Nowa część Centrum Handlowego MAX, otwarta w listopadzie, ul. Trzebińska
przy okazji stara część doznała faceliftingu




przy okazji stara część doznała faceliftingu

Akurat mam trochę nowych zdjęć z Trzebini, ale tego akurat bloku nie. Szczerze mówiąc nie kojarzę za bardzo lokalizacji, mógłbyś podać ulicę albo o jaki market chodzi?czy mógłby ktoś zamieścić zdjęcia nowego bloku w trzebini koło marketu sąsiad byłbym baardzo wdzięczny pozdrawiam![]()
W programie rewitalizacji na stronach UM Trzebinia wszystkie kamienice wokół rynku są przeznaczone do odnowienia. Ale w pierwszym etapie, który otrzymał unijne dofinansowanie, mieści się chyba jedynie pokazana na zdjęciach styropianizacja kamienic nr 25 i 26.a jeszcze się zapytam co do rewitalizacji; ta kamienica po lewej obok orionu tam jest omega jakaś moda damska męska ona też będzie odnawiana ??
Tajsteryzm w natarciu. A p. Gruber podobnie niezatapialny.Czy K przestanie jeździć?
Dodano: 05.01.2010, 17:07
KOMUNIKACJA. Umowę na obsługę linii K, łączącej powiat chrzanowski z Krakowem, chce wypowiedzieć firmie przewozowej Transgór Tadeusz Gruber, szef związku komunikacyjnego. Pozostali członkowie zarządu końcem grudnia poparli ten pomysł. Jeśli teraz także zgromadzenie ZK KM opowie się za likwidacją kursów do Krakowa, K przestanie jeździć 1 kwietnia.
Związek rozważa likwidację linii K, bo autobusami, jak dowodzą jego członkowie, podróżuje coraz mniej osób.
- Gdy uruchamiano linię K, do Krakowa nie jeździło aż tyle pociągów, prywatnych samochodów czy busów. Konieczne było puszczanie nawet dwóch autobusów o tej samej porze, bo wszyscy pasażerowie do jednego się nie mieścili. Teraz jest inaczej. Obłożenie na tej trasie jest znacznie mniejsze - twierdzi radny z Trzebini Włodzimierz Korczyński, nieetatowy członek zarządu związku komunikacyjnego.
Według wyliczeń ZK KM, obłożenie na linii K wynosi maksymalnie 70 osób. Dlatego już w listopadzie związek zawiesił tzw. dublowane kursy, czyli te, które jeździły w odstępie kilkuminutowym. Od 1 stycznia natomiast zrezygnował z wieczornego kursu na Kraków (odjazd z Chrzanowa o godz. 18.50). Te zabiegi pozwoliły nieco zaoszczędzić. Utrzymanie linii nie kosztuje już 1,78 mln zł rocznie, ale - 1,43 mln zł. To jednak, jak przekonują przedstawiciele związku, wciąż za dużo. Stąd propozycja wypowiedzenia spółce Transgór umowy na obsługę linii K.
- Do mnie żadne wypowiedzenie nie dotarło. Dlatego, poza drobnymi zmianami w rozkładzie jazdy, kursujemy normalnie – Józef Tomasik, dyrektor trzebińskiego zakładu spółki Transgór, nic nie wie, jakoby ZK KM chciał mu wypowiedzieć umowę na linię K.
Członkowie zgromadzenia spotkają się końcem stycznia.
(AJ)
http://www.przelom.pl/przelom-online.php?t=Czy-K-przestanie-jezdzic-&p=4416
---Po interwencji "Przełomu": III STREFA dla Chrzanowa?
Dodano: 12.01.2010, 13:18
KOMUNIKACJA. Jeszcze w poniedziałek Małopolski Zakład Przewozów Regionalnych w Krakowie kazał zapomnieć mieszkańcom Chrzanowa o tzw. III STREFIE ich mieście. We wtorek, po interwencji "Przełomu", otrzymaliśmy informację, że jest szansa na zmianę decyzji. Jeśli bilet strefowy zostanie tutaj wprowadzony, pasażerowie zaoszczędzą np. dojeżdżając do Krakowa.
- Na waszą prośbę skontaktowałem się z dyrektorem MZPR, który wyraził zainteresowanie zwiększeniem III STREFY również o Chrzanów - powiedział we wtorek rano Marek Sowa, członek zarządu województwa małopolskiego. - Zakład przygotowuje aktualnie projekt jej poszerzenia. Jeśli finanse firmy na to pozwolą, III STREFA wkrótce obejmie też Chrzanów - dodał.
Przypomnijmy, że III STREFA umożliwia przejazd pociągiem na jednym bilecie w ciągu 6 godzin na dowolnych trasach w jej obrębie, co wiąże się z oszczędnościami finansowymi dla pasażerów.
(jk)
http://www.przelom.pl/przelom-online.php?t=Po-interwencji-Przelomu-III-STREFA-dla-Chrzanowa-&p=4454
Teraz dyskutują! Dziesięć lat temu trzeba było ewidencję tworzyć i wnioskować o wpisy do rejestru, nie teraz jak najstarsza część miasta prawie cała w styropianie! Teraz zamiast gadać, trzeba działać i szybko wpisywać co się da zanim do końca XIX-wieczny historyzm i międzywojenna moderna zginie bezpowrotnie dzięki bezmyślności urzędników.Chrzanowska Rada Kultury: zabytek, czyli co?
Dodano: 12.01.2010, 16:28
Uczestnicy Chrzanowskiej Rady Kultury dyskutowali we wtorek, jakie stare budynki należy wpisać do powstającej Gminnej Ewidencji Zabytków. Przy okazji kolejny raz burmistrz Ryszard Kosowski zapewnił o chęci odbudowy pałacu w Kościelcu.
