SkyscraperCity banner

1 - 20 of 10361 Posts

·
Registered
Joined
·
7,632 Posts
Discussion Starter · #1 ·


Stadion Śląski w Chorzowie

Stadion Śląski, usytuowany w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie, to największy tego typu obiekt sportowy w Polsce. Otwarty 22 lipca 1956 roku posiadał 80 tys. miejsc siedzących i dodatkowo 20 tysięcy miejsc stojących. W swojej 50 - letniej historii zapisał się złotymi zgłoskami w historii polskiego sportu.

W 1993 roku po meczu z Anglią Stadion Śląski został zamknięty i podjęta została decyzja o modernizacji obiektu. W jej efekcie stadion zyskał nowoczesny wizerunek, który stworzyły zmodernizowana i wyposażona w indywidualne krzesełka widownia zachodnia, a także po stronie wschodniej stadionu nowoczesna trybuna balkonowa, z 1600 zadaszonych miejsc dla VIP-ów. Przeczytaj wiecej o historii stadionu

W chwili obecnej widownia Stadionu Śląskiego liczy 47 210 miejsc. Pod trybuną oddane zostały do użytkowania spełniające najwyższe standardy sala konferencyjna i biuro prasowe, a także trzy kolejne sale wielofunkcyjne, wykorzystywane przede wszystkim jako sale sportowe. Całość zrealizowanych zadań uzupełnia boisko ze sztuczną nawierzchnią posiadające certyfikat FIFA i UEFA, zmodernizowany tor żużlowy, specjalistyczny system monitorowania i nagłaśniania obiektu, górna i dolna obwodnica komunikacyjna, funkcjonalne zespoły szatniowe, hotel dla 74 gości z zapleczem konferencyjnym i sauną , a także parking dla 110 pojazdów. W latach 1994 -1997 modernizacja kosztowała 29,5 mln złotych, zaś kolejny etap modernizacji do roku 2005 zamknął się kwotą 152 mln 314 tysięcy złotych.Stadion Śląski Narodowy – status po modernizacji
 • Pojemność stadionu:
  - brutto (całkowita liczba miejsc): 55.211
  - netto (z wyłączeniem miejsc dla VIP, reklam, kamer itp.): 51.480
 • miejsca parkingowe:
  - dla samochodów: 571
  - dla autobusów: 18
 • zadaszenie trybun: 43 000 m²
 • sky-boksy dla VIP: 20 dla 352 osób z zapleczem gastronomicznym
 • miejsca biznesowe: 1451
 • Dostosowanie górnej części trybuny wschodniej jako trybuny dla mediów
  - miejsca dla prasy: 741
  - miejsca dla komentatorów: 90
 • Obiekty sanitarne
  - toalety dla mężczyzn: 232
  - pisuary: 41
  - toalety dla kobiet: 411
  - 320 umywalek
  - 2 wc i 2 umywalki w każdym boksie dla Vip-ów
 • punkty sprzedaży: 300 o łącznej długości stoisk 325 m
 • ilość miejsc dla widzów niepełnosprawnych, wyposażonych w odpowiednie zaplecze i miejsca dla wózków inwalidzkich: 108
 • bramy wejściowe: 9 bram/104 kołowrotki o przepustowości 500 osób/h
 • nowy system nagłaśniający i nowe oświetlenia murawy stadionu: 2000 lux
 • dwa pomieszczenia na trybunie wschodniej z przeznaczeniem na studia panoramiczne z widokiem na wnętrze stadionu


Strony internetowe:
1. http://www.silesia-region.pl/slaski2012/
2. http://www.stadionslaski.pl

Kamera internetowa: w przygotowaniu

Rozpoczęła się przebudowa Stadionu Śląskiego
2009.10.28.

Symboliczny demontaż krzesełek na trybunach i wkopanie pierwszej łopaty zainaugurowały prace modernizacyjne na Stadionie Śląskim. Rozpoczęte dzisiaj roboty zakończą się w trzecim kwartale 2011 roku

„Po okresie projektowania i wyłonienia wykonawcy rusza zasadnicza część prac modernizacyjnych. W miarę postępu robót mieszkańcy regionu zobaczą, jak zmienia się „kocioł czarownic". Myślę, że zgodnie z przyjętym harmonogramem już w połowie 2011 roku podziwiać będziemy jeden z najlepszych wielofunkcyjnych stadionów w Europie" - powiedział Marszałek Województwa Śląskiego Bogusław Śmigielski.

Dzięki modernizacji stadion zyska 8 tys. dodatkowych miejsc, co oznacza, że będzie mógł pomieścić 55 tys. kibiców.

„Obiecuję, że prace na tym stadionie będą się odbywały z taką dokładnością, jak w szwajcarskim zegarku" - powiedział Henryk Liszka, prezesa zarządu HOCHTIEF Polska.

