SkyscraperCity banner

1 - 20 of 1000 Posts

·
Moderator
Joined
·
69,799 Posts
Discussion Starter #1
Drogowcy zdenerwowani: "Będziemy przeczesywać pobliskie ogródki"Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Chorzowie musiał ustawić na rondzie przy DTŚ specjalne bariery ochronne, bo ktoś notorycznie kradł ozdobne gazony podtrzymujące rośliny. - Będziemy przeczesywać pobliskie ogródki - ostrzegają drogowcy.
Kierowcy, którzy przejeżdżają przez rondo na skrzyżowaniu ulic Nomiarki i DTŚ (fragment drogi wojewódzkiej nr 902), ze zdziwieniem spoglądają na nowe bariery ochronne ustawione tu kilka dni temu. Okazuje się, że nie przez przypadek.

Zapory ustawił chorzowski MZUiM, bo nie dość, że kierowcy osobówek i ciężarówek niszczyli ozdobne gazony ustawione wokół ronda, to jeszcze zdarzały się kradzieże. Rondo jest widoczne z dużej odległości, a w nocy oświetlane trzema lampami LED. Ale nawet to nie pomagało W ostatnim czasie z ronda wyparowało 20 gazonów. - Będziemy przeszukiwać pobliskie ogródki - zapowiadają drogowcy.
Rondo, choć tymczasowe, bo utworzone na czas remontu estakady, jest - zdaniem MZUiM - bardzo potrzebne. Zlikwidowało korki, jakie tworzyły się na DTŚ, i usprawniło ruch w tym miejscu.
Więcej... http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35063,12016936,Drogowcy_zdenerwowani___Bedziemy_przeczesywac_pobliskie.html#ixzz1yunjlJ6C
 

·
Tombou
Joined
·
3,937 Posts
Utrudnienia w Chorzowie

2012 - 07 - 04 | 10:04
źródło: Um Chorzow
mojeauto.pl


Trwa remont ulicy Stefana Batorego w Chorzowie. To jedna z najważniejszych dróg w aglomeracji, która łączy autostradę A4 z Drogową Trasą Średnicową. Kulminacja robót została zaplanowana na okres wakacyjny, kiedy natężenie ruchu kołowego w mieście spada o ok. 20%. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w tym czasie.Na ulicy Stefana Batorego zostanie wyłączony z ruchu pas jezdni w kierunku autostrady A4 na odcinku od ul. Łukasińskiego do ul. Czempiela. Na tym odcinku wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy ( do centrum), a objazd w kierunku autostrady prowadzony będzie ulicami: Łukasińskiego – Karpacką – Czempiela. W celu utrzymania odpowiedniej przepustowości na ul. Karpackiej zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania pojazdów.

Utrudnień należy spodziewać się też w rejonie ulicy Siemianowickiej. Droga zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu na odcinku od skrzyżowania z ul. Kościuszki do skrzyżowania z ul. Harcerską. Zaplanowano następujące objazdy:

- w kierunku Katowic (Siemianowic Śl.) ulicami: Kościuszki (odwrócony kierunek jazdy) – Siemianowicką – Kasprowicza – Bytkowską – Harcerską (wprowadzenie ruchu dwukierunkowego) – do ul. Siemianowickiej.

- w kierunku centrum ulicami: Harcerską (wprowadzenie ruchu dwukierunkowego) – Bytkowską – Kasprowicza – Krakowską (wprowadzenie ruchu jednokierunkowego) – do ul. Kościuszki.

Zamknięty zostanie tez wlot ul. Mazurskiej do ul. Siemianowickiej – na czas robót na ul. Mazurskiej zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy. Zamknięty zostanie również wlot ul. Bożogrobców do ul. Mazurskiej.
 

·
Tombou
Joined
·
3,937 Posts
Chorzów
Ciąg dalszy remontu ul. S. Batorego
Chorzowianin 2012-07-23 | Komentarzy: 0

Rozpoczęto kolejny etapu remontu ulicy Stefana Batorego. Pracami objęto pas ruchu prowadzący w kierunku centrum miasta od skrzyżowania z ul. Odrodzenia i Czempiela do skrzyżowania z ul. Graniczną.


