SkyscraperCity banner
1 - 20 of 79 Posts

·
Registered
19,449 Posts
Discussion Starter · #1 ·

Konkurencja dla Śląskiego Wesołego Miasteczka?

Tri Granit przymierza się do budowy w Chorzowie parku rozrywki z prawdziwego zdarzenia

Węgierski inwestor, na Śląsku znany przede wszystkim z budowy Silesia City Center ma jeszcze wiele planów związanych z naszym regionem. Dobiega końca budowa pierwszego etapu osiedla "Dębowe Tarasy", a w lipcu mają rozpocząć się pierwsze prace ziemne, rozpoczynające imponującą inwestycję biurową "Silesia Towers".

Tymczasem Tri Granit szykuje na Śląsku sporą niespodziankę, przygotowując się do budowy w Chorzowie parku rozrywki. Jak się dowiedzieliśmy wybrane zostało już miejsce pod inwestycję i powstał wstępny projekt, który został przedstawiony władzom Chorzowa. - Nie mogę zdradzać jeszcze szczegółów, bo jesteśmy w trakcie rozmowy z przedstawicielami właściciela gruntów - mówi Janusz Olesiński, dyrektor ds. kontaktów i pozwoleń Tri Granit. Jak mówi, w tej chwili trwa procedura podpisywania listów intencyjnych, a procedura związana z kupnem gruntów potrwa jeszcze około dwóch miesięcy. Wtedy też plany inwestycji będą udostępnione szerokiej publiczności. - Będzie to miejsce na rozrywkę z prawdziwego zdarzenia - opisuje je krótko dyr. Olesiński.

(jor)
http://katowice.biznespolska.pl/gazeta/article.php?contentid=165759

Hmm, logicznym było by wykupienie wesołego w WPKiW, chociaż drugi park rozrywki chyba nie zaszkodzi, o ile można te informacje traktować za poważne :)

·
Registered
1,913 Posts
Jeśli już to powinni wykupić udziały w WPKiW i w ten park zainwestować. Dwa parki nie będą miały racji bytu...

·
Shredder
144 Posts
teren wesołego jest za mały na prawdziwy park rozrywki. Takie coś się stawia nie dla Katowic i nie dla Śląska nawet. Pół Polski, Czech i Słowacji przyjedzie.

Jeśli w ogóle to powstanie :)

·
Registered
19,449 Posts
Discussion Starter · #10 ·
^^ musi przy A4 gdzieś
Przy A4 nie ma tyle miejsca, przynajmniej teren Chorzowa przy autostardzie jest bardzo mały, a chyba lasów nie wytną...Mnie do głowy przychodzą tereny:
1. Między centrum miasta a przyszłą obwodnicą (tereny Huty Kościuszko, Trigranit tak jakby specjalizuje się w rewitalizacji terenów poprzemysłowych)
2. W Chorzowie Starym na tych polach koło budowanych Plant śląskich (czyli obok WPKiW (minusem będzie dojazd))
3. W samym WPKiW na terenach półoncych parku, które obecnie nie są zagospodarowane.

·
Registered
1,913 Posts
Swoją drogą skoro Pan Janusz Olesiński wypowiada się że obecnie podpisywane są listy intencyjne i trwa procedura wykupu gruntów no to inwestycja jest prawie pewna.

Przy A4 jest trochę miejsca na tego typu inwestycje, więc będzie bardzo fajna miejscówka i będziemy ściągać ludzi z Krakowa, Wrocławia czy z Czech :D

·
Call me grizzly ;)
1,429 Posts
Nie wiem ile kosztuje wstęp do WPKiW, ale w parku w którym pracowałem w zeszłe wakacje bilet wstępu kosztował 25$. A był to park z prawdziwego zdarzenia ;)

Życzę powodzenia TriGranitowi, bo dla mnie ta inwestycja brzmi dosyć wiarygodnie ;) Nie to co Fantasia Park, która w rzeczywistości okazała się wielką fantazją :D

·
Horny Slezsko ;)
1,624 Posts
post jednego z radnych Chorzowa z naszego lokalnego forum

Jacek said:
Nic pewnego nie wiem, ale była informacja, że jest ktoś zainteresowany terenami po rozebranej hałdzie przy ul. Nowej. I ma tam powstać coś na rodzaj SCC, ale mniej handlu a więcej usług i rozrywki. Czyli nie 2 Wesołe Miasteczko, tylko restauracje, bary, gabinety odnowy pewnie kina itp. Ale co z tego wyjdzie i czy o tą lokalizację chodzi nie wiem.

