SkyscraperCity banner
1 - 14 of 14 Posts

·
Registered
8,887 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
[Chicago] Miasto z poziomu ulicy cz. 2

Dzisiejszej, pieknej majowej niedzieli, postanowilem sie wybrac na rowerowa wycieczke po miescie, a wiec mam dla Was kolejna mega kolekcje zdjec. Otwieram druga czesc watku bo tamten jest juz ladnie zapchany. Na poczatek North Shore, czyli dzielnice nad jeziorem na polnoc od downtown:

LSD :)

Carbini Green, czyli jak mieszkaja murzyni w downtown Chicago

Na szczescie te slumsy sa stopniowo wyburzane, jeszcze kilka lat temu straszyly tu takie same blokowiska:

No i docieramy powoli do scislego centrum:

A to ja :)

Zajebiscie mi sie spodobal ten budynek- Chicago Athletic Association. W Chicago jest bardzo duzo takich ukrytych perelek.

Millenium Park

A tego pana to raczej nikomu przedstawiac nie trzeba :)

·
¾
1,595 Posts
zajebiozo... cale miasto pokryles ;)

i co my teraz bedziemy fotografowac za tydzien? ;)
oby pogoda dopisala. super foty.

sprawdz PM.

·
Registered
8,887 Posts
Discussion Starter · #3 ·
^^^
Heh, bez przesady, poludnia nawet nie ruszylem :) Nie bylem nigdy w Hyde Parku i w tamtych okolicach, moze tam sie wybierzemy :cheers:

·
Registered
8,887 Posts
Discussion Starter · #4 ·
hmmm....ogarnęła mnie konsternacja :) Wątek na tapecie już tydzień i praktycznie żadnego zainteresowania, jedyne 58 wejść!! i prawie żadnych komentarzy, ponad 100 zdjęć z Chicago i nic! Co jest? Czyżby aż tak się już Wam foty z Chicago opatrzyły? Jeszcze kilka miesięcy temu niektórzy narzekali, że jest zbyt mało zdjęć z tego miasta. Wydaje mi się, że zdjęcia są dobre, jest to z resztą moja najbardziej udana fotorelacja ze wszystkich, a Wy nic, nawet dziękuję nie ma :down: Muszę chyba wyciągnąć wnioski i trochę zwolnić z publikacją moich zdjęć na FPW, na chicagowskim forum wzbudzają one dużo większe zainteresowanie

przy okazji kilka panoramek, znalezionych w sieci :) (zdjęcia nie są mojego autorstwa)

·
心在臺灣
9,883 Posts
Krzycho: zdjecia sa swietne, zawsze ogladam z wielkim zainteresowaniem. Mysle ze nie ma komentarzy bo wszyscy juz skomentowali co mieli skomentowac we wczesniejszych watkach. Chicago wyglada wspaniale, z perspektywy Taipei wrecz sterylnie czysto. Najbardziej podobaja mi sie ulice-kaniony w centrum. Super.

·
Registered
568 Posts
Brawa za zdjecia z Cabrini Green! Powiem ci ze duzo gorzej sobie to miejsce wyobraalem. Slyszalem ze tam jest tak zle ze nawet czlog by stamtad nie wyjechal caly. Na tych zdjeciach nie wyglada az tak tragicznie.

P.S. bede chyba w Chicago w sierpniu z zona u rodzicow. bede mial okazja sam porobic pare fajnych zdjec.

·
Registered
4,159 Posts
Zdjęcia bardzo fajne - Chicago nie mniej fajne :) Co do komentarzy , to chyba jest tak , jak napisał Taipei Walker - ludzie napisali co mieli napisać i ogólnie to chyba większość już ogranicza się od komentarzy typu "wow , fajne zdjęcia" i tyle ;)

·
Registered
8,887 Posts
Discussion Starter · #9 ·
oralB said:
Zdjęcia bardzo fajne - Chicago nie mniej fajne :) Co do komentarzy , to chyba jest tak , jak napisał Taipei Walker - ludzie napisali co mieli napisać i ogólnie to chyba większość już ogranicza się od komentarzy typu "wow , fajne zdjęcia" i tyle ;)
Tu nie chodzi o komentarze, wiem jak jest. Tu chodzi przede wszystkim o przerażająco niską liczbę odwiedzin, do wczoraj było tylko 57 wejść. Dopiero teraz się troszkę poprawiło :) ;)

@Jaroslaw1 jak będę miał czas to dam znać, może uda nam się zgadać w trójkę (z Hazardously Wasted) i zorganizować fajną fotorelację :cheers:

·
Registered
8,887 Posts
Discussion Starter · #10 ·
Koreanczyk said:
Brawa za zdjecia z Cabrini Green! Powiem ci ze duzo gorzej sobie to miejsce wyobraalem. Slyszalem ze tam jest tak zle ze nawet czlog by stamtad nie wyjechal caly. Na tych zdjeciach nie wyglada az tak tragicznie...
Zdjęć z Carbini Green jest tylko kilka, w sumie nawet nie wjeżdżałem wgłąb osiedla, tylko dookoła porobiłem kilka fotek:

Naprawdę strach tam wjeżdżać, byłem tylko raz samochodem, miejscowi potrafią stanąć na środku ulicy i bez "skrojenia" się nie obejdzie. Następnym razem pojeżdżę po osiedlu rowerem, z rana jak murzyni jeszcze śpią i zrobię fajną fotorelację, może się uda :) Dla zainteresowanych polecam horror "Candyman", akcja tego filmu rozgrywa się właśnie na tym osiedlu.

·
Registered
8,887 Posts
Discussion Starter · #12 ·
Dzisiejszą niedzielę postanowiłem spędzić nad jeziorem, odstawiłem swoje gwiazdy na plażę, a sam wybrałem się na krótką (3 godzinną) przejażdżkę po mieście, dzisiaj do downtown nie wjeżdżałem, dla zorientowanych wycieczkę zacząłem na ulicy Clark, mniej więcej od wysokości plaży na Fullerton, później jechałem na północ do Addison, następnie zwiedziłem ulice Belmont, Damen, Ashland, Millwaukee, Division, North....ogólnie jeździłem po północnych rejonach miasta, od razu uprzedzam, że dziś było trochę brudno, bo była jakaś parada równości, czy jakoś tam ;)

Pomnik Lincolna:

Szkoda, że nie było dziś dobrej przejżystości powietrza, byłaby super fota, ale nie ma co się łamać, jeszcze tu wrócę :)

Kościuszko Public Bath :)

·
¾
1,595 Posts
co prawda nie z poziomu ulicy, lecz z poziomu rzeki, ale mam nadzieje, ze i tak sie bede podobac.

zrobione z DuSable Harbor. nie chcialem zmniejszac fotek, ktore i tak nie pokazuja prawdziwego oblicza.

·
Registered
8,887 Posts
Discussion Starter · #14 ·
Wow, jasne, że się podoba, co Ty Mariusz wsiadłeś na statek? Nie wierzę ;) Świetnie wygląda miasto z poziomu rzeki, wieżowce wydają się dużo wyższe niż z poziomu ulicy, zwłaszcza Donnoley Building no i oczywiście Sears :eek: Muszę się kiedyś wybrać na taki rejsik, widzę, że naprawdę warto

1 - 14 of 14 Posts