Główny zakres robót rozpoczętych na Stadionie Śląskim obejmuje wykonanie zadaszenia trybun, budowę nowej górnej trybuny zachodniej oraz realizację na trybunie wschodniej osobnych dojść do strefy VIP, gastronomii i parkingów. Dla zapewnienia optymalnego dostępu światła dziennego do murawy boiska przy jednoczesnym osiągnięciu odpowiedniego zacienienia widowni zaprojektowano lekką konstrukcję dachu, która zostanie pokryta jasnym, przejrzystym tworzywem z poliwęglanu. W efekcie planowanych prac stadion jeszcze lepiej wkomponuje się w krajobraz Parku Kultury i Wypoczynku oraz zostanie dostosowany do standardów UEFA i FIFA.

„Prace rozpoczniemy od robót demontażowych na koronie stadionu. Zdemontujemy tam siedziska i wieże oświetleniowe. Następnie wyburzymy trybunę zachodnią i przygotujemy makroniwelację pod nowoprojektowaną trybunę. Równolegle ruszą prace przygotowawcze do robót konstrukcyjnych w budynku administracyjnym w części wschodniej oraz roboty na sieciach zewnętrznych" - powiedział Wojciech Jopkiewicz, kierownik kontraktu w HOCHTIEF Polska Oddział w Krakowie.

Modernizacja Stadionu Śląskiego to jedno z priorytetowych działań marszałka Województwa Śląskiego Bogusława Śmigielskiego. „Musimy iść z duchem czasu i zmieniać, modernizować Stadion Śląski. Okres przygotowań do EURO 2012 to był świetny impuls. Idzięki niemu obiekt zostanie zmodernizowany, bo mieszkańcy naszego województwa powinni mieć nowoczesny stadion, który będzie spełniał funkcje piłkarskie, lekkoatletyczne i stanie się miejscem wielkich wydarzeń artystycznych. Prace ruszają, teraz wszyscy będziemy czekać na efekty" - dodał marszałek Śmigielski.

W zeszłym roku, przygotowując stadion do inwestycji, wyburzono wieżę dyspozytorską liczącą 8 kondygnacji. Zgodnie z umową przebudowa Stadionu Śląskiego potrwa 21 miesięcy.
Harmonogram zadania ”zadaszenie widowni oraz niezbędna infrastruktury technicznej Stadionu Śląskiego w Chorzowie":

17.12.2008 ogłoszenie I etapu przetargu ograniczonego
19.01.2009 składanie wniosków
05.02.2009 uzyskanie pozwolenia na budowę
28.02.2009 ogłoszenie wyników I etapu przetargu
15.04.2009 wysłanie zaproszeń i Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia
15.05.2009 składanie ofert
29.07.2009 podpisanie umowy z generalnym wykonawcą robót budowlanych
22.10.2009 przekazanie placu budowy
26.07.2011 zakończenie prac

Przekroje stadionu

Wizualizacje i tekst ze stron http://www.silesia-region.pl/slaski2012/ oraz http://www.stadionslaski.pl/


Zobacz też otoczenie stadionu w wątkach zdjęciowych na forum:
1. [Chorzów - WPKiW] Zobacz największy park w Europie!
2. [Chorzów] Zdjęcia miasta
3. [Katowice] w obiektywie...
4. [Silesia '08] Metropolia wakacyjną porą

Aktualizacja: 2009.11.08.​
[/quote]
 

·
Registered
Joined
·
3,813 Posts
Cala ta "modernizacja" slaskiego to wywalone w bloto pieniadze. Za ta suma mozna bylo zainwestowac w budowe zupelnie nowego stadionu, przy pozyskaniu jeszcze jakiegos kapitalu rzecz jasna. Moze i trybuna od hotelu bedzie zadaszona, ale ten obiekt i tak bedzie reliktem. Z drugiej strony ciekawe jak mialby wygladac zadaszenie reszty trybun. Technicznie jest to pewnie mozliwe, ale koszty tego jak na polskie warunki sa z pewnoscia niebotyczne.
 

·
ryjek
Joined
·
1,362 Posts
Kiedyś juz była koncepcja zadaszenia stadionu - wyglądało to tak:

No ale jeżeli to ma być 1\3 to ta koncepcja raczej odpada...
 

·
Registered
Joined
·
8,887 Posts
Czyli zadaszona bedzie ta zupelnie nowa dwupoziomowa trybuna. Jest wyprofilowana pod odpowiednim kątem i daje dobre warunki do ogladania meczow. Tak wiec Stadion Ślaski w polowie bedzie nowoczesnym stadionem pilkarskim, a druga polowa....ehhh druga polowa to wogole stadionem nie jest, szkoda gadac gora ziemi z krzeselkami
 

·
Registered
Joined
·
3,813 Posts
Nie bedzie w zadnej czesci nowoczesnym stadionem. Ta trybuna nie jest wcael nowoczesna tylko standartowa. To wszystko przypomina reanimacje trupa. Wywalone pieniadze i zeby jeszcze taka "modernizacja" trwala niemal 10 lat - smiech na sali.
 

·
Miszcz Ortografi
Joined
·
2,738 Posts
Szkoda ze Stadionu przy modernizacji nie przystosowana do wszystkich wymagan, ale zaprzestanie modernizacji na obecnym etapie bylo by jeszcze glupsze.

Kilka zdjec z stadionu :Pzdr.
 