Powstająca Gminna Ewidencja Zabytków to dokument będący podstawą do objęcia ochroną nieruchomości mających wartość historyczną. Pracownicy chrzanowskiego muzeum wytypowali już wstępnie ponad sześćset obiektów nadających się do wpisania do GEZ. Do tej pory tylko dziewięć zabytków z gminy Chrzanów wpisanych jest do rejestru zabytków (m.in. na tej liście jest siedziba muzeum przy ulicy Mickiewicza). Muzealnicy i samorządowcy chcą, by ta lista znacznie się wydłużyła. Ochrona konserwatorska będzie znacznie silniejsza, niż ta obejmująca budynki wpisane do GEZ.
Inne małopolskie miasta mają znacznie więcej zabytków wpisanych do rejestru. Na przykład w Krzeszowicach jest ich 30, a w Bochni 44. Dlatego sporządziliśmy wstępną listę obiektów zasługujących naszym zdaniem na ochronę konserwatorską. Jak choćby dawną siedziba magistratu przy ulicy Mickiewicza 6, drewniane chałupy przy ulicach Głównej i Balińskiej oraz kapliczkę w Kościelcu – poinformował dyrektor muzeum Zbigniew Mazur.
Są także przymiarki, by taką ochroną objąć m.in. cmentarz żydowski.
- Moim zdaniem do rejestru powinno się wpisać tylko kilkadziesiąt najstarszych nagrobków. Objęcie ochroną całego cmentarza może tylko utrudnić jego administrowanie. Bo raczej na pieniądze od konserwatora nie ma co liczyć – argumentował członek rady kultury Wojciech Wyzina, miłośnik lokalnej historii.
Kolejny już raz pojawił się temat odbudowy pałacu w Kościelcu.
- Nie zmieniłem zdania i uważam, że pałac warto odbudować. To dla Chrzanowa ważna sprawa – zapewnił burmistrz Ryszard Kosowski.
(MOR)
http://www.przelom.pl/przelom-onlin...ada-Kultury-zabytek-czyli-co-&p=4458_i2_33202
Jak widać psu na budę się ta GEZ zdała, bo prawie na pewno duża część kamienic w okolicy Rynku jest tam wpisana. Pewny nie jestem, bo oczywiście nikt nie był łaskaw ewidencji w wersji elektronicznej udostępnić (podobnie jak SUiKZP). Muszę się w końcu przejść do Muzeum, powinni mieć, a jak nie to uderzyć po prośbie do UM, bo pewnie od ręki nie wydadzą tylko na druczek jakiś.Gminna Ewidencja Zabytków już dawno jest, ale faktycznie z wpisem najcenniejszych budynków do rejestru zabytków są opóźnieni o kilkadziesiąt lat, lecz też trzeba robić to z głową a nie wpisywać wszytko jak leci, co ma po kilkadziesiąt lat.hno:
Nie tak samo. Istniejący budynek jest zdecydowanie bardziej wart zachowania i ochrony niż jakakolwiek rekonstrukcja. Autentyk zawsze jest lepszy od odbudowy. Nie godzę się i nigdy się nie zgodzę na przeznaczanie pieniędzy podatników na rekonstrukcję podczas gdy zachowane przedwojenne czy XIX-wieczne budynki będą popadać w ruinę, bądź co gorsza będą dewastowane przez przeróbki i docieplenia przez miejskie spółki lub właścicieli za przyzwoleniem urzędników. Jak przyjdzie prywatny inwestor - proszę bardzo, niech sobie odbudowuje. Za publiczne pieniądze - nie.Nie jest najważniejszą sprawą budowa makiety, która zresztą już dawno jest stworzona (obecnie mieszcząca się w chrzanowskim muzeum, wyszła z rąk hobbysty!!) lecz starania o odbudowę pałacu, co burmistrz od wielu lat popiera.
Tak samo jak odbudowa pałacu w Porębie Żegoty, jak ochrona budynków w centrum miasta, tak samo warto zrekonstruować pałac w Kościelcu.
Odnosiłem się do Twojego zrównania ochrony miejskiej tkanki z potrzebą odbudowy pałacu w Kościelcu, a uważam, że chronienie tego co jeszcze nie uległo dewastacji w mieście (i pozostałych miejscowościach powiatu/regionu) za stokroć ważniejsze niż budowa nowego "zabytku". W kwestii pałacu w Porębie-Żegoty zdaję sobie oczywiście sprawę, że będzie to odbudowa przy użyciu współczesnych materiałów, w dodatku nie wiadomo jak wierna bo materiałów dotyczącego tego pałacu jest chyba znacznie mniej niż kościeleckiego.Jeżeli masz na myśli pałac w Porębie Żegoty, pisząc: "Istniejący budynek jest zdecydowanie bardziej wart zachowania i ochrony niż jakakolwiek rekonstrukcja." Tylko tam są ruiny, przy odbudowanie co najwyżej to oryginalny materiał może być ponownie użyty, to praktycznie większa cześć szkieletu i tak będzie całkowicie oparta na współczesnych materiałach.
Z budyneczku na pierwszym planie pozostała już tylko kupa gruzuprzy wspomnianym skrzyżowaniu w budynkach starego szpitala powolutku postępują prace rozbiórkowe
![]()
Oby, oby...DK 79 - obwodnica Chrzanowa, Chrzanów
Nazwa: DK 79 - obwodnica Chrzanowa
Miasto: Chrzanów
Data rozpoczęcia: 4 kwartał 2011 roku
Data zakończenia: 4 kwartał 2012 roku
Powstanie obwodnica Chrzanowa, