SkyscraperCity banner

961 - 980 of 1000 Posts

·
Moderator
Joined
·
69,799 Posts
Discussion Starter #961
Świętochłowice

Kolejny objazd w Świętochłowicach :D

Zmiana organizacji ruchu w rejonie ronda im. Jana Pawła II

W związku z rozpoczęciem prac związanych z awaryjnym remontem przejazdów tramwajowych znajdujących się w ciągu ul. Śląskiej i ul. Wojska Polskiego w rejonie ronda im. św. Jana Pawła II w Świętochłowicach od 18 listopada wprowadzoną zostaną objazdy. Nie będzie kursować także linia tramwajowa nr 9.

W pierwszym etapie zostanie wyremontowany przejazd przez ul. Śląską wraz z peronem, natomiast etap drugi i trzeci będzie obejmował prace remontowe przejazdów przez ul. Wojska Polskiego. Od 18 listopada objazd zostanie poprowadzony ul. Wojska Polskiego i ul. Ceramiczną. Planowany czas remontu wynosi 3 tygodnie.
http://www.swietochlowice.pl/
 

·
Registered
Joined
·
47 Posts
A to uzupełnienie informacji o remoncie torowiska na Hajduckiej oraz informacja o planach remontowych na Powstańców.

Chorzów: Torowisko i jezdnie na Powstańców i Hajduckiej do remontu

Tramwaje Śląskie, wspólnie z Chorzowem, ogłosiły przetargi na przebudowę torowiska tramwajowego i jezdni na ul. Powstańców oraz Hajduckiej. Prace będą wiązać się z wyłączeniem ruchu. Ich efektem będzie m.in. zmiana geometrii torowiska na Hajduckiej.

Przedmiotem jednego z przetargów, organizowanego wspólnie przez Tramwaje Śląskie i Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Chorzowie, jest modernizacja infrastruktury tramwajowej w ul. Powstańców od Rynku do ul. Chrobrego wraz z przebudową całej ulicy. Łączna długość torów przewidzianych do przebudowy wynosi ok. 600 mtp. Prace mają mieć charakter kompleksowy i obejmą całą infrastrukturę tej jednotorowej linii, poprowadzonej środkiem dwukierunkowej jezdni. Obecnie torowisko jest zabudowane z płyt EPT. Wykonane zostaną nowe warstwy podbudowy, powstanie nowe odwodnienie, torowisko zostanie ułożone na prefabrykowanych płytach torowych, zamontowane zostaną smarownice. W zakresie części drogowej pojawią się nowe chodniki, nawierzchnia, miejsca postojowe dla parkowania równoległego i skośnego, a także ustawione zostaną nowe słupy oświetleniowe i oświetleniowo-trakcyjne. Przewidziano zdjęcie sieci trakcyjnej z budynków.

Termin składania ofert mija 16 grudnia. O wyborze zdecydują cena (60%), gwarancja (20%) oraz doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia (20%). Założono, że inwestycja będzie realizowana przy wyłączonym ruchu tramwajowym. Część tramwajowa ma zostać zrealizowana w ciągu 13 miesięcy od podpisania umowy, a drogowa – w ciągu 19 miesięcy.

Równolegle, w ramach innego przetargu, Tramwaje Śląskie i Chorzów będą przebudować torowisko i jezdnię w ciągu ul. Hajduckiej. Pracami jest objęty odcinek od al. Bojowników o Wolność i Demokrację do ul. Wolności. Przebudowany zostanie cały pas jezdni. Łączna długość torów objętych pracami wynosi ok. 1730 mtp.

Obecnie dwutorowa linia jest poprowadzona po prawej stronie jezdni, a torowisko jest wykonanie w technologii bezpodsypkowej z użyciem płyt tupu łódzkiego. Natomiast w al. BoWiD, na krótkim odcinku objętym inwestycją, występuje torowisko klasyczne. Sieć trakcyjna zawieszona jest na słupach i do elewacji budynków.