·
Miszcz Ortografi
Joined
·
2,738 Posts
jay_jay said:
Ale przyznasz, ze dalsze pompowanie pieniedzy w ten kopiec to tez glupota.
Nie, jak sie cos zaczyna to sie konczy, inaczej jest to podwojna glupota. Nie przesadzaj jakby ten stadion sie do niczego nie nadawal, trybuny sa odwrocone w strone boiska i tymsamym najwazniejszy warunke zostal wypelniony. Ze stadion nie jest idealny to wszystcy wiemy, ale warto go zmodernizowac, a chocby dokonczyc juz zaczeta modernizacje.

Pzdr.
 

·
Registered
Joined
·
113 Posts
Lepiej za te pieniadze( a na pewno niemale) byloby wyremontowac pare stadionow na slasku, np. dobubowa IV trybuny na gks. A tak w 2007 bedziemy za koszmarne pieniadze stadion na faze grupowa ligi mistrzow, tyle ze pewnie do tego czasu jezeli jakas polska druzyna tam awansuje to stadion bedzie miala,(wisla juz oglosila przetarg),reprezentacja Polski tez juz tam nie bedzie grac dlugo (Poznan, Warszawa), final europejskich pucharow tez odpada, ale za to zostanie atrakcja w postaci przejazu panoramiczna winda i widok na Zoo ...
 

·
tararam
Joined
·
7,621 Posts
[Chorzów] Stadion Śląski

Biuletyn Zamówień Publicznych nr 39
z dnia 2006-02-13

POZYCJA 8212

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - roboty budowlane

Katowice: zadaszenie widowni Stadionu Śląskiego w Chorzowie wraz z przebudową - modernizacją wieży dyspozytorskiej i jej otoczenia
Czy niniejsze zamówienie jest objęte zakresem Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA): Tak.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

