SkyscraperCity banner

941 - 960 of 1000 Posts

·
Moderator
Joined
·
69,799 Posts
Discussion Starter #941
^^To była prowizorka, która miała trwać do momentu budowy obwodnicy Chorzowa. Z obwodnicą nie wyszło, zatem robią sygnalizację świetlną :D
 

·
Moderator
Joined
·
69,799 Posts
Discussion Starter #943
Ulica Mielęckiego - tymczasowy ruch jednokierunkowy

Aktualizacja informacji: wykonawca przystąpi do robót w najblizszy czwartek (17.10). W tym dniu wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu w ciągu ulicy Mielęckiego.

________

Jutro (15.10.2019) w godzinach porannych w ciągu ulicy Mielęckiego w Chorzowie rozpoczęte zostaną prace związane z przebudową sieci gazowej.

Na czas realizacji pierwszego etapu prac - ze względu na zakres prowadzonych robót - na odcinku między ulicami Strzelców Bytomskich i Chrobrego wprowadzony zostanie jednokierunkowy ruch pojazdów (w kierunku ulicy Strzelców Bytomskich). Ponadto wyłączone z ruchu zostaną chodniki oraz ciągi postojowe położone w bezpośrednim sąsiedztwie miejsc prowadzonych prac.

Zakończenie modernizacji sieci gazowej oraz przywrócenie stałej organizacji ruchu planowane jest w dniu 15.11 br.
https://www.mzuim.chorzow.eu/aktualnosci/aktualnosci/ulica-mieleckiego-tymczasowy-ruch-jednokierunkowy
 

·
Kierownik wycieczki
Joined
·
2,048 Posts
^^ Aż wyjrzałem za okno... i nic z wyżej opisanych się nie dzieje ;)
 

·
Moderator
Joined
·
69,799 Posts
Discussion Starter #946
Świętochłowice

Remont na ul. 1 maja

W związku z planowanym remontem nawierzchni jezdni ulicy 1-go Maja oraz Metalowców informujemy, że w dniu 22.10.2019 r. zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu oraz rozpocznie się pierwszy etap prac obejmujący remont nawierzchni jezdni ulicy 1-go Maja na odcinku między ulicą Bytomską a ulicą Metalowców.

W związku z powyższym objazd do ulicy Metalowców poprowadzony zostanie ulicami Sikorskiego, Jana Kochanowskiego i 1-go Maja. Szczegółowa mapa poniżej.

http://www.swietochlowice.pl/
 

·
Kierownik wycieczki
Joined
·
2,048 Posts
Chorzów - ul. Mielęckiego i os. Irys

Według informacji z ChSM na os. Irys, prace w obrębie osiedla i ul. Mielęckiego, związane z wymianą gazociągu oraz przyłączy mają się rozpocząć 21.10.2019 i zakończyć 30.04.2020...
Na razie spokój, oprócz zgromadzenia dużej ilości pomarańczowych rur między blokami Irysa.
 

·
Kierownik wycieczki
Joined
·
2,048 Posts
Chorzów - ul. Mielęckiego i os. Irys, a także ul. Żeromskiego

^^ Na razie "kopią" wewnątrz osiedla, i osiedlowych uliczek.
Co ciekawe, na Żeromskiego też pojawiło się mnóstwo znaków i tablic, na razie zasłoniętych, i kilka nowych zakazów parkowania ze strzałkami kierunkowymi - w okolicach przyłączy gazowych do budynków.
 

·
Moderator
Joined
·
69,799 Posts
Discussion Starter #951
^^Potrzeba było kilkanaście godzin, aby licznik się znalazł.
Po pierwszym przejeździe mogę śmiało stwierdzić, że ruch Parkowa > Kościuszki (i na odwrót) jest płynniejszy:)
 

·
Registered
Joined
·
1,031 Posts
^^Potrzeba było kilkanaście godzin, aby licznik się znalazł.
Po pierwszym przejeździe mogę śmiało stwierdzić, że ruch Parkowa > Kościuszki (i na odwrót) jest płynniejszy:)
Nie chciało mi się w to wierzyć, ale.. TAK
 

·
Moderator
Joined
·
69,799 Posts
Discussion Starter #954
Przy poniższym objeździe staną całe Świętochłowice :D

Drugi etap remontu na ul. Metalowców

Od 05.11.2019 r. w Świętochłowicach wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu związana z rozpoczęciem drugiego etapu prac obejmujących remont nawierzchni jezdni ulicy Metalowców - na odcinku między ulicą 1 Maja a ulicą Bankową. Ze względu na zakres robót, wyznaczono objazd do ulicy Metalowców dla pojazdów osobowych oraz ciężarowych. Z trasami objazdu mozna zapoznać się na poniższej mapie.

Zakończenie prac planowane jest na 15 listopada.

http://www.swietochlowice.pl/drugi-etap-remontu-na-ul.-metalowcow.html
 

·
Moderator
Joined
·
69,799 Posts
Discussion Starter #956
Przebudowa ulicy 3 Maja w Chorzowie, etap I

Jutro (5.11) w godzinach popołudniowych, rozpoczęte zostaną roboty drogowe związane z przebudową ulicy 3 Maja w Chorzowie.