Dla ruchu kołowego zamknięto wylot ulicy Podmiejskiej do ulicy S. Batorego. Dojazd do ulicy S. Batorego odbywać się będzie oznakowanym objazdem prowadzonym ciągiem ulic Staszica i Odrodzenia.


Ruch pieszych odbywa się wyznaczonymi ciągami.

Prace ruszą też od skrzyżowania z ul. Łukasińskiego do skrzyżowania z ul. Farną. Ruch pojazdów, podobnie jak na wcześniejszych etapach prowadzonych robót, prowadzony będzie jednym pasem, jednokierunkowo i kończyć się będzie w rejonie skrzyżowania z ul. Farną.

Dla potrzeb realizacji tego etapu wyznaczono objazdy. Do ulicy S. Batorego i autostrady A 4 dostać się można ul. Szpitalną – ul. 16-go Lipca – ul. Karpacką – ul. Czempiela – ul. Batorego.

Objazd prowadzony od ul. S. Batorego (skrzyżowanie z ul. Farną): ul. Farna – ul. Karpacka - ul. Czempiela – ul. Batorego, - przeniesiony zostanie przystanek autobusowy Chorzów Batory Kościół (w kierunku do autostrady A4) na ulicę Farną pomiędzy ulicami Hutniczą i Strzybnego – szczegóły na stronie internetowej KZK GOP. Ruch pieszych odbywać się będzie wyznaczonymi ciągami.
http://www.chorzowianin.pl/
 

·
Moderator
Joined
·
69,799 Posts
Discussion Starter #4
Roboty drogowe przy Hajduckiej do 11 sierpnia

Od wczoraj do 11 sierpnia. w ciągu ul. Hajduckiej w Chorzowie, na odcinku od skrzyżowania z ul. Wolności do skrzyżowania z ul. Dąbrowskiego prowadzone są prace związane z naprawą nawierzchni/elementów uszczelnienia płyt torowiska. W związku z powyższym ciągiem ww. odcinka ulicy Hajduckiej istnieje potrzeba prowadzenia ruchu pojazdów kołowych jednym pasem ruchu z kierunku ul. Dąbrowskiego, przez skrzyżowanie z ul. Powstańców, do ul. Wolności. Ruch pojazdów szynowych odbywać się będzie bez zmian.

Objazdy z kierunku ul. Strzelców Bytomskich i Wolności (od centrum) prowadzone będą:
• do ul. Dąbrowskiego – ul. Wolności i ul. Omańkowskiej,

• w kierunku Chorzowa Batorego – ul. Wolności (rejon skrzyżowania z ul. Bałtycką) i dalej zgodnie z istniejącym oznakowaniem drogowskazowym.

Ze względu na potrzebę prowadzenia objazdu ulicą Omańkowskiej, mając na względzie jej szerokość, na czas prowadzonych prac na całym jej przebiegu wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy (z kierunku ul. Wolności do ul. Dąbrowskiego). Dodatkowo wyznaczono lokalne objazdy wskazujące dojazd mieszkańcom do ul. Omańkowskiej i Wolskiego w związku z zamknięciem wlotu do ul. Omańkowskiej z kierunku ul. Dąbrowskiego oraz potrzebą wprowadzenia nakazu skrętu w lewo u wylotu ul. Powstańców do ul. Omańkowskiej.
http://chorzow.naszemiasto.pl/artykul/1493351,krotko-roboty-drogowe-przy-hajduckiej-do-11-sierpnia,id,t.html#e1043143eff267d0,1,3,7
 

·
Moderator
Joined
·
69,799 Posts
Discussion Starter #6
^^Kiedy robiłeś te zdjęcia?;)Ulica Batorego nie wygląda na nich jak jedna z głównych arterii miasta:D Nie widać prawie samochodów;)
 

·
Moderator
Joined
·
69,799 Posts
Discussion Starter #7
Prawie codziennie przejeżdżam przy przebudowywanej ulicy Siemianowickiej w Chorzowie Starym i jakoś nie widzę opcji, żeby zakończenie jej przebudowy zakończyło się zgodnie z terminem, czyli do 31 sierpnia. Jest trochę ponad 10dni do zakończenia budowy, a na ulicy prawie nie widać nawierzchni :(
 

·
Moderator
Joined
·
69,799 Posts
Discussion Starter #8
Artykuł internauty, ale jest w nim dużo prawdy :
Internauta: Pełzające remonty w Chorzowie

Remonty to zmora naszych dróg. W Polsce, w porównaniu np. z Niemcami czy Francją, trwają dłużej średnio o dwa miesiące.

Nikt nie ma pomysłu lub raczej woli, by zmienić przepisy tak, aby uciążliwe prace remontowe trwały krócej.
Szczególnie męczący od 2 tygodni jest przebudowa ulicy Siemianowickiej w Starym Chorzowie. Remont zaczyna aktywnie funkcjonować w szczególności po godz. 22. Policja nie reaguje, Straż Miejska jakby nie wiadomo co pilnuje, natomiast mieszkańcy tzw. krojcoka codziennie rano budzą się z bólem głowy. Niektórych mieszkańców dzielnicy koi szum wody na ul. Kasprowicza (od dwóch tygodni) mamy naturalny strumień nieopanowany przez wodociągi w myśl starej zasady, że woda podlegająca ciśnieniu musi się lać, tylko płacić nie będzie komu, chyba że znów podwyżka wody ?

Remonty dróg i ulic trwają u nas przeciętnie 5-6 miesięcy, a co trzeci ciągnie się nawet dłużej niż rok. Rozkopane centrum Chorzowa, utrudnienia na ruchliwej trasie Bytom - Katowice, remonty głównych arterii w Chorzowie Batorym Długo można wymieniać remonty, które denerwują kierowców. Prace w naszym regionie na ogół ciągną się miesiącami, nierzadko latami.
Natomiast w Chorzowie Starym jest sodomia i gomoria. Nie tylko w weekend, ale też dni powszednie. Człowiek widzi, jak za dnia drogowcy siedzą na poboczu, jakaś maszyna pracuje, ale nikt generalnie specjalnie się nie spieszy. Nie mają przenośnych ubikacji Toy Toy, szczają po bramach, poją się piwem w upalne dni. Dopiero w nocy jak nietoperze rozpoczynają uruchamianie ciężkich maszyn, żeby drżące ze strachu stare zabytkowe domy nie mogły spać spokojnie. Sądzę, że w innych miejscach sytuacja wygląda podobnie.Kolejna sprawa, to czystość drogi. Ulica od czasu remontu, nie jest w ogóle sprzątana, więc unoszą się nam tumany uporczywego kurzu. Wdziera się on wszędzie, co w połączeniu ze smrodem w czasie upału, oznacza prawdziwy koszmar dla mieszkańców.

Na remontowanym odcinku w Chorzowie Starym nie ma chodników, a jakiś czas temu przestały świecić latarnie. W związku z tym pytam urzędników, jak mam bezpiecznie chodzić po zmroku? Moim zdaniem pracownicy Wydziału Dróg nie kontrolują dostatecznie przebiegu prac ani warunków, w jakich przyszło teraz funkcjonować mieszkańcom.

Wszyscy jesteśmy zgodni, że drogi powinno się remontować nie tylko za dnia, ale także nocą, lecz może nie w centrum dzielnicy i nie nagminnie od godz. 22.00 ?

Bulwersującą sprawą jest także to, że nierzadko nowe drogi trzeba naprawiać już po kilku miesiącach. Polska jest chyba jedynym krajem na naszym kontynencie, gdzie w obowiązkowej dokumentacji technicznej często nie podaje się gwarantowanego przez wykonawcę okresu użytkowania drogi. Taka jest właśnie nasza drogowa rzeczywistość. Dobrze wykonana nawierzchnia powinna bez remontu przetrwać ponoć min. dziesięć lat. To taka średnia europejska. W Polsce średnio wytrzymuje trzy lata. Stąd też te notoryczne uciążliwe remonty, bo naprawiać trzeba będzie zapewne także nowe trasy.