I. 1) Oficjalna nazwa i adres zamawiającego: Województwo Śląskie, do kontaktów: Dariusz Kałużyński, ul. Ligonia 46, 40-037 Katowice, woj. śląskie, tel. 032 2078559, 2078562, fax 032 2563420, e-mail: [email protected], www.silesia-region.pl.
2) Adres, pod którym można uzyskać dalsze informacje: Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów Spółka Akcyjna, Zarząd Inwestycji, Dariusz Kałużyński, ul. Olimpijska 11, 40-206 Katowice, woj. śląskie, tel. +48 32 2596554, 2587641, fax +48 32 2597562, e-mail: [email protected], www.zi.gpw.katowice.pl.
3) Adres, pod którym można uzyskać dokumentację: Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów Spółka Akcyjna, Zarząd Inwestycji, Dariusz Kałużyński, ul. Olimpijska 11, 40-206 Katowice, woj. śląskie, tel. +48 32 2596554, 2587641, fax +48 32 2597562, e-mail: [email protected], www.zi.gpw.katowice.pl.
4) Adres, na którym należy przesłać oferty/wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów Spółka Akcyjna, Zarząd Inwestycji, Dariusz Kałużyński, ul. Olimpijska 11, 40-206 Katowice, woj. śląskie, tel. +48 32 2596554, 2587641, fax +48 32 2597562, e-mail: [email protected], www.zi.gpw.katowice.pl.
5) Rodzaj zamawiającego: szczebel regionalny / lokalny.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) Opis
1.1) Rodzaj zamówienia na roboty budowlane: zaprojektowanie i wykonanie.
1.2) Rodzaj zamówienia na dostawy:
1.3) Rodzaj zamówienia na usługi:
1.4) Czy jest to umowa ramowa: Nie.
1.5) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: zadaszenie widowni Stadionu Śląskiego w Chorzowie wraz z przebudową - modernizacją wieży dyspozytorskiej i jej otoczenia.
1.6) Opis/przedmiot zamówienia: Zamawiający dysponuje programem funkcjonalno-użytkowym opisującym przedmiot zamówienia w części dotyczącej zadaszenia widowni Stadionu Śląskiego w Chorzowie.
Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w tym:
A. Opracowanie projektowej dokumentacji wykonawczej dla posiadanego przez Zamawiającego programu funkcjonalno-użytkowego i projektu budowlanego zadaszenia widowni Stadionu Śląskiego w Chorzowie oraz wykonanie na podstawie opracowanej przez wykonawcę projektowej dokumentacji wykonawczej - robót budowlanych zadaszenia widowni Stadionu Śląskiego.
B. Wykonanie robót budowlanych przebudowy - modernizacji wieży dyspozytorskiej i jej otoczenia według posiadanego przez Zamawiającego projektu budowlanego i wykonawczego.
Projektowanie
Należy zaprojektować, w formie projektu wykonawczego, zadaszenie widowni Stadionu Śląskiego w Chorzowie. Podstawą do opracowania projektu wykonawczego jest projekt budowlany zadaszenia Stadionu Śląskiego posiadający decyzję zatwierdzającą i udzielającą pozwolenia na budowę.
Konstrukcja nośna dachu powinna być lekkim ustrojem cięgnowym, realizującym i uszczegóławiającym ustalenia projektu budowlanego, tj.:
- 20 słupów podporowych (na osi co drugiego sektora),
- wewnętrzny pierścień napinający,
- zewnętrzny pierścień ściskany o planie koła,
- dźwigary w formie wieszarów,
- zewnętrzne odciągi,
- poszczególne pierścienie konstrukcji dachu leżące na płaszczyznach zbliżonych do poziomych,
- pierścień cięgnowy rozciągany, wewnętrzny,
- ściąg centralny pierścienia wewnętrznego,
- wszelkie wymagania wytrzymałościowe zgodne z wymaganiami analizy statycznej Projektu Budowlanego
Rozmieszczenie elementów konstrukcji dachu powinno uwzględniaćaktualny stan zaawansowania robót budowlanych i stworzony dotychczas układ funkcjonalno-przestrzenny stadionu.
Ponadto projekt należy opracować z uwzględnieniem następujących założeń wyjściowych:
- Konstrukcja połaci dachowej powinna wykorzystywać ustrój cięgnowo-membranowy z zastosowaniem membrany (tkaniny technicznej) typu PTFE oraz przeźroczystej ETFE (trzy pola przy wieży) spełniającej wszelkie wymagania wytrzymałościowe.
- Zastosowane rozwiązania konstrukcyjno-materiałowe powinny zapewniać trwałość budowli wynoszącą co najmniej 50 lat i gwarancję na co najmniej 10 lat.
- Konstrukcja dachu powinna wykorzystywać wszystkie z wykonanych dotychczas elementów projektu budowlanego, tj.:
- zespoły 8 fundamentów i ich obudowy,
- słupy nr 7 i nr 13,
- dwa fundamenty kotwiące odciągi "R",
- system infrastruktury słupów (kanalizacja kablowa i odwodnieniowa).
Projekt wykonawczy zadaszenia musi uwzględniać wieżę dyspozytorską współistniejącą z zadaszeniem (przebicie połaci zadaszenia), dla której przebudowy i modernizacji Zamawiający posiada zatwierdzoną dokumentację techniczną i pozwolenie na budowę.
Projekt wykonawczy zadaszenia powinien spełniać wymogi Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz .U. Nr 202 z 16 września 2004r., poz. 2072).
Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za bezpieczeństwo konstrukcji i pokrycia zadaszenia oraz za ich wytrzymałość i trwałość.
Wykonanie robót budowlanych
Na dokumentację projektową składają się: projekt budowlany (istniejący), projekty wykonawcze, przedmiary robót oraz informacja dotycząca bezpieczeństwa i ochrony zdrowia i plany zapewnienia jakości zgodnie z wymogami technicznymi Projektu Budowlanego.
Na roboty budowlane objęte zamówieniem składają się:
- Wykonanie zadaszenia widowni zgodnie z opracowanym przez wykonawcę w ramach prac projektowych objętych niniejszym zamówieniem - projektem wykonawczym oraz warunkami pozwolenia na budowę.
Na roboty zadaszenia widowni wydana została decyzja zatwierdzająca projekt budowlany i udzielająca pozwolenia na budowę.
- Wykonanie przebudowy - modernizacji wieży dyspozytorskiej zgodnie z posiadaną przez Zamawiającego dokumentacją projektową oraz warunkami pozwolenia na budowę.
Roboty opisane są dokumentacją projektową oraz specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlanych. Na dokumentację projektową składają się: projekt budowlany, projekty wykonawcze, przedmiary robót oraz informacja dotycząca bezpieczeństwa i ochrony zdrowia.

1.7) Miejsce wykonywania robót budowlanych, usług lub miejsce dostaw: Chorzów, ul. Katowicka 10.
Kod NUTS: PL226.
1.8) Nomenklatura
1.8.1) Wspólny słownik zamówień (CPV):

45.22.32.20 - Roboty zadaszeniowe
45.22.35.00 - Konstrukcje z betonu zbrojonego
45.22.32.10 - Roboty konstrukcyjne z wykorzystaniem stali
74.00.00.00 - Usługi profesjonalne w zakresie architektury, inżynierii, budowy, prawa, księgowości oraz inne
74.23.27.00 - Usługi projektowania konstrukcji nośnych

1.8.2) Inna odpowiednia nomenklatura (CPA/NACE/CPC):
1.9) Podział zamówienia na części: Nie.
1.10) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie.
2) Wielkość lub zakres zamówienia
2.1) Całkowita wartość lub zakres zamówienia: 76.651.000.
2.2) Opcje. Opis i termin, w którym mogą być wykonane:
3) Czas trwania zamówienia lub termin wykonania: okres w miesiącach: 26;

