SkyscraperCity banner

1 - 20 of 384 Posts

·
Registered
335 Posts
Czyżby pod Pocztą wymieniali kostkę? skąd tyle piachu?

Strasznie ładnie na tych zdjęciach to wygląda. Na żywo mimo wszystko widać, że aż tak bardzo świeże i jędrne nie jest.

Ale Chorzów ma swój klimat taki trochę leniwy, spokojny, niespieszny. I za to go lubię.

·
Horny Slezsko ;)
1,430 Posts
Dobre foty:) :cheers:

Dorzuce tez cos kiedys do tego tematu, chyba ze chcesz go traktowac jako watek autorski:)

·
Horny Slezsko ;)
1,430 Posts
Wygrzebalem pare zdjec gornej czesci ul. Sobieskiego i Placu Matejki.

Wielka szkoda, ze wlasciciele mieszkan w tej kamienicy, zamiast dokonac renowacji ram okiennych wstawiaja tandetne PCV :eek:hno:

Pytanie: jak mozna bylo w tak chamski sposob nadbudowac te kamienice?? Zeby chociaz jakis podzial okien byl zachowany.. :eek:hno:

Zblizenie na detal..

Widok w dol ul. Sobieskiego..

Zblizenie na "Chlopca z Labedziem" Kalidego..

Na koniec..budynek szkoly, ktora ukonczylem (to juz ul. Dabrowskiego):) To byly 4 naprawde fajne lata :banana: Sam budynek to przedwojenny modernizm.

Zdjecia byly zrobione w sierpniu zeszlego roku, wiec nie obejmuja remontow jakie tam sie dokonaly w miedzyczasie. Niestety nie mam poki co zdjecia wschodniej(?) / polnocno-wschodniej(?) pierzeji tego placu, ani tez miedzywojennego kosciola ktory tam stoi:(

·
Registered
3,228 Posts
fajnie się ogląda Chorzów a właściwie Królewską Hutę ;) na fotkach. Widzę że sporo remontów zostało przeprowadzone uwidoczniające piękno starych kamienic. Mi zawsze podobało się w Chorzowie ta intesywność zabudowy miejskiej i chyba najmniej rzucające się w oczy brak dalszej ciagłości miasta po za śródmieściem. Od wschodu ograniczone osiedlem Tysiąclecia. Od południa ul. Armii Krajowej które tworzy wraz z Gliwicką i dalej 3 maja, Warszawską , 1 maja w Katowicach aż do Szopienic można powiedzieć jeden wielokilometrowy ciąg starej zabudowy i starych terenów miejskich a z drugiej strony dochodzi aż do Świętochłowic.
Co miastu najbardziej potrzebne to dalsze remonty no i przedewszystkim wykorzystanie terenów hutniczych no i oczywiście zlikwidowanie estakady poprzez budowę obwodnicy

·
Horny Slezsko ;)
1,430 Posts
Od południa ul. Armii Krajowej które tworzy wraz z Gliwicką i dalej 3 maja, Warszawską , 1 maja w Katowicach aż do Szopienic można powiedzieć jeden wielokilometrowy ciąg starej zabudowy i starych terenów miejskich a z drugiej strony dochodzi aż do Świętochłowic.
Pomysl z rodzaju urban-fiction : chcialbym dozyc czasow, kiedy ta trasa bylaby jednolitym, ciaglym deptakiem z uzupelniona zabudowa, bez dziur w pierzeji z klimatycznymi placykami na tym trakcie i knajpami co 15 metrow;)
:cheers:

·
Ale głupi ci Rzymianie
1,897 Posts
Ooo, rośnie pula argumentów by przy najbliższej wizycie w GOP-ie odwiedzić centrum Chorzowa :)

Świetne foty, podoba mi się nawet ten klimat zaniedbania na niektórych zdjęciach. Nie są zaskoczeniem - ja swoją opinię o GOP-ie mam już wyrobioną i jest dalece inna niż stereotyp.

Chętnie obejrzę więcej.

·
lublinianin
3,321 Posts
piękne miasto:)

ale jakoś nie mogę się przyzwyczaić do elewacji kamienic po remoncie - jakoś tak plastikowo to wygląda - "nadkruszenie zębęm czasu" z czasem przywróci im pierwotną urodę ;)

1 - 20 of 384 Posts