Według Stefana Rewińskiego, byłego zastępcy prezesa Agencji Budowy i Eksploatacji Autostrad, którego cytuje wprost.pl, tylko 5 procent polskich firm ma odpowiednie zaplecze techniczne, by przeprowadzać remonty drogowe. Przetargi wygrywają te, które oferują najniższą cenę, co nie gwarantuje odpowiedniej jakości robót.

Sumy podawane w przetargach często brane są z kapelusza. Po wygranym przetargu szuka się podwykonawców, ci nierzadko zatrudniają kolejne małe firmy. Błędne koło. Teoretycznie grożą za to kary, więc wykonawcy się spieszą. No i w rezultacie mamy drogowe buble.

W Niemczech czy Francji wykonawca musi wpłacić do kasy miasta kaucję, która systematycznie topnieje wraz z przedłużaniem się prac remontowych. W Polsce jeszcze kilka lat temu dyskutowano o takim pomyśle, ale ostatecznie nikt go nie zrealizował. W dużych europejskich metropoliach – Londynie, Madrycie czy Amsterdamie – remonty najczęściej rozpoczyna się w piątek wieczorem, a kończy w poniedziałek nad ranem. Prace trwają na trzy zmiany. Z kolei w Nowym Jorku i Bostonie nie przyjmuje się ofert od firm, które planują remont na dłużej niż tydzień. Za opóźnienia grożą surowe sankcje finansowe, łącznie ze zmniejszeniem kontraktu o 50 procent. A u nas? U nas remonty pełzają.., drogowcy sie śmieją i robią wszystko po swojemu.

Nie doczekaliśmy się wirtualnej makiety estakady, nie mamy wglądu w makietę ( lub plan ) przebudowy Naszej starej dzielnicy, nie wiadomo jak będzie wyglądał Chorzów Batory po przebudowach. Sądzę również, że i urzędnicy wraz władzami naszego miasta nie mają jasnej wizji tego remontu. Nie każdy jest w końcu drogowcem lub inżynierem. Miło by było jednak zapoznać mieszkańców ze swoimi mrocznymi wizjami.

Poza tym moim jedynym marzeniem oraz moich sąsiadów od dwóch tygodni to - wyspać się !
http://chorzow.naszemiasto.pl/artykul/1513991,internauta-pelzajace-remonty-w-chorzowie,id,t.html#23f144f39394b111,1,3,5
 

·
Moderator
Joined
·
69,799 Posts
Discussion Starter #9
Chorzów: Mieszkańcy bloku przy ul. Żołnierzy Września skarżą się na hałas, który robią ciężarówkiOdkąd rozpoczął się remont estakady w naszym mieście, łatwego życia nie mają mieszkańcy bloku przy ul. Żołnierzy Września 9. Objazd dla ciężarowych samochodów poprowadzono m.in. przez skrzyżowanie łączące ulice Żołnierzy Września i 75 Pułku Piechoty. Z powodu przejeżdżających tędy ciężarówek lokatorzy budynku po prostu nie mogą spać. I problem nie leży we wzmożonym ruchu tirów, ale - jak twierdzą mieszkańcy - w źle wyprofilowanej nawierzchni.

- Nam nie chodzi się o jeżdżące tutaj ciężarówki, bo muszą gdzieś jeździć, aby ominąć remontową estakadę, ale to skrzyżowanie jest tak wyprofilowane, jak skocznia Adama Małysza - wyjaśnia Jan Lewiński, który mieszka w bloku przy ul. Żołnierzy Września 9.

Jak tłumaczy, pędzące ciężarówki na wybrzuszeniach wyskakują na kilka centymetrów w górę i z wielkim hukiem opadają.
- Od tego huku to nawet zmarły przewróciłby się w grobie - mówi wzburzony pan Jan. Przez skrzyżowanie w dzielnicy Chorzów II najwięcej samochodów ciężarowych przejeżdża między godz. 6.30 a 15.30. - Jesteśmy w takim wieku z żoną, że musimy się czasem zdrzemnąć po południu, ale jak spać w takie upały przy zamkniętych oknach? - pyta pan Jan. Równie ważnym problemem są odczuwalne drgania w mieszkaniach i pobliskim kościele św. Floriana.

Remont estakady ma się zakończyć dopiero w październiku przyszłego roku, ale jak obiecuje Piotr Wojtala, dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Chorzowie, poruszanej przez nas sprawie przyjrzy się dokładniej.
- Ze względu na remont estakady objazd pokierowano miedzy innymi ulicą Żołnierzy Września, ale to stan przejściowy, który potrwa jeszcze rok - wyjaśnia Wojtala.Jak mówi, sprawa mieszkańców dzielnicy Chorzów II jest istotna i obiecuje: - Nawierzchnię możemy naprawić w ramach bieżącego utrzymania dróg w mieście.

Jak się dowiedzieliśmy, remont estakady przebiega zgodnie z harmonogramem. - Prace są zaawansowane i na razie nie ma żadnych zagrożeń, jeśli chodzi o termin, czyli październik przyszłego roku - tłumaczy Wojtala. I dodaje, że jest szansa, że estakada zostanie wyremontowana nawet szybciej. - Jeśli tylko pogoda na to pozwoli, bo trudno powiedzieć jaka będzie zima - mówi dyrektor MZUiM w Chorzowie. Do końca października zostanie oddana do użytku pierwsza nitka. Jeszcze w tym roku kierowcy będą mogli jeździć po wyremontowanym pasie do Katowic.
http://chorzow.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1516447,chorzow-mieszkancy-bloku-przy-ul-zolnierzy-wrzesnia-skarza,id,t.html#23f144f39394b111,1,3,5
 

·
Moderator
Joined
·
69,799 Posts
Discussion Starter #10
Ostatnie etapy remontu ul. Batorego

Informujemy, że w dniu 27.08.2012 r. (poniedziałek) rozpoczęte zostaną remonty kolejnych odcinków ulicy Stefana Batorego w Chorzowie, obejmujące niżej podane fragmenty ulicy:

- od skrzyżowania z ulicami Klonową/Brzozową do skrzyżowania z ul. Czempiela/Odrodzenia – prace prowadzone będą „połówkowo” a ruch pojazdów odbywać się będzie wahadłowo (odcinek A),

- od skrzyżowania z ulicą Farną do rejonu skrzyżowania ul. Szpitalnej z ul. Batorego - prace prowadzone będą „połówkowo” a ruch pojazdów odbywać się będzie z kierunku autostrady A4 w kierunku centrum miasta (odcinek B).

W związku z powyższym wprowadzone zostaną następujące zmiany w organizacji ruchu drogowego:

Odcinek A: ze względu na potrzebę sprawnego funkcjonowania ruchu wahadłowego (sterowanego sygnalizacją świetlną) w strefie prowadzonych robót, zamknięte dla ruchu kołowego zostanie włączenie ul. Czempiela do ul. Batorego. Ponadto w ciągu ul. Odrodzenia, na odcinku od skrzyżowania z ul. Batorego do skrzyżowania z ul. Staszica, wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy. Dojazd do ul. Batorego z kierunku ul. Odrodzenia (i ulic sąsiednich) prowadzony będzie ciągiem ul. Staszica i ul. Podmiejskiej. Wzdłuż tras prowadzonych objazdów wprowadzone zostaną czasowe ograniczenia w postoju pojazdów (na jezdni).

