SkyscraperCity banner

6061 - 6080 of 6259 Posts

·
Registered
1,105 Posts
^^boże to ja przy was cienias jestem :) po 2 takim przejeździe raz po razie bym padł/zremdlał/zrzygął się :D (serio)

·
Registered
1,561 Posts
Legendia miała z tego co pisał PabloA przedstawić w tym miesiącu wizualizacje RR. Ale chyba po tym co pokazała EL się zawstydzili :lol: i cisza ani widu ani słychu :)

·
Registered
311 Posts
^^ Kto by się spodziewał że zamkną 3 atrakcje a otworzą fontanny xD W sumie to 4 bo CH cały sezon nie funkcjonowało.

·
Registered
1,557 Posts
Ja liczę tylko na jedno, że TMR wiosną 2020 przejmie kontrolę nad zatrudnianiem na kluczowych stanowiskach
W Europie istnieją mniejsze parki stosunkowo blisko tych dużych, więc to nie tu jest problem.
Inna skala nie oznacza że park jest skazany na porażkę

·
Registered
823 Posts
Ja liczę tylko na jedno, że TMR wiosną 2020 przejmie kontrolę nad zatrudnianiem na kluczowych stanowiskach
W Europie istnieją mniejsze parki stosunkowo blisko tych dużych, więc to nie tu jest problem.
Inna skala nie oznacza że park jest skazany na porażkę

Widzę że dalej wierzysz w dobrych Słowaków i złych Polaków.

Właściciel bardzo by chciał zbudować piękny park pełen nowych atrakcji ale pracownicy mu nie pozwalają. :)

·
Registered
1,557 Posts
^^ Powiem tak. Nie twierdzę, że Słowacy są dobrzy a Polacy źli czy też odwrotnie. Twierdzę tylko, że jeśli w Legendii na stanowiskach powyżej szeregowych są osoby, które są tam od lat - niejako przez zasiedzenie i zajmują swoje stanowiska bo Park Śląski zastrzegł sobie w umowie ze Słowakami że mają zostać do końca 5 letniej umowy to nie powinno tak być.
Nie wiem czy tak jest, jednak wszyscy wiemy, że Śląskie Wesołe przez lata było zarządzane przez władze wojewódzkie czyli de facto państwowe. Niestety w firmach państwowych obsadzanie stanowisk wygląda różnie. Jeśli się ktoś sprawdza w tym co robi - niech zostaje i nieważne czy jest Polakiem Słowakiem czy kimkolwiek innym. Niech jedynym kryterium będzie to, czy dana osoba ma kompetencje i sprawdza się na swoim stanowisku czy też nie.

·
Registered
823 Posts
Niech jedynym kryterium będzie to, czy dana osoba ma kompetencje i sprawdza się na swoim stanowisku czy też nie.

Ogólnie zgoda, ale co to ma wspólnego z problemami Legendii?

Jakieś drobne wpadki jak np. próby zatrudniania osób niepolskojęzycznych na eksponowanych stanowiskach, albo kiepski marketing można zwalić na dyrektora i jego ludzi.

Ale podstawowy problem Legedii to brak kasy na inwestycje. Nie wiem czy Słowacy sami to wymyślili czy wymyśliła to firma od projektu modernizacji. To już teraz nie ważne. Istotne jest to że inwestor uwierzył w idiotyczny pomysł że pomalowanie starych atrakcji wystarczy do przyciągnięcia tłumów. Od początku pisałem (nie tylko zresztą ja) że to się nie uda i się nie udało.

Trzeba sięgnąć do kieszeni i zainwestować w nowe atrakcje. A jak widzimy tego brak. Realizowane jest tylko to do czego Słowacy się zobowiązali i nic poza tym. To nie wina dyrektora czy pracowników ale inwestora że nie daje kasy na inwestycje.

Zmiana dyrektora nic tu nie zmieni jeśli nie pojawi się kasa i chęć prawdziwej zmiany - czyli zastąpienia złomu nowymi atrakcjami.

P.S. Sam często krytykowałem dziwne decyzje szczególnie marketingowe wpadki więc nie będę płakał po obecnych władzach Legendii, ale prawdziwym problemem mo9im zdaniem jest tu podejście inwestora który nie chce inwestować. Dlatego od zeszłego roku tylko utwierdzam się w przekonaniu że lepiej niech to jak najszybciej sprzedadzą komuś kto będzie miał chęć i środki do inwestycji.

·
Registered
2,214 Posts
Ja bym powiedział, że największym problemem były w tym sezonie dwie rzeczy - brak nowej atrakcji - River Rapids aż się prosiło na ten rok i urodziny.

A druga - beznadziejna polityka cenowa - jest po prostu dużo za drogo. I brak obstawy w mocniejsze dni, gdzie można by kosić kupę kasy na gastronomii a się tego nie robi, bo obsługują dwie osoby i ludzie czekają w kolejce na 2h po jedzenie, albo rezygnują.

Sam plan nie był głupi, w realiach w których był tworzony i moim zdaniem nadal nie jest głupi, ale wymaga zauważalnie większych nakładów inwestycyjnych.

·
Zakaz Fotografowania
1,386 Posts
Przed wyjściem z atrakcji widzimy chyba wylany fundament? Zgodnie z trendami w parkach rozrywki powinien znaleźć się tam sklep, tylko to drzewo coś przeszkadza.

6061 - 6080 of 6259 Posts