Pierwszym etapem prowadzonych prac objęta zostanie północna część jezdni ulicy na odcinku od granicy z miastem Świętochłowice do rejonu wiaduktu w sąsiedztwie budynku przy ul. Składowej 1 (Chorzowsko-Świętochłowickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji).

Ze względu na zakres prowadzonych robót wprowadzone zostaną następujące zmiany w organizacji ruchu drogowego:
w ciągu ulicy 3 Maja na odcinku od rejonu ww. wiaduktu drogowego do skrzyżowania z ul. Bytomską w Świętochłowicach wprowadzony zostanie jednokierunkowy ruch pojazdów. Wyznaczony zostanie objazd prowadzony z kierunku skrzyżowania ulic Bytomskiej/Chorzowskiej/3 Maja w kierunku skrzyżowania ulic 3 Maja i Składowej ciągiem ulic Bytomskiej (w Świętochłowicach), Ślężan (w Świętochłowicach), Opolską i Składową,
zamknięty zostanie wyjazd z ciągu ulicy Pokoju do ulicy 3 Maja. Dojazd do ulicy 3 Maja możliwy będzie ww. objazdem,
dojazd do posesji położonych przy ul. 3 Maja zostanie utrzymany. Istnieje możliwość wprowadzenia krótkotrwałych ograniczeń w dostępie do nich, o czym odpowiednio wcześnie informować będzie wykonawca robót.

całość : https://www.mzuim.chorzow.eu/aktualnosci/aktualnosci/przebudowa-ulicy-3-maja-w-chorzowie-etap-i
 

·
Moderator
Joined
·
69,799 Posts
Discussion Starter #957
Przebudowa ulic Kościuszki, Mazurskiej i Placu Piastowskiego, etap 1
Dzisiaj (6.11) rozpoczęte zostały roboty drogowe związane z przebudową ciągu ulic Mazurskiej, Kościuszki (na odcinku od ulicy Siemianowickiej do rejonu ulicy Parkowej) i Placu Piastowskiego (w rejonie budynków nr 11, 13, 15) w Chorzowie.

Pierwszy etap prac obejmuje ulicę Mazurską i fragment Placu Piastowskiego, których jezdnie zostały zamknięte dla ruchu pojazdów. Dopuszczony został wyłącznie dojazd pojazdów do posesji.

W związku z wprowadzonym zamknięciem wyznaczony został objazd z kierunku skrzyżowania ulicy Kościuszki, Krakowskiej i Placu Piastowskiego w kierunku skrzyżowania ulic Mazurskiej, Siemianowickiej i Bożogrobców ulicami ks. Bojarskiego i Siemianowicką.

całość : https://www.mzuim.chorzow.eu/aktualnosci/aktualnosci/przebudowa-ulic-kosciuszki-mazurskiej-i-placu-piastowskiego-etap-1
 

·
Kierownik wycieczki
Joined
·
2,048 Posts
Chorzów - ul. Mielęckiego i os. Irys, a także ul. Żeromskiego

Od poniedziałku 4.11.2019 obowiązuje zmiana organizacji ruchu na ul. Mielęckiego od ul. Chrobrego do ul. Strzelców Bytomskich - ruch jednokierunkowy; objazd poprowadzono ul. Truchana.
Oczywiście, nie za wielu kierowców się przejmuje znakami :eek:hno:

Szczegóły na stronie MZUiM Chorzów.
 

·
Moderator
Joined
·
69,799 Posts
Discussion Starter #959
Od prawie tygodnia zamknięta dla ruchu jest ulica Mazurska w Chorzowie Starym, tymczasem dzień po dniu widać ilu kierowców nie patrzy na znaki. Jadą "na ślepo" w kierunku Mazurskiej i później na wysokości Prokuratury oświeca się "lampka", że coś jest nie tak. Dopiero w momencie, aż dojadą do barierek zaczyna się akcja zawracanie :D
 

·
Registered
Joined
·
47 Posts
^^
I tu mnie masz:laugh:

A to z wczoraj:

Przetarg na remont ul. Hajduckiej ogłoszony
Przetarg na modernizację ulicy Hajduckiej został ogłoszony przez Miejski Zarząd Ulic i Mostów oraz spółkę Tramwaje Śląskie. Prace będą obejmować przebudowę ul. Hajduckiej od al. Bojowników o Wolność i Demokrację (okolice Domu Działkowca), aż do skrzyżowania z ul. Wolności.
Zmodernizowana zostanie jezdnia, torowisko, miejsca postojowe i chodniki. Zakres prac obejmie także przebudowę sieci kanalizacyjnej, wodociągowej i teletechnicznej. Wzdłuż ulicy powstanie nowe oświetlenie.
Termin składania ofert w przetargu mija 16 grudnia. Potem nastąpi wyłonienie wykonawcy i podpisanie z nim umowy. Od tego momentu wykonawca będzie mieć 19 miesięcy na wykonanie prac.

Źródło:https://mieszkancy.chorzow.eu/article/przetarg-na-remont-ul-hajduckiej-ogloszony
 
941 - 960 of 1000 Posts
Top