SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 84 Posts

·
Registered
12,471 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Dziś rano, 2 marca 05 ok godz. 8:30, kiedy to zajechałem na budowę (do pracy:)) na dzień dobry zostałem przywitany nieprzyjemną rozmową z panem z OSHA (odp. polskiego BHP) na temat rusztowania a później również z inspektorem miejskim na temat pogody i związanej z nią pracą. Odczuwalna temperatura była w okolicach -12*C, za zimno :) . Jednym słowem szybki kontakt telefoniczny z bosem i zwijamy się do domu. Ja oczywiście nieprzejąłem się tą całą sytuacją bo w głowie miałem juz plan...
Jesteśmy na północy downtown, idziemy w stronę południa...

Chicago to miasto ludzi kreatywnych :)

Scena amfiteatru w Millenium Park

Wejścia do metra bardzo ładne, klasyczne. W Środku syf brud, stacje są bardzo wąskie, niskie, obskurne

bardzo mi sie podoba atrium tego wieżowca oraz ogólnie przyziemie bardzo miejskotwórcze

Zakład karny

I dotarliśmy w południowe rejony downtown

w bocznych uliczkach ciasno i ciemno :)

Banki, wszędzie banki, południowe rejony centrum

Odwieczny symbol Chicago, wiaduktom przydałby sie remont

Starzy znajomi

Środkowy downtown, wracamy w stronę północy

Bezpośrednio za tym wieżowcem z daszkami z prawej strony powstanie Waterview Tower 312m

University of Chicago

Pora wracać, jeszcze spojrzenie na północne rejony centrum i do samochodu, bateria i tak juz siada :)

tu już północne obrzeża downtown

·
Fook eet!
19,758 Posts
Swietne zdjecia Krzycho, Chicago jest piekne :eek:
Widac, ze miasto jest nie tylko dla samochodow - szerokie chodniki, odrobina zieleni i malej architektury... Cud miod. No i strasznie czysto tam macie na ulicach :)

·
Registered
17,029 Posts
:applause: :applause:
Krzycho ja Ci zazdroszczę samej możliwości zrobienia takiej fotorelacji :D
Naprawde super to wygląda, czyste i proste chodniki, szerokie betonowe jezdnie... wejścia do metra - perełki. Ale w takiej ciemniej wąskiej uliczce po zmroku nie chciałbym się znaleźć...

·
Registered
12,471 Posts
Discussion Starter · #7 · (Edited)
Koreanczyk said:
Kurde, zapomnialem jakie puste sa amerykanskie miasta. Wyglada jakby 90% ludnosci wymarla. Po paru latach w Seulu czulbym sie tam bardzo dziwnie.
No co ty? Jakie puste? :) Mimo 12 stopniowego mrozu sporo ludzi na ulicach. Ale wiadomo, jak masz porównanie z azjatyckimi miastami to wszędzie na świecie będzie dla Ciebie pusto

·
Registered
672 Posts
Pusto jest i tyle. Wuglada tak jakby 90% miasta wymarlo.

Tutaj masz zdjecie ktore zrobilem w najbardziej popularnej dzielnicy rozrywkowo/zakupowej w Seulu. Jest tam mnostwo sklepow i restauracji i w weekendy wyglada to tak

Malo na ulicach Chicago ludzi i aut. Zobacze jak sie bede tam czul w tym roku jak pojade do Chicago.

·
Registered
12,471 Posts
Discussion Starter · #9 ·
Wiesz, jakbym zrobił fote Michigan ave w weekend w piękną pogodę, to wyglądałoby to podobnie, chociaż na pewno nie tak jak na Twoim zdięciu, jak dla mnie za duży tłok, ale rozumię cię; poprostu się do tego przyzwyczaiłeś. Co do Twojej uwagi, że miasto jest wyludnione to mylisz się. Zdięcia były robione w środku tygodnia w godz. 2-4pm a więc wszyscy siedzieli zapracowani w biurach, poza tym naprawde było mroźno. Mimo wszystko bardzo dużo ludzi na ulicach i miasto tętni życiem także absolutnie nie masz racji.