Po przebudowie torowisko będzie poprowadzone w osi jezdni i ułożone na prefabrykowanych płytach torowych. Przy skrzyżowaniu z Dąbrowskiego osie torów zostaną od siebie oddalone, co pozwoli na wydzielenie lewoskrętu z południowego wlotu. Przystanek tramwajowy Chorzów Cmentralna w kierunku Wolności zostanie przeniesiony przed skrzyżowanie. Przystanek tramwajowy Chorzów Dom Działkowca na ul. Hajduckiej przeniesiony zostanie na inny wlot – al. BoWiD. W tym miejscu zbudowany zostanie nowy peron tramwajowy, co wpłynie na zmianę geometrii skrzyżowania. Pojawić się ma sygnalizacja świetlna. Na fragmencie al. BoWiD przewidziano torowisko klasyczne na podkładach strunobetonowych. Wykonana zostanie nowa sieć trakcyjna, zawieszona wyłącznie do słupów.

Termin składania ofert mija 16 grudnia. O wyborze zdecydują cena (60%), gwarancja (20%) oraz doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia (20%). Na realizację prac przeznaczono 18 miesięcy. Zamawiający informuje, że inwestycja będzie realizowana przy wyłączonym ruchu tramwajowym.

Źródło: https://www.transport-publiczny.pl/wiadomosci/chorzow-tory-tramwajowe-na-powstancow-i-hajduckiej-wraz-z-jezdniami-do-remontu-63109.html

No i jest jeszcze info z września
https://katowice.wyborcza.pl/katowice/7,35063,25200016,chorzow-chce-remontowac-ulice-wyciete-zostana-drzewa-nie-wiadomo.html
 

·
Kierownik wycieczki
Joined
·
2,048 Posts
^^ Najlepiej jak się uda zgrać obie inwestycje w czasie... wtedy 20 będzie pewnie tylko do Chorzów Zajezdnia, a część wyłączona z ruchu komunikacją zastępczą (autobusową).
Wtedy też 9 i 17 na Wolności będzie korzystać z "nowej przeplotki" przy kościele św. Jadwigi, i na deptaku na Wolności ruch tramwajowy będzie 2-kierunkowy.
 

·
Użytkownik chory na głowe
Joined
·
4,341 Posts
Ulica Katowicka objęta została systemem zarządzania ruchem. Dzisiaj tuż za granicą miasta przy Stadionie Śląskim trwał test jednego z ZZT


z kolei wysięgnik znajdujący się przed stacją Circle K (Jadąc od Katowic) został uzbrojony w kamery monitoringu.
 

·
Moderator
Joined
·
69,799 Posts
Discussion Starter #967
Parkowa / Kościuszki z przed kilkudziesięciu minut.
Podobno oficjalny start od 1 grudnia.
 

·
Registered
Joined
·
430 Posts
^^Niestety tak wyglądają roboty w okresie zimowym.
^^ Niestety tak wyglądają każde roboty tej wielkości firmy niezależnie od pory roku. Za mało mocy przerobowych, za dużo wygranych przetargów i taki efekt. Przerzucanie jednej brygady po kilku budowach, żeby na każdej pokazać, że coś się robi.
 

·
Moderator
Joined
·
69,799 Posts
Discussion Starter #975
Pod koniec stycznia podobno brygady remontowe wkraczają na 3 Maja od skrzyżowania z Katowicką w kierunku skrzyżowania z ul. Floriańską.
Będzie jeden kierunek w stronę Świętochłowic. Do remontu idzie prawa strona (numery parzyste)
 

·
Moderator
Joined
·
69,799 Posts
Discussion Starter #976
ITS w Chorzowie w końcu nie pokazuje już tylko i wyłącznie danych pogodowych.
Pojawiły się czasy dojazdu do poszczególnych głównych arterii. Poniżej trochę niewyraźna fotka ze skrzyżowania Parkowa / Kościuszki.Czasy dojazdu podane są do
[DK79] kier Katowice,
[DK79] Chorzów II
[DW902] w dwóch wariantach ;)
 

·
Registered
Joined
·
1,454 Posts
W Świętochłowicach postanowili urządzić ankietę do mieszkańców na temat planów realizacji projektu zmiany oświetlenia. Co ciekawe bardzo krótki czas. W wiadomościach radiowych jak o tym mówili i to słyszałem to raptem dwa dni zostało. Całość trwa do dzisiaj. Całość pod adresem, oraz wykaz lokalizacji.
Konsultacje trwać będą w okresie od 20.01.2020 r. do 24.01.2020 r.

