SkyscraperCity banner

10321 - 10340 of 10361 Posts

·
Registered
Joined
·
2,464 Posts
https://www.magnapolonia.org/cba-ko...Sn1j99mb7ycs4S3e1jQNEvsoZGqi79BtAl91ScZBPK3qM

Centralne Biuro Antykorupcyjne kontroluje chorzowski Stadion Śląski i urząd marszałkowski woj. śląskiego – dowiedziała się PAP. Kontrole w spółce „Stadion Śląski” i urzędzie mają dotyczyć rozbudowy oraz modernizacji stadionu – wartość kontraktów to ok. 20 mln zł.

Kierownik działu komunikacji społecznej spółki „Stadion Śląski” Adam Pawlicki potwierdził, że w spółce trwa kontrola prowadzona przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Zaznaczył, że dotyczy ona działalności spółki w latach 2013-2016.

Pawlicki zapewnił, że „Stadion Śląski” „współpracuje z organem kontrolnym w pełnym zakresie”.

„Zarząd, pracownicy spółki oraz dokumentacja firmy są do dyspozycji kontrolujących” – zaznaczył.

Temistokles Brodowski z wydziału komunikacji społecznej CBA potwierdził, że kontrole są prowadzone przez funkcjonariuszy departamentu postępowań kontrolnych z katowickiej delegatury Biura i rozpoczęły się pod koniec stycznia.

Według informacji PAP obie kontrole – w spółce i urzędzie – mają zweryfikować, czy podczas przetargów na wykonanie głównej areny lekkoatletycznej oraz zaplecza treningowego na Stadionie Śląskim zachowano zasady uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców. Agenci sprawdzą też roboty budowlane wykonane przez wyłonioną w przetargach firmę.

W samorządzie śląskim agenci CBA sprawdzają – wynika z informacji PAP – jak były podejmowane i realizowane decyzje przy udzieleniu zamówienia na kompleksowe wykonanie areny lekkoatletycznej na Stadionie Śląskim wraz z niezbędnym wyposażeniem i towarzyszącą infrastrukturą w ramach zadania „zadaszenie widowni i niezbędna infrastruktura techniczna” chorzowskiego stadionu.

Kontrola CBA w samej spółce samorządowej „Stadion Śląski” ma natomiast dotyczyć podejmowania i realizacji decyzji dotyczących zamówienia na przebudowę zaplecza rozgrzewkowo-treningowego na wschodnim przedpolu Stadionu w ramach tego samego zadania w systemie „zaprojektuj i wybuduj”, wraz z zamówieniami na dodatkowe roboty.

Kontrola CBA powinna zakończyć się 23 kwietnia. Zgodnie z ustawą szef CBA w szczególnie uzasadnionych przypadkach ma prawo przedłużyć ją maksymalnie o sześć miesięcy.

Stadion Śląski według jego zarządcy jest największą areną lekkoatletyczną – ma 9 torów bieżni i największą otwartą sceną muzyczną w Polsce. Na płycie umieszczona jest też nowoczesna arena piłkarska – murawa na 7,5 tys. mkw. Po modernizacji stadion zyskał 43 tys. mkw. zadaszenia, nowe siedzenia i większość wyposażenia. Ma teraz blisko 55 tys. miejsc siedzących i ok. 85 tys. miejsc podczas koncertów – wynika z informacji zarządcy obiektu.

Na terenie obiektu znajdują się oprócz głównej areny stadionu, kompleks sal wielofunkcyjnych w trybunie wschodniej, dwa boiska treningowe i inne obiekty, m.in. treningowe na tzw. przedpolu wschodnim oraz parking.
 

·
Registered
Joined
·
19,205 Posts
Laureat Oscara uczci powstania śląskie multimedialnym widowiskiem na Stadionie Śląskim

W Muzeum Śląskim w poniedziałek 18 marca uroczyście zainaugurowano obchody stulecia. Potrwają cztery lata i mają mieć ogromny rozmach.

Atrakcji będzie wiele, ale najważniejszą - wydarzenie multimedialne, w tym wykonanie 31 sierpnia na Stadionie Śląskim w Chorzowie skomponowanego specjalnie na tę okazję utworu Jana A. P. Kaczmarka, laureata Oscara za muzykę do filmu "Marzyciel". Będą też wydarzenia edukacyjne i sportowe. Budżet obchodów przekroczy tylko w tym roku 15 mln zł. To środki samorządu wojewódzkiego i jego instytucji kultury oraz partnerów.

Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego, zapewnił:
- Dzieło, widowisko multimedialne, które zostanie stworzone, mamy zamiar pokazywać przez najbliższe lata w różnych miejscach kraju. Chcemy, aby historia o powstaniach śląskich dotarła do jak najszerszego grona osób.

