SkyscraperCity banner

1 - 20 of 97 Posts

·
Registered
2,532 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
No to kolejny wątek po łódzkim i polskim... wybrałem się ostatnio nieco dalej, czyli do Chin... Niestety na krótko, bo tylko 7 dni. Udało mi się jednak pomimo ogromu pracy pospacerować i pozwiedzać.

SHAOXING

1. Taki widok z hotelu

2. Zwraca uwagę bardzo dużo zieleni

3. Wieczorny spacer w poszukiwaniu kawy :)

4.

·
Banned
517 Posts
Z góry Shaoxing wydaje się być połączone ze stolicą prowincji Hangzhou terenem zabudowanym. Bardzo ładne zdjęcia, dobrze że jest jakiś nowy wątek chiński bo ostatnio nie było za dużo Chin na forum :)

·
Registered
2,532 Posts
Discussion Starter #5
5. W Shaoxing jest cała masa rzek/kanałów

6.

7. Tu na rogu dają kawę, i nawet ktoś zna kilka słów po angielsku :)

8. Stacja roweru publicznego, mniej popularnego niż myślałem... więcej ludzi jeździ skuterami i samochodami...

·
Registered
2,532 Posts
Discussion Starter #6
9. Hotele i burowce

10.

11. Jest miejsce dla wszystkich, pieszych i zmotoryzowanych

12.

13. Przejście dla pieszych, trzeba się sprężać. Są sekundniki więc wiadomo :)

·
Registered
2,532 Posts
Discussion Starter #8
17. Wszędzie się coś buduje. Tu akurat autostrada

18.

19. A tutaj powstają jakieś nowe biurowce

20. Chińczycy wożą się na bogato, fury raczej z wyższej półki. Bardzo dużo Maserati, Porsche, Audi, BMW i Mercedesów... raczej wyższe modele.

·
Registered
2,532 Posts
Discussion Starter #9
Świetne fotki, mam tylko prośbę o max 5 fotek na post zgodnie z zasadami Zagranicy. Te wyżej jakbyś tak rozbił na 4 posty.. :)
Przepraszam, gdzieś mi umknęła ta zasada... porozbijałem jak mogłem, a w następnych postach jak będe wrzucał to będzie już jak trzeba :D

·
Registered
7,676 Posts
Trochę pojeździłem po Chinach. Autostrady, biurowce, hotele, bloki. We wszystkich miastach wyglądają podobnie. Udało Ci się zwiedzić coś ciekawego?

·
Registered
2,532 Posts
Discussion Starter #13
Trochę pojeździłem po Chinach. Autostrady, biurowce, hotele, bloki. We wszystkich miastach wyglądają podobnie. Udało Ci się zwiedzić coś ciekawego?
kilka świątyń w Szanghaju, nie miałem zbytnio czasu na zwiedzanie :( Wszystko to raczej spacery po pracy...

·
Registered
2,532 Posts
Discussion Starter #14
Po zakończeniu spraw w Shaoxing, przenieśliśmy się do Yiwu, miasta mniej efektownego niż Shaoxing. Dzisiaj powrzucam kilkanaście zdjęć ze szwendaczki po ulicach...

21.

22. Zastanawiam się czemu w oknach takie konkretne kraty są...

23.

24.

·
Registered
2,532 Posts
Discussion Starter #16
i ostatni na dzisiaj wpis...

29. Parkowanie w Chinach... hmmm mają dość luźne podejście do przepisów. Chińczyk z którym jeździliśmy beztrosko śmigał po chodniku szukając miejsca parkingowego... raz nawet przestawiał jakiś skuter bo nie mógł przejechać... tak, na chodniku :)

30. samochód na kluczyk

31. Przy przejściach dla pieszych jest daszek, słońce nie świeci i deszcz nie pada w czasie oczekiwania na zielone...

32. Zieleń jak zwykle zadbana

·
Registered
2,532 Posts
Discussion Starter #18
^^Taki był w zasadzie cel mojej podróży. Choć niestety byłem tylko do pomocy, więc odwiedziłem tylko te dystrykty (market podzielony jest na dystrykty odpowiadające asortymentowi), które hmmm nie były zbyt interesujące dla mnie... na resztę nie było czasu, bo to jest ogromniaste... a czynne niestety tylko do 17:00

·
Registered
2,532 Posts
Discussion Starter #19
Czekaliście na następną wrzutkę zdjęć? Eeee pewnie nie, ale i tak wrzucę ;)

33. Po pracy, podjechaliśmy odwiedzić rodzinę naszego znajomego. Mieszka on kawałek za miastem (coś jak Olechów w Łodzi) w całkiem sporym kompleksie bardzo wysokich bloków, z których rozpościera bardzo malowniczy widok na Yiwu.

34. Najwyższy budynek w Yiwu ma 260m.

35. A jeśli brakuje miejsca do mieszkania to co trzeba zrobić? Oczywiście wybudować nowe osiedle... np. takie:

36. Nasz przyjaciel mieszka w takim bloczku:

·
Registered
2,532 Posts
Discussion Starter #20
37. Można też mieszkać w takich małych bloczkach - a może to jakieś lepsze apartamenty?

38. A jak już Ci się powodzi konkretnie to mieszkasz w domku - na bogato:

39. W wolnym czasie można sobie pograć w basket - jako, że pół życia grałem, jest to zajęcie mi bliskie :)

40. Kosz jest tylko jeden ale za to dość porządny :)

na dzisiaj tyle... stay tuned

1 - 20 of 97 Posts