·
Registered
12,471 Posts
Discussion Starter · #11 ·
Koreanczyk said:
Napewno jest tam wiele ludzi, przeciez znam to miasto. Porownoje je tylko z Seulem. A przy Seulu naprawde wyglada raczej wyludnione.
Przy Seulu każde miasto na świecie wygląda na wyludnione;)

Takie ekstremalne tłumy muszą być uciążliwe dla ludzi i obniżać komfort spacerowania po ulicach miastaIMO. Oczywiście mówię to z perspektywy turysty bo Wy to jesteście do tego przyzwyczajeni i jak już się zrobi troszkę więcej luzu na chodnikach to od razu mówicie, że wyludnione miasto :) Musicie miec w Seulu bardzo szerokie chodniki, przynajmniej takie jak w Chicago ;)

btw. witaj ponownie :cheers:

·
Registered
672 Posts
dzieki:)

Ja uwielbiam tlumy. W Bangkoku czulem sie wysmienicie, a tam tez sa straszne tloki. Uwielbiam ten chaos czego bardzo mi brakuje w miastach amerykanskich. najbardziej nie lubie tego ze miasta amerykanskie sa zbudowane dla samochodow a nie dla ludzi. Dlatego masz tam mase shopping malls, strip malls. To strzasznie psuje tkanke miejska jak masz takie wielkie centrum a dookola wielki parking. Albo jak jedziesz autem i po obu stronach sa same strip malls, stacje benzynowe i parkingi.

·
Registered
12,471 Posts
Discussion Starter · #13 ·
Koreanczyk said:
dzieki:)

... najbardziej nie lubie tego ze miasta amerykanskie sa zbudowane dla samochodow a nie dla ludzi. Dlatego masz tam mase shopping malls, strip malls. To strzasznie psuje tkanke miejska jak masz takie wielkie centrum a dookola wielki parking. Albo jak jedziesz autem i po obu stronach sa same strip malls, stacje benzynowe i parkingi.
To są stereotypy co udało mi się udowodnić moją fotorewlacją. Proszę cię, przejrzyj jeszcze raz foty i spójrz na to obiektywnie. Twoje słowa mają uzasadnienie jeśli mowa o amerykańskich przedmieściach a nie o centrum Chicago

·
Registered
12,471 Posts
Discussion Starter · #15 ·
Koreanczyk said:
Nie pisalem o Chicago ale ogolnie. W Stanach tylko NYC, Chicago, Boston, Seattle i San Francisco wygladaja jak prawdziwe miasta. Inne miasta poprostu nie maja swojej wlasnej "duszy".
Popieram i dołączam do tej wyliczanki New Orleans

·
Registered
12,471 Posts
Discussion Starter · #17 ·
mateq said:
:applause: :applause:
Krzycho ja Ci zazdroszczę samej możliwości zrobienia takiej fotorelacji :D
Naprawde super to wygląda, czyste i proste chodniki, szerokie betonowe jezdnie... wejścia do metra - perełki. Ale w takiej ciemniej wąskiej uliczce po zmroku nie chciałbym się znaleźć...
W downtown nic Ci w takiej nie grozi, chyba, że rozmowa z funkcjonariuszem:)

Ehh...ja Wam zazdroszczę możliwości robienia fotorelacji z polskich miast :sleepy:

·
Registered
17,029 Posts
Krzycho said:
W downtown nic Ci w takiej nie grozi, chyba, że rozmowa z funkcjonariuszem:)
nawet nie chodziło mi o to, że ktoś mnie napadnie, czy coś... wiem że sródmieście jest bezpieczne :) . Ale samo uczucie przebywania w takiej uliczce w nocy byłoby straszne :D jak z Batmana ;)
Krzycho said:
Ehh...ja Wam zazdroszczę możliwości robienia fotorelacji z polskich miast :sleepy:
hehe tak to jest :D

·
...
2,839 Posts
Najbardziej podoba mi sie to ze wszystkie budynki wyrastaja wprost z ziemii i pna sie do gory. Poza tym wszystkie budynki sa w rownej odleglosci od ulicy, wszedzie zadbane chodniki, mala architektura, kwietniki. Nawet w zimie wyglada dobrze. Dzieki za zdjecia.

1 - 20 of 84 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.