Koncert na Stadionie Śląskim ma być transmitowany przez telewizję publiczną. Jan A. P. Kaczmarek podkreślił, że jest obecnie na etapie tworzenia muzyki, uczy się Śląska. W tym celu odwiedzi m.in. Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach. Zapowiedział, że jego utwór w sierpniu wykona Zespół Pieśni i Tańca Śląsk oraz Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej.

http://gornicza.com.pl/aktualnosc/4842/pamiec-zakleta-w-muzyce
 

·
Registered
Joined
·
19,205 Posts
W walce o organizację lekkoatletycznych Mistrzostw Europy w 2024 roku pozostał już tylko Stadion Śląski i Mińsk

Początkowo kandydatów do organizacji europejskiego czempionatu za 5 lat było czterech. Obok wspomnianych oferentów chęć przygotowania zawodów wyrażało Tampere, ale fińska propozycja nie zyskała w oczach European Athletics i została odrzucona na początku roku. Teraz z wyścigu odpadło kolejne miasto.

- Kilka dni temu do Polskiego Związku Lekkiej Atletyki wpłynęła oficjalna informacja dotycząca wycofania się szwedzkiej kandydatury. Pozostali Białorusini i my. W tym momencie szanse są naprawdę bardzo wyrównane – relacjonuje Piotr Długosielski, dyrektor ds. międzynarodowych PZLA.

https://pzla.pl/aktualnosci/10867-m...nizacje-pozostaja-juz-tylko-polska-i-bialorus
 

·
Registered
ギミチョコ!/ Gimme chocolate!
Joined
·
3,094 Posts
Tauron Stadion Śląski: chorzowski gigant będzie miał sponsora tytularnego
Stadion Śląski będzie miał nowy szyld. Chorzowski gigant zyska sponsora tytularnego - firmę Tauron Polska Energia. Zmiana nazwy obiektu planowana jest jeszcze w tym roku, a energetyczna firma co roku będzie przelewała na konto Stadionu Śląskiego okrągłą sumkę, która pozwoli na organizację na nim jeszcze większej liczby imprez sportowych i kulturalnych.
[...]
Z nieoficjalnych informacji wynika, że umowa zostanie podpisana na pięć lat i za każdy rok jej obowiązywania Tauron Polska Energia przeleje na konto chorzowskiego giganta milion złotych. W tym czasie obiekt będzie nosił nazwę Tauron Stadion Śląski.
https://dziennikzachodni.pl/tauron-...dzie-mial-sponsora-tytularnego/ar/c2-14116259
 

·
Registered
Joined
·
680 Posts
Znaczy tak: ja jestem przeciwko sponsorowaniu przez tzw. państwowe spółki różnych aren. Jakichkolwiek, gdziekolwiek.
Super jak spółki są mecenasami kultury, ale też w pewnych granicach.
A tutaj dochodzimy jeszcze do tego, że niby staramy się zrywać z wizerunkiem górniczego regionu (albo przynajmniej wskazywać, że "czarne złoto" (;)) to nie jest nasze jedyne złoto), a jedna z głównych aren dostaje takiego sponsora. Nie mówiąc o tym, że górnictwo to branża, która ma różne problemy, raz ma zysk, raz duże straty...
 

·
Registered
Joined
·
125 Posts
Mam podobne odczucia. Niech się PGG zajmie własną restrukturyzacją i optymalizacją, a nie wydawaniem kasy za tytuł który ani marketingowo ani pr’owo im nic nie pomoże.

I to nie jest nawet kwestia SSP. Tauron miałby przynajmniej tutaj jakiś sens.
 

·
Registered
Joined
·
19,205 Posts
Już tylko ponad tydzień

Pożegnanie Miuosha z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia zapowiada się spektakularnie. Monumentalny Stadion Śląski, ponad 40 tysięcy sprzedanych biletów oraz kilkudziesięciu muzyków na scenie – to z pewnością jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych tego roku w kraju. Katowicki raper żegna się ze sceną i muzykami NOSPR-u po 4 latach wspólnego koncertowania.
http://katowice.wyborcza.pl/katowic...A6CcitHAX90aJMRyML2Va-nRTNniJeEfax-iTCYZ4umds

 

·
Registered
ギミチョコ!/ Gimme chocolate!
Joined
·
3,094 Posts
Rammstein na Stadionie Śląskim w Chorzowie: Był ogień i dym. Fani szaleli w Kotle Czarownic
Rammstein na Stadionie Śląskim w Chorzowie rozpoczął koncert przed gigantyczną, 60 tys. publicznością. Koncert, tak jak na wszystkich innych imprezach podczas trasy w Europie rozpoczął się od utworu Was Ich Liebe.
https://dziennikzachodni.pl/rammste...eli-w-kotle-czarownic-zdjecia/ar/c13-14301455

+ foto ze strony CyberDron.PL

https://www.facebook.com/CyberDronPL/

To nie pożar, to Rammstein ;)
 

·
Registered
Joined
·
19,205 Posts
Mistrzostwa świata sztafet odbędą się na Stadionie Śląskim

Mistrzostwa świata sztafet w 2021 roku odbędą się na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Pierwsze trzy edycje MŚ w sztafetach odbyły się w stolicy Bahamów – Nassau, czwarta w tym roku w Jokohamie, gdzie polska sztafeta pań 4x400 m zdobyła złoty medal. Decyzję o tym, że mistrzostwa po raz pierwszy odbędą się w Europie, podjęła rada IAAF. Okazaliśmy się lepsi od japońskiej Jokohamy, która chciała zorganizować wydarzenie drugi raz z rzędu.