Odcinek B: ruch pojazdów kołowych z kierunku centrum miasta w kierunku autostrady A4 odbywać się będzie oznakowanym objazdem prowadzonym ciągiem ul. 16-go Lipca, Karpackiej, Granicznej i Batorego. Ruch pojazdów w kierunku przeciwnym odbywać się będzie bez zmiany trasy przejazdu, ciągiem jednokierunkowym. W związku z koniecznością czasowego zamknięcia wylotów ulic Wrocławskiej i Dyrekcyjnej do ul. Batorego, wyznaczone zostaną lokalne objazdy. Wzdłuż tras prowadzonych objazdów wprowadzone zostaną czasowe ograniczenia w postoju pojazdów (na jezdni).

Ruch pieszych odbywać się będzie wyznaczonym ciągami.

Szczegóły zmian w trasach przejazdu autobusów komunikacji zbiorowej przedstawione są na stronie KZK GOP.

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w strefie prowadzonych robót.
http://www.mzuim.chorzow.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=379:ostatnie-etapy-remontu-ul-batorego&catid=1:aktualnosci&Itemid=31
 

·
Moderator
Joined
·
69,799 Posts
Discussion Starter #11
Kilka faktów z infrastruktury drogowej w Chorzowie, z wątku o inwestycjach :
Remont Katowickiej to nie tylko estakada, ale także kilkuset metrowy fragment do 3 MajaW Chorzowie Batorym jakby było mało remontów, równolegle z remontem ulicy Batorego rusza przebudowa pętli autobusowej

Chorzów – przebudowa pętli autobusowej Chorzów Batory – dotyczy linii nr: 22, 165, 201, 632, 663 i 974

Komunikacyjny Związek Komunalny GOP informuje, że w związku z przebudową ...

Komunikacyjny Związek Komunalny GOP informuje, że w związku z przebudową pętli Chorzów Batory Pętla od godz. 08:00 dnia 14 września 2012 roku (piątek) zostanie zmieniona lokalizacja stanowisk przystankowych.

Wspólne stanowisko dla wsiadających będzie zlokalizowane na ul. S. Staszica, za skrzyżowaniem z ul. Odrodzenia.

Stanowisko dla wysiadających będzie zlokalizowane na ul. Odrodzenia, przed skrzyżowaniem z ul. S. Staszica.

http://www.kzkgop.com.pl/news/p-1-chorzow-przebudowa-petli-autobusowej-chorzow-batory-dotyczy-linii-nr-22-165-201-632-663-i-9743634.html
Zmiana organizacji ruchu po zamknięciu ulicy Dąbrowskiego (skrzyżowanie z Katowicką)Ogólnie rzecz ujmując remonty dróg w Chorzowie osiągnęły juz chyba apogeum. Myślę sobie, że nawet dobrze, że odwlekł się remont Armii Krajowej bo byłoby jeszcze gorzej.
Chciałbym jeszcze dodać, że niemiłosiernie dłuży się remont ulicy Siemianowickiej na Chorzowie Starym. Według wymagań przetargowych miał być zakończony 31 sierpnia, tymczasem końca jego nie widać.... Mam wrażenie, że wykonawca miał problem z nienaniesionymi instalacjami podziemnymi.
 

·
Moderator
Joined
·
69,799 Posts
Discussion Starter #12

Uwaga - asfaltowanie ul. St. Batorego !

Na dzień 23.09.2012 r. zaplanowano jeden z ważniejszych i końcowych etapów remontu – tj. ułożenie warstwy ścieralnej (górnej warstwy) nawierzchni ulicy St. Batorego. W celu zminimalizowania utrudnień w ruchu zaplanowano wykonanie robót na niedzielę (w ciągu jednego dnia) przy całkowitym zamknięciu ulicy St. Batorego na odcinku od skrzyżowania z ul. Czempiela/Odrodzenia do ul. Szpitalnej. Takie wykonanie robót korzystne jest również ze względów technologicznych, gdyż umożliwia położenie jednolitej i spójnej warstwy (bez szwu w osi jezdni) co ma wpływ na trwałość nawierzchni w kolejnych latach eksploatacji. Realizacja robót spowoduje utrudnienia w ruchu i konieczność wprowadzenia nowej trasy objazdu w kierunku centrum.