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1) Warunki dotyczące zamówienia
1.1) Wymagane wadia i gwarancje: Wymagane wadium w kwocie 2.000.000,- PLN. Zamawiający przed zawarciem umowy o wykonanie zamówienia z wybranym wykonawcą, żądał będzie wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w kwocie stanowiącej 10 % ceny wybranej oferty.
1.3) Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa dostawców, wykonawców lub usługodawców, której udzielono zamówienia: Konsorcjum podmiotów występujących wspólnie reprezentowane na podstawie umowy konsorcjum przez lidera konsorcjum.
2) Warunki uczestnictwa
2.1) Informacje dotyczące sytuacji wykonawcy, dostawcy lub usługodawcy oraz informacje i formalności niezbędne do oceny, czy spełnia on minimalne wymogi ekonomiczne, finansowe i techniczne:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki określone w art. 22 ust. 1 Prawa zamówień publicznych i wymogi Zamawiającego oraz złożą oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu zgodnie z art. 50 Prawa zamówień publicznych. Warunki Zamawiającego wraz z podaniem ich znaczenia i sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków oraz wymagane dokumenty określone zostały w niniejszym ogłoszeniu.
Wniosek o dopuszczenie do udziału w przetargu oraz oświadczenia wykonawcy winny być podpisane przez osoby uprawnione do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy na podstawie dokumentu potwierdzającego to uprawnienie.
Wymagane dokumenty należy przedłożyć w oryginale lub wyraźnej kserokopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez osoby jak wyżej.
Dokumenty wydane w języku innym niż język zamówienia (język polski PL) należy przedłożyć dodatkowo w tłumaczeniu na język polski.
2.1.1) Stan prawny - 1/ Aktualny odpis z właściwego rejestru albo aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w przetargu.
2/ Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia przedstawiają dokument ustanawiający pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
3/ Dokumenty stwierdzające, że osoby, które będą wykonywać zamówienie, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień. Zamawiający wymaga, aby:
- projektant - architekt posiadał uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej bez ograniczeń do projektowania obiektu budowlanego w zakresie sporządzania projektu architektoniczno-budowlanego w odniesieniu do architektury obiektu,
- projektant - konstruktor posiadał uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń do projektowania obiektu budowlanego w zakresie sporządzania projektu architektoniczno-budowlanego w odniesieniu do konstrukcji obiektu,
- projektant telekomunikacji posiadał uprawnienia budowlane w specjalności telekomunikacyjnej bez ograniczeń do projektowania obiektu budowlanego w zakresie telekomunikacji przewodowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą oraz telekomunikacji radiowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą,
- projektant - instalator posiadał uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń do projektowania obiektu budowlanego,
- projektant - elektryk posiadał uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych bez ograniczeń do projektowania obiektu budowlanego,
- osoba przewidziana do pełnienia funkcji kierownika budowy posiadała uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń do kierowania robotami budowlanymi związanymi z obiektem budowlanym w odniesieniu do architektury obiektu,
- osoba przewidziana do pełnienia funkcji kierownika robót sieci i instalacji sanitarnych, posiadała uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń do kierowania robotami budowlanymi związanymi z obiektem budowlanym, takim jak: sieci, instalacje i urządzenia cieplne, wentylacyjne, gazowe, wodociągowe i kanalizacyjne,
- osoba przewidziana do pełnienia funkcji kierownika robót instalacji i urządzeń elektrycznych, posiadała uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych bez ograniczeń do kierowania robotami budowlanymi związanymi z obiektem budowlanym, takim jak: sieci, instalacje i urządzenia elektryczne i elektroenergetyczne
- osoba przewidziana do pełnienia funkcji kierownika robót telekomunikacyjnych posiadała uprawnienia budowlane w specjalności telekomunikacyjnej bez ograniczeń do kierowania robotami budowlanymi związanymi z obiektem budowlanym w zakresie telekomunikacji przewodowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą oraz telekomunikacji radiowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą,
- osoba przewidziana do kierowania robotami montażu elektronicznych urządzeń i systemów alarmowych, sygnalizujących zagrożenie chronionych osób i mienia, posiadała uprawnienia budowlane do kierowania robotami instalacji elektrycznych oraz licencję pracownika zabezpieczenia technicznego drugiego stopnia wydaną na podstawie art. 29 ust. 1 ustawy z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia (Dz. U. Nr 114 poz. 740).
W/w osoby muszą być członkami odpowiedniej izby samorządu zawodowego inżynierów budownictwa.
Zamawiający przyzna po 2 punkty za każdą osobę wykonującą zamówienie posiadającą stosowne uprawnienia wydane nie później niż 5 lat przed terminem składania wniosków o dopuszczenie do udziału w przetargu oraz po 4 punkty za każdą osobę wykonującą zamówienie posiadającą stosowne uprawnienia wydane nie później niż 10 lat przed terminem składania wniosków o dopuszczenie do udziału w przetargu
4/ Aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego albo równoważne zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego kraju pochodzenia osoby w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 Prawa zamówień publicznych, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w przetargu.
5/ Aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 Prawa zamówień publicznych, wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w przetargu.
6/ Aktualne zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego oraz właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające odpowiednio, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, opłat oraz składek na ubezpieczenie zdrowotne lub społeczne, lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w przetargu.
7/ Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w punktach 1, 5 i 6, składa dokument lub dokumenty, wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że: nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości, nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie, nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne albo, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości decyzji właściwego organu.
Jeżeli w kraju pochodzenia osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w punkcie 4 oraz w punkcie 7, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju pochodzenia osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania.
Dokumenty wyszczególnione w punktach 1, 4, 5 i 6 składają wszystkie podmioty występujące wspólnie. Każdy z wykonawców występujących wspólnie musi spełniać warunek określony w art. 22 ust. 1 pkt 4 Prawa zamówień publicznych.
2.1.2) Zdolność ekonomiczna i finansowa - wymagane dokumenty: 1/ Sprawozdanie finansowe, a jeżeli podlegało ono badaniu przez biegłego rewidenta zgodnie z przepisami o rachunkowości również z opinią o badanym sprawozdaniu albo w przypadku wykonawców nie zobowiązanych do sporządzania sprawozdania finansowego, inne dokumenty określające obroty, zysk oraz zobowiązania i należności - za okres ostatnich trzech lat obrotowych (2002, 2003, 2004), a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - za ten okres.
Zamawiający wymaga aby wykonawca lub łącznie wykonawcy występujący wspólnie uzyskał w ostatnich trzech latach obrotowych średnie roczne przychody ze sprzedaży produktów (przychody) w wysokości co najmniej 100 milionów PLN.
2/ Informacje z banków, w których wykonawca posiada rachunki bankowe, potwierdzające wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w przetargu.
Zamawiający wymaga aby wykonawca lub łącznie wykonawcy występujący wspólnie posiadał środki własne lub zdolność kredytową w kwocie co najmniej 20 milionów PLN.
3/ Polisa lub inny dokument ubezpieczenia potwierdzający, że wykonawca lub łącznie wykonawcy występujący wspólnie, jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej. Zamawiający wymaga, aby kwota ubezpieczenia wynosiła co najmniej 10 milionów PLN i było ono ważne w dniu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w przetargu.
2.1.3) Zdolność techniczna - wymagane dokumenty: 1/ Informacja na temat przeciętnej liczby zatrudnionych pracowników oraz liczebności personelu kierowniczego, w okresie ostatnich trzech lat, a w przypadku gdy okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie.
Zamawiający wymaga, aby wykonawca lub łącznie wykonawcy występujący wspólnie, zatrudniał przeciętnie w każdym roku co najmniej 150 pracowników.
2/ Wykaz osób i podmiotów, które będą wykonywać zamówienie lub będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nich czynności.
Zamawiający wymaga, aby wykonawca dysponował co najmniej kadrą wyszczególnioną w rozdziale III.2.1.1. niniejszego ogłoszenia, z tym, że do każdej przewidzianej funkcji co najmniej jedna osobą.
3/ Wykaz wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat robót budowlanych, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, odpowiadających swoim rodzajem i wartością robotom budowlanym stanowiącym przedmiot zamówienia, z podaniem zamawiającego, ich wartości oraz daty i miejsca wykonania oraz załączenie dokumentów potwierdzających, że roboty te zostały wykonane należycie.
Zamawiający wymaga, aby wykonawca lub łącznie wykonawcy występujący wspólnie spełniali następujące warunki:
A/ wykonali (zakończyli) w okresie ostatnich 5 lat co najmniej 2 zadaszenia nad obiektami sportowymi np. stadionami, halami sportowymi, basenami pływackimi itp. o wartości robót budowlanych co najmniej 40 milionów PLN każdy oraz powierzchni zadaszenia co najmniej 20.000 m2 każdy .
Zamawiający przyzna 2 pkty za każde wykonane (zakończone) w okresie ostatnich 5 lat takie zadaszenie ponad wymagane minimum, maksimum 10 pkt;
B/ wykonali (zakończyli) w okresie ostatnich 5 lat co najmniej jedno zadaszenie nad stadionem, z zastosowaniem konstrukcji cięgnowej i membrany typu PTFE, o powierzchni zadaszenia co najmniej 20.000 m2 i wartości robót budowlanych co najmniej 40 milionów PLN.
Zamawiający przyzna 2 pkty za każde wykonane (zakończone) w okresie ostatnich 5 lat takie zadaszenie ponad wymagane minimum, maksimum 10 pkt;
4/ Wykaz wykonanych w okresie ostatnich trzech lat usług, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców oraz załączenie dokumentów potwierdzających, że usługi te zostały wykonane należycie.
Zamawiający wymaga, aby wykonawca lub łącznie wykonawcy występujący wspólnie spełniali następujący warunek:
wykonali w okresie ostatnich 3 lat co najmniej jeden projekt wykonawczy zadaszenia nad stadionem, o powierzchni zadaszenia co najmniej 20.000 m2, z zastosowaniem technologii cięgnowo-membranowej.
Zamawiający przyzna 2 pkty za każdą wykonaną (zakończoną) w okresie ostatnich 3 lat taką usługę ponad wymagane minimum, maksimum 10 pkt.
Spełnianie warunków udziału w postępowaniu jak również dane do oceny stopnia ich spełniania muszą wynikać z przedłożonych przez wykonawcę dokumentów.
Jeżeli liczba wykonawców, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu, będzie większa niż 5, Zamawiający zaprosi do składania ofert wykonawców, którzy uzyskali najwyższą ocenę spełniania tych warunków, tj. najwyższą liczbę punktów.
Jeżeli liczba wykonawców, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu, będzie mniejsza niż 5 lub równa 5, Zamawiający zaprosi do składania ofert wszystkich wykonawców spełniających warunki udziału w postępowaniu.
3) Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
3.1) Czy świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu: Nie.
3.2) Czy osoby prawne będą zobow. do wskazania nazwisk oraz kwalifikacji zawod. pracowników odpowiedz. za wyk. zamówienia: Nie.

SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1) Rodzaj procedury: przetarg ograniczony.
1.1) Czy wybrano już kandydatów: Nie.
1.2) Uzasadnienie wyboru procedury przyspieszonej:
1.3) Wcześniejsze publikacje dotyczące tego samego zamówienia
1.3.1) Wstępne ogłoszenie informacyjne dotyczące tego samego zamówienia: 2006/S 13 - 14214 z dnia 20.01.2006.
1.3.2) Inne wcześniejsze publikacje:
1.4) Przewid. liczba dostawców, którzy zostaną zapr. do skład. ofert: 5.
2) Kryteria oceny ofert:
Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie pod względem:
Cena 95 %
Okres gwarancji 5%
Kolejność według znaczenia: Tak.
Kryteria określone tak jak w dokumentach zamówienia: Nie.
3) Informacje administracyjne
3.1) Numer referencyjny nadany sprawie przez zamawiającego: R/ZP/1/2006.
3.2) Warunki uzyskania dokumentów zamówienia oraz dokumentów dodatkowych: dostępne do 15.03.2006, cena - EUR.
Warunki i sposób płatności:
3.3) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 15.03.2006 godzina 12:00.
3.4) Wysłanie zaproszenia do składania ofert do wybranych kandydatów (w procedurze ograniczonej i negocjacyjnej): przybliżona data:
3.5) Język lub języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski.
3.6) Termin związania ofertą:
3.7) Warunki dotyczące otwarcia ofert
3.7.1) Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert:
3.7.2) Data, godzina i miejsce: 15.05.2006, godzina 12:00, siedziba Zarządu Inwestycji Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów S.A. w Katowicach, ul. Olimpijska 11, sekretariat.