·
I am the Tramping Man !
343 Posts
A ja nie uwierze puki nie zobacze stawianych thrillmakersow :)) Trza byc sceptycznym co do takich przedsiewziec :)

·
Shredder
144 Posts
Jacek said:
Nic pewnego nie wiem, ale była informacja, że jest ktoś zainteresowany terenami po rozebranej hałdzie przy ul. Nowej. I ma tam powstać coś na rodzaj SCC, ale mniej handlu a więcej usług i rozrywki. Czyli nie 2 Wesołe Miasteczko, tylko restauracje, bary, gabinety odnowy pewnie kina itp. Ale co z tego wyjdzie i czy o tą lokalizację chodzi nie wiem.
e to kapa, a nie żaden park rozrywki...

·
Registered
19,449 Posts
Discussion Starter · #18 ·
e to kapa, a nie żaden park rozrywki...
Z jednej strony Trigranit specjalizuje sie w budowie centrów handlowo-rozrywkowych, z drugiej pisze, ze ma być niespodzianka dla mieszkańców Śląska, czyli drugie SCC to by nie mogło być i po co to nawiazanie do wesołego miasteczka w artykule. Nie wiem, przy nowej to moze inny projekt. Trzeba poczekać tych klika miesięcy na wiecej informacji. A postawienie czegoś w rodzaju SCC nie dyskwalifikuje innej inwestycji "obok"(tak jak w przypadku katowic osiedla i biurowców)

qlomyoth said:
my tam z markiem40 już planujemy rozbudowę śródmieścia ;):D
He he. Moze juz się trafił pierwszy inwestor na tereny po HK, ulica Nowa jest przeciez zaraz obok :D

·
Registered
19,449 Posts
Discussion Starter · #19 ·
Nie wiem ile kosztuje wstęp do WPKiW, ale w parku w którym pracowałem w zeszłe wakacje bilet wstępu kosztował 25$. A był to park z prawdziwego zdarzenia ;)
Do wpkiw wejscie jest za darmo, do wesołego miasteczka sie płaci 25 za karte, z ktorej potem odejmują punkty, w zaleznosci od atrakcji.

Życzę powodzenia TriGranitowi, bo dla mnie ta inwestycja brzmi dosyć wiarygodnie ;) Nie to co Fantasia Park, która w rzeczywistości okazała się wielką fantazją :D
Co to za fantasia park miał być?

·
Call me grizzly ;)
1,429 Posts
Co to za fantasia park miał być?
Fantasia Park...pare lat temu dosyc glosno bylo o tym planowanym parku rozrywki w okolicach Goleniowa pod Szczecinem. Mieli nawet swoją strone z przyszla mapa parku:) ale jak wiemy nic z tego nie wyszlo ;)

Edit:
o prosze bardzo, stronka jeszcze istnieje

http://www.park-fantasia.pl/index1.html

i jeszcze takie info z powyzszej stronki

"W związku z przeprowadzoną w latach 2005/2007 reorganizacją Spółki oraz w związku z toczącymi się jeszcze pracami przygotowawczymi Zarząd Spółki informuje, że inwestycja budowy parku rozrywki będzie kontynuowana i zrealizowana w wyznaczonym nowym terminie.

Celem krótkoterminowym jest zrealizowanie zaplanowanych działań inwestycyjnych związanych z podstawową infrastrukturą przyszłego obszaru rekreacyjnego, tj. podłączenia infrastruktury energetycznej, kanalizacji sanitarnej oraz wodnej a także włączenia wewnętrzej komunikacji drogowej do drogi szybkiego ruchu S3 Berlin-Szczecin-Gdańsk/ Berlin-Szczecin- Świnoujście"

1 - 20 of 79 Posts