http://www.swietochlowice.pl/konsultacje-spoleczne-dotyczace-oswietlenia.html

Konsultacje społeczne dotyczące oświetlenia ulicznego

Gmina Świętochłowice zaprasza do konsultacji społecznych w związku z planowaną realizacją projektu pn. „Poprawa efektywności energetycznej oświetlenia w wybranych rejonach miasta Świętochłowice”.
...
Przedmiotem projektu jest wymiana oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Świętochłowice docelowo w 69 lokalizacjach. Zakres prac obejmuje demontaż istniejących opraw sodowych na efektywne energetycznie oprawy typu LED. Łącznie w ramach projektu zamontowanych zostanie 632 szt. nowych opraw. Wykaz ulic z ilością opraw do modernizacji znajduje się pod tym adresem.
...
 

·
Moderator
Joined
·
69,799 Posts
Discussion Starter #978
^^Interesuję się takimi rzeczami i też pierwszy raz słyszę. Może chcą po prostu "uciąć" zbędną dyskusję ?
 

·
Kierownik wycieczki
Joined
·
2,048 Posts
^^ W Anty-radiu mówili, że przeprowadzenie konsultacji społecznych zwiększa szansę na uzyskanie finansowania z dodatkowych źródeł (pewnie UE) na realizację.
 

·
Moderator
Joined
·
69,799 Posts
Discussion Starter #980

Kolejny etap przebudowy ul. 3 Maja od dnia 27.01

W najbliższy poniedziałek (27.01) w godzinach przedpołudniowych w ciągu ulicy 3 Maja w Chorzowie, na odcinku pomiędzy ulicami Katowicką i Floriańską, rozpoczęte zostaną prace związane z realizacją kolejnego etapu przebudowy ulicy 3 Maja.

Ze względu na zakres prowadzonych robót oraz celem zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, wprowadzone zostaną następujące zmiany w organizacji ruchu:
1. w ciągu ulicy 3 Maja na odcinku od skrzyżowania z ul. Katowicką do skrzyżowania z ul. Floriańską wprowadzony zostanie jednokierunkowy ruch pojazdów,
2. na odcinku prowadzonych robót wprowadzone zostanie ograniczenie postoju pojazdów. Ich postój możliwy będzie na chodnikach tylko na wybranych odcinkach ulicy. Ograniczony zostanie również wjazd z ulicy Katowickiej w ulicę 3 Maja pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t za wyjątkiem pojazdów budowy, komunikacji miejskiej, zaopatrzenia, Straży Pożarnej i służb komunalnych,
3. objazd do Bytomia (droga krajowa nr 79) z kierunku ul. 3 Maja w kierunku ul. Katowickiej, poprowadzony zostanie objazdem przez ulice Miarki, Łagiewnicką i Krzyżową. Objazd do Katowic (droga krajowa nr 79) z kierunku ul. 3 Maja w kierunku ul. Katowickiej poprowadzony zostanie objazdem przez ulice Floriańską i Krakusa,
4. zamknięte dla ruchu pojazdów zostanie połączenie ulicy Stalmacha z ul. 3 Maja. Zamknięte dla ruchu pojazdów zostanie również połączenie ulicy 23 Czerwca z ul. 3 Maja. Dojazd do tych ulic z kierunku ul. 3 Maja możliwy będzie wyznaczonym objazdem poprowadzonym ulicami Miarki, św. Piotra, Pl. Mickiewicza i Wileńską (oraz 23 Czerwca i Barską do ul. Stalmacha),
5. w związku z przebudową torowiska tramwajowego oraz zmianami w organizacji ruchu wprowadzone zostaną zmiany w komunikacji zbiorowej - szczegóły na stronach Zarządu Transportu Metropolitalnego https://tinyurl.com/rms2vu2
6. zmiany obejmą również ruch pieszych. Część z chodników zostanie wyłączona z użytkowania, zapewniony zostanie dostęp do posesji.
https://www.mzuim.chorzow.eu/aktualnosci/aktualnosci/kolejny-etap-przebudowy-ul-3-maja-od-dnia-2701
 
961 - 980 of 1000 Posts
Top