SEKCJA VI: INNE INFORMACJE

VI.1) Czy publikacja ogłoszenia jest nieobowiązkowa: Nie.
2) O ile dotyczy, wskazać, czy zamówienie ma charakter powtarzający się okresowo oraz podać przybliżone terminy publikacji kolejnych ogłoszeń:
3) Czy zam. dot. projektu/programu finans. ze środków UE: Tak, Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego, Priorytet I - Rozbudowa i modernizacja infrastruktury służącej wzmacnianiu konkurencyjności regionów, Działanie I.4 Rozwój turystyki i kultury.
4) Informacje dodatkowe: Wykonawcy opracują wniosek o dopuszczenie do udziału w przetargu we własnym zakresie, biorąc pod uwagę warunki i wymogi Zamawiającego, jakie musi spełnić wykonawca i dokumenty żądane przez Zamawiającego, potwierdzające spełnianie tych warunków i wymogów.
Wniosek o dopuszczenie do udziału w przetargu i załączone do niego dokumenty, powinien być zszyty w sposób utrudniający jego dekompletację z zapisem na pierwszej stronie wniosku informującym o liczbie zapisanych stron, a poszczególne zapisane strony ponumerowane. Wniosek powinien zawierać listę załączonych dokumentów. Wniosek należy złożyć w zamkniętej kopercie zaadresowanej na adres wskazany w załączniku A i opatrzonej pieczęcią firmową wykonawcy (wnioski, które wpłyną po terminie Zamawiający zwróci bez otwierania na adres wykonawcy). Kopertę należy ponadto zatytułować: Zadaszenie Stadionu Śląskiego -wniosek o dopuszczenie do udziału w przetargu.
Wniosek przesłany na adres wskazany w załączniku A musi wpłynąć na ten adres przed terminem składania wniosków.
5) Data wysłania ogłoszenia: 07.02.2006.
 

·
just do it
Joined
·
1,115 Posts
Projekt zadaszenia stadionu

Znalazłem wizualizacje nowego zadaszenia Stadionu Śląskiego. Nie jestem w stanie stwierdzić na ile procent jest to pewna inwestycja, ale szacowany koszt to 85mln zł, a czas budowy to lata 2006-2008. Projekt wykonał Zakład Projektowania i Wdrożeń TB Sp. z o. o.
Jeśli projekt zostanie zrealizowany to stadion będzie już całkiem przyzwoicie wyglądał =]
 

·
Banned
Joined
·
1,518 Posts
stadion moze i przestarzaly ale ciagle robi swietne wrazenie. A jak jeszcze dojdzie dach... ehh mam nadzieje ze cos z tego wyjdzie :D
 

·
Registered
Joined
·
696 Posts
Mnie zawsze zastanawialo co to jest za konstrukcja i czemu ma to teraz sluzyc. Na dodatek to rusztowanie pozostalo na renderze po zadaszeniu.