Objazd ten prowadzony będzie ulicami: Czempiela – Karpacką – Wrocławską – Hutniczą – 16 Lipca (dwukierunkowo) – do Szpitalnej.

Objazd w kierunku do autostrady prowadzony będzie bez zmian ulicami: 16 Lipca – Karpacką – Czempiela – do St. Batorego.

Zmianie ulegnie również trasa przejazdu i lokalizacja przystanków autobusów w kierunku centrum – szczegóły na stronie KZK GOP.

Ze względu na charakter robót dojazd do niektórych posesji zlokalizowanych przy ul. St. Batorego będzie okresowo utrudniony, jednak po ułożeniu warstwy bitumicznej i jej przechłodzeniu (ok. 2 godz.) - Wykonawca robót będzie sukcesywnie dopuszczał do ruchu kolejne odcinki ul. St. Batorego.

Niezwykle istotne dla zminimalizowania utrudnień jest zastosowanie się kierowców do wprowadzonego oznakowania szczególnie o nie parkowanie pojazdów na ul. 16 Lipca na odcinku od ul. Hutniczej do ul. Szpitalnej.

Prosimy o wyrozumiałość w trakcie trwania robót oraz stosowanie się do obowiązującego oznakowania.

[imghttp://mzuim.chorzow.eu/images/stories/batory_obj.jpg[/img]
http://mzuim.chorzow.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=385:uwaga-asfaltowanie-ul-st-batorego-&catid=1:aktualnosci&Itemid=31
 

·
Moderator
Joined
·
69,799 Posts
Discussion Starter #13
Około godziny 6 rano udostępniono do ruchu rondo na skrzyżowaniu ulic Mazurskiej, Siemianowickiej i Bożogrobców w Chorzowie Starym. Tym samym otwarto wyremontowany, kilkusetmetrowy odcinek ulicy Siemianowickiej, wszystkie objazdy zostały zlikwidowane - jednak nie brakuje amatorów jazdy na pamięć...
 

·
Moderator
Joined
·
69,799 Posts
Discussion Starter #14
Oficjalne info ze strony : http://mzuim.chorzow.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=386:krajcok-wprawia-w-ruch&catid=1:aktualnosci&Itemid=31

Krajcok wprawia w ruch


W dniu wczorajszym oddany został do eksploatacji wyremontowany odcinek ul. Siemianowickiej od ul. Kościuszki do Karolinki. Pierwsze samochody przjechały po minirondzie około godziny 7 rano. Rozebrane zostało torowisko nieczynnej już linii tramwajowej nr 12, a nawierzchnia z kostki kamiennej została zamieniona na asfaltobeton. Wyremontowane zostały chodniki, zatoki postojowe. W ciągu ul. Siemianowickiej wymieniono oprawy oświetleniowe, a w rejonie skrzyżowań zastosowane oprawy ze źródłami światła LED. Szerokośc jezdni została zmienjszona do 7m dzięki temu udało sie zlokalizować przy Starochorzowskim Centrum Kultury zatokę autobusową i dodatkowe miejsca postojowe w rejonie przedszkola. Skrzyżowanie ulic Siemianowicka - Bozogrobców - Mazurska zostało przebudowane na mini rondo. Na podstawie prawie sześcioletnich doświadczeń z minirondami na terenie Chorzowa - sądzimy, że rozwiązanie to z pewnością się sprawdzi i znacznie poprawi przepustowość i bezpieczeństwo na tym skrzyżowaniu.
 

