi się podoba (ale nie zawsze)...
dziwne ze w Europie sie tak nie buduje.
Mi też się to podoba, w Stanach od ponad 100 lat tak się budowało i nawiązuje się do tego do dziś, a w Europie zabytków mają pod dostatkiem ;) Na szczęście w Chicago jest też dużo nowoczesnych wieżowców, bardzo mało kiczu, a wśród najwyższych nawet brak kiczu i wszystko ładnie do siebie pasuje :)

@mateq don`t worry ;) w prawdzie wolnego czasu zbyt wiele nie mam, ale na rowerek po mieście zawsze coś się znajdzie :)

trzy "stare" zdjęcia
Hyatt Center i 111 S Wacker, widok z Sears Tower

One S Deaborn

·
xelius_autobahn
345 Posts
5 mld USD to troche za mało, może chodzi o 50 mld USD? To już by było bliższe prawdzie. P.S. Tylko im pozazdrościć, zwłaszcza tego pierwszego budynku Trump Tower :)

·
Registered
333 Posts
hazardously_wasted said:
na samo latanie dziur ulicznych na ten rok jest przeznaczone 10 milionow USD. zaraz postaram sie dowiedziec jaki jest calkowity budzet.
eee to cos malo jak na takie miasto, chyba ze takie super drogi ze nie ma co za bardzo latac. W takiej Dąbrowie Górniczej latanie dziur w samych dzielniach centralnych w tym roku wyniesie 9 milionow ZŁ a i tak to na pewno za malo. A na pozostale dzielnice miasta do tej pory sa jakies problemy z przetargiem...

Edit. Tak poszukalem z ciekawosci i w DG utrzymanie drog - dzielnice centralne 9 mln ZŁ, pozostale ponad 9 mln ZŁ (jednak rozstrzygniety) i do tego ponad 10 mln ZŁ wykonanie nakladek asfaltobetonowych na ulicach miasta - czyli lacznie 29 mln ZŁ

·
Registered
4,030 Posts
mateq said:
5 bilion USD to po polsku 5 miliadrów... a nie 5 bilionów - chociaż to już byłoby faktycznie dużo ;)
No wiesz nie wiem ale hazardously_wasted podał 5 $ bilionów a w nawiasie miliardów ze znakiem zapytania. Ale tak czy siak te 5 miliardów $ to cos za mało. Chyba 50 bądź 500. Przecież Warszawa ma około 8 Miliardów złotych.

·
Registered
12,047 Posts
/\ IMO hazardously_wasted podał 5 bilionów, bo nie był pewien czy "five bilion dollars" po polsku to 5 bilionów, czy 5 miliardów.

Poszukałem i znalazłem:

The City of Chicago Office of Budget and Management today released the City's preliminary budget estimate for 2005, beginning the first step in the City's annual budget process. At $5.0 billion, the 2005 preliminary estimate represents a 2% growth in expenditures over 2004 levels.
czyli 5 miliardów dolarów (x 3.2804 = 16 miliardów 402 miliony złotych )

:)

1 - 20 of 162 Posts