http://katowice.wyborcza.pl/katowic...BMlLs21FnpjQ8KTfHxdmzhS_5lvPaTnu3atX2__1EgEY4
 

·
Registered
Joined
·
19,205 Posts
Bezpłatne autobusy i tramwaje na Stadion Śląski. Dowiozą na "Rapsodię Śląską"

W sobotę 31 sierpnia Stadion Śląski stanie się areną muzyczno-multimedialnego wydarzenia. Zainteresowani "Rapsodią Śląską" mogą liczyć nie tylko na wstęp wolny na tę imprezę, ale także na bezpłatny dojazd i powrót z niej autobusami oraz tramwajami Zarządu Transportu Metropolitalnego.

 

·
Registered
Joined
·
19,205 Posts
Polska może zorganizować lekkoatletyczne ME, konkurencja wytoczyła jednak potężne działa

- Trzeba powiedzieć szczerze, że jest trzech dobrych i równorzędnych kandydatów. Każdy z nich ma swoje plus, ale też minusy. Zobaczymy jak zdecyduje komisja European Athletics - powiedział w rozmowie z Onet Sport Tomasz Majewski, wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, o szansach Chorzowa na organizację na Stadionie Śląskim mistrzostw Europy w 2024 roku.


Stadion Śląski w Chorzowie, odkąd przeszedł modernizację, zbiera bardzo pochlebne opinie. To na tym obiekcie Polski Związek Lekkiej Atletyki chciałby zorganizować mistrzostwa Europy w 2024 roku

Wyjątkowo o tę imprezę starają się jednak trzy miasta, co w ostatnich latach było rzadkością. Kontrkandydatami są Mińsk i Rzym

Szczególnie niebezpieczna dla nas wydaje się włoska oferta. Wytoczyli oni bowiem potężne działa w postaci zorganizowania konkursu kulomiotów w Koloseum. To na razie jednak tylko pomysły, ale to musiałoby się też spinać budżetowo, a wiadomo, ile kosztowałoby zamknięcie takiego zabytku na jeden dzień

Niedawno w Chorzowie, ale także w Katowicach i Krakowie przebywała delegacja europejskiej federacji. Od pewnego czasu Polska ma się czym pochwalić, jeżeli chodzi o lekkoatletyczne obiekty. Odnowiony Stadion Śląski to prawdziwa perła. Sportowcy z wielu krajów podkreślali to w czasie kilku wizyt na tym obiekcie otoczonym wspaniałym parkiem. W szranki z Chorzowem stają Mińsk i Rzym. W grudnia ma zostać odrzucona przez EA jedna z tych kandydatur.

- To nam już wtedy dużo powie. Jeżeli znajdziemy się w finale, to ostateczne decyzje zostaną podjęte po prezentacji, jaka jest zaplanowana na kwiecień - powiedział Majewski.

Mińsk niedawno pokazał się, organizując igrzyska europejskie, ale też mecz lekkoatletyczny Europa - USA.

- Była tam jednak masa rzeczy, które nie działają na ich korzyść. Nie wszystko tam im wyszło - mówił wiceprezes PZLA.

Rzym z kolei to bardzo cenione miasto, a do tego organizatorzy mają bardzo ambitne plany. Chcą zorganizować m.in. konkurs kulomiotów w Koloseum.

- Być może te ich plany są zbyt ambitne. Nie wiadomo, czy pozwoli im na to budżet. Trzeba też pamiętać o tym, że Rzym występował o organizację mistrzostw Europy w 2022 roku. Moim zdaniem był wówczas faworytem, ale przegrał z Monachium. Głosowałbym nawet teraz na nich, bo mają wspaniałe pomysły. Do tego wszystkiego musi się jednak spinać budżet, a z tym chyba nie do końca jest różowo - opowiadał dwukrotny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą.

W czym zatem Stadion Śląski miałby być lepszy od konkurentów?

- Na pewno na naszą korzyść przemawia to, w jakim miejscu znajduje się teraz polska lekkoatletyka. Nasza drużyna może dać jakość tym mistrzostwom. Myślę, że nie zawiodą też kibice, którzy tłumnie stawiają się na Stadionie Śląskim. Cieszę się, że w czasie wizytacji trafiliśmy na dobrą pogodę, bo mogliśmy pokazać wszystkie nasze atuty. Staraliśmy się udowodnić, że jeśli otrzymalibyśmy organizację mistrzostw Europy, to byłyby one przeprowadzone w bardzo profesjonalny sposób. Moim zdaniem wypadliśmy bardzo dobrze - analizował Majewski, który przyznał, że nie było zbyt wielu zastrzeżeń.

Już wiadomo, że mistrzostwa Europy w 2024 roku zostałyby zorganizowane po paryskich igrzyskach. To gwarantowałoby pojawienie się na czempionacie największych gwiazd ze Starego Kontynentu.

https://sport.onet.pl/lekkoatletyka...jZE1IIOOHvFEab-spgZq_Cm7GCIttMfBvjR4AbYg4-16I
 
10321 - 10340 of 10361 Posts
Top