Dla mnie to w Chorzowie i tak juz umoczono tyle pieniedzy ze pewnie za nie powstal by calkiem nowy stadion. Pamietacie jak podczas montowania krzeselek na slaskim gigancie okazalo sie ze beton peka bo wal sie obsuwa. Poszlo wtedy kupe kasy na umocnienia walu, wymontowanie krzeselek, skucie betonu, ponowna wylewke i montaz. Wedlug mnie powinna zostac tylko ta dwupietrowa trybuna a reszta do zaorania. Kto teraz buduje stadiony oparte na walach zamiast nowoczesnych konstrukcji z pomieszczeniami w trybunach ktore moga zarabiac na siebie jezeli nie odbywaja sie zadne mecze.
 

·
tararam
Joined
·
7,621 Posts
ogloszono juz przetarg na wykonanie tego zadaszenia jakis miesiac temu

"Jaki będzie dach Stadionu Śląskiego?


Piotr Zawadzki 20-02-2006 , ostatnia aktualizacja 20-02-2006 18:22

Lekkie, nowoczesne i całkowicie bezpieczne - takie ma być zadaszenie obiektu w Chorzowie. To nie będzie żaden eksperyment, ale sprawdzona na świecie i chętnie stosowana konstrukcja.

Przypomnijmy: w sobotę napisaliśmy o ogłoszeniu przez województwo śląskie przetargu na budowę zadaszenia Stadionu Śląskiego. Dach to jeden z warunków, aby obiekt mógł się ubiegać o mecze podczas Euro, które Polska - wraz z Ukrainą - chce zorganizować w 2012 roku. Do 15 marca można zgłaszać wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, następnie pięciu wykonawców spełniających warunki zostanie zaproszonych do składania ofert. Otwarcie ofert nastąpi dwa miesiące później. Projekt budowlany wraz z pozwoleniem na budowę jest gotowy od 2005 roku.

Jak będzie przebiegała budowa dachu? Jak tłumaczy dr inż. arch. Zdzisław Pelczarski, generalny projektant modernizacji stadionu, najpierw wykonuje się fundamenty (8 z 20 jest już gotowych), na których zostaną postawione stalowe słupy. Niektóre fundamenty mają głębokość nawet 25 metrów. Później rozpocznie się montaż "pajęczyny" cięgien konstrukcji, która od płyty boiska będzie napinana i podnoszona aż do poziomu pierscienia zewnętrznego całej konstrukcji. Na nią założone zostanie poszycie membranowego dachu z tkaniny technicznej PTFE. Ten materiał jest coraz częściej stosowany w budownictwie obiektów sportowych, ostatnio m.in. przy zadaszaniu Stadionu Olimpijskiego w Berlinie czy stadionów na MŚ w Japonii i Korei. W Katowicach z tkaniny PTFE został wykonany dach pomiędzy budynkami siedziby ING Banku Śląskiego przy ul. Chorzowskiej. Powierzchnia zewnętrzna tej tkaniny jest pokryta teflonem, dzięki czemu nie przyjmuje kurzu, jest samozmywalna i bardzo łatwo odprowadza wodę deszczową. - System koryt, wpustów deszczowych i ukrytych w słupach rur spustowych będzie wspomagany elektryczną instalacją grzewczo-antyoblodzeniową. Trwałość eksploatacyjną dachu membranowego ocenia się na 30-50 lat - tłumaczy dr Pelczarski.

Na stadionie nie będzie tablicy świetlnej, jej rolę przejmie ogromny, czteropłaszczyznowy telebim, zawieszony nad środkiem boiska.

Warto dodać, że gotowe były również inne koncepcje dachu nad Śląskim: Saturn (według niej po pierścieniu okalającym dach miała kursować kolejka gondolowa), Meduza i Skrzydło. Wygrał ostatecznie projekt Saturn 2005 - najciekawszy i będący w zgodzie z obowiązującymi trendami sportowej architektury. Autorem konstrukcji zadaszenia jest mgr inż. Janusz Mach, a za konstrukcję fundamentów odpowiada mgr inż. Teodor Badora.

Kiedy widzowie obejrzą mecz albo koncert skryci pod dachem? Dyrektor Stadionu Jerzy Góra ocenia, że stanie się to pod koniec 2008 roku. - Prace nad zadaszeniem nie powinny jednak przeszkadzać w organizowaniu w tym czasie imprez na obiekcie - dodaje."
 

·
just do it
Joined
·
1,115 Posts
Ursyn said:
Mnie zawsze zastanawialo co to jest za konstrukcja i czemu ma to teraz sluzyc. Na dodatek to rusztowanie pozostalo na renderze po zadaszeniu.
ta konstrukcja to prawdopodobnie wieża obserwacyjna (szkieletor) =]
wydaje mi się, że na renderze jest odnowiona
 

·
Somewhere Back In Time
Joined
·
7,459 Posts
Przede wszystkim na renderze wieża jest przeszklona więc chyba czemuś ma słuzyć.....może loża VIPów albo loża Szpakowskiego???? ;)

Ale tak na serio ..to w pierwszym poscie tego wątku jest napisane że ma być na jej szczycie taras widokowy.....

napewno nie w czasie meczu bo dach zasłania płytę boiska....co na to Szpakowski??? ;)
 
1 - 20 of 10361 Posts
Top