·
Moderator
Joined
·
69,799 Posts
Discussion Starter #15
Jedna nitka chorzowskiej estakady gotowa

Od piątku kierowcy, którzy przejeżdżają przez centrum Chorzowa, będą musieli przygotować się na zmiany. Zakończyły się prace remontowe przy jednej jezdni estakady, gdzie zostanie przeniesiony ruch.
Od piątku przez kolejny tydzień ruch w kierunku Katowic będzie odbywał się na jednym z pasów nowo wyremontowanej jezdni, a w przeciwnym kierunku jeszcze po starej jezdni. - Tydzień potrzebujemy na przeprowadzenie remontu kanalizacji, która znajduje się między jezdniami. Następnie ruch w obydwu kierunkach zostanie całkowicie przeniesiony na nową jezdnię i wtedy będzie mógł się rozpocząć remont przeciwległej części - mówi Piotr Wojtala, dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Chorzowie. - Kierowcy zobaczą całkiem nową drogę. Oprócz nawierzchni dodatkowo zostały wzmocnione elementy konstrukcyjne estakady - dodaje Wojtala.

Remont estakady, który kosztuje 38 mln zł, ma się zakończyć w czerwcu 2013 roku.
http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,72739,12686793,Jedna_nitka_chorzowskiej_estakady_gotowa.html#ixzz29YUlULPG
 

·
Moderator
Joined
·
69,799 Posts
Discussion Starter #17
Remont Alei Wojska Polskiego w Chorzowie

http://www.mzuim.chorzow.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=399:remont-jezdni-al-wojska-polskiego&catid=1:aktualnosci&Itemid=31
Remont jezdni al. Wojska Polskiego

Informujemy, że od dnia 17.11.2012 r. (sobota) firma Skanska rozpocznie prace związane z renowacją nawierzchni jezdni al. Wojska Polskiego.

W związku z powyższym:

- na czas frezowania starej nawierzchni i prowadzenia prac przygotowawczych (17.11.2012 r., sobota):
1. ruch pojazdów poruszających się ciągiem al. Wojska Polskiego prowadzony będzie jednokierunkowo od skrzyżowania z ul. Katowicką do skrzyżowania z ul. Gałeczki/Górniczą,
2. dla kierujących poruszających się ciągiem ul. Gałeczki (z kierunku DW nr 902 “DTŚ”) i ul. Górniczej w kierunku al. Wojska Polskiego wyznaczone zostaną objazdy: od ronda ulicą Gałeczki - ul. Katowicka - do skrzyżowania ul. Katowickiej z al. Wojska Polskiego i Parkową,

- na czas asfaltowania warstwy wiążącej jezdni (18.11. 2012 r., niedziela) i asfaltowania warstwy ścieralnej jezdni (24-25.11.2012 r., sobota, niedziela):
1. al. Wojska Polskiego zamknięta zostanie dla ruchu kołowego, utrzymany zostanie ruch na relacji pomiędzy ulicami Tysiąclecia i Dębową,
2. dla kierujących poruszających się ciągiem ul. Parkowej i Katowickiej (z kierunku Katowic) do ul. Gałeczki wyznaczone zostaną objazdy prowadzone: ul. Katowicka - ul. Dąbrowskiego - ul. Sobieskiego - pl. Matejki - ul. Krasickiego - ul. Katowicka - ul. Gałeczki.

- w okresie pomiędzy asfaltowaniem warstwy wiążącej i asfaltowaniem warstwy ścieralnej jezdni, ruch pojazdów ciągiem al. Wojska Polskiego odbywać się będzie dwukierunkowo z ograniczoną prędkością przejazdu.

Na czas prowadzenia ww. remontu przewidziane są zmiany w trasach przejazdu autobusów komunikacji miejskiej. Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na stronach KZK GOP.

Uczestników ruchu drogowego prosimy o zachowanie szczególnej uwagi w strefie prowadzonych robót i na trasie wprowadzonych objazdów.
Jeśli prace faktycznie będą przebiegały według powyższego harmonogramu, to przykład z tego remontu powinny brać przykład inne miasta.
 

·
Moderator
Joined
·
69,799 Posts
Discussion Starter #19
^^Co masz na myśli pisząc generalny ? Wymiana kanalizacji i innych instalacji? W tym przypadku najwidoczniej nie jest to potrzebne. Wystarczy, że będzie nowa nawierzchnia, a Skanska zrobi zapewne bardzo dobrze :)
 
1 - 20 of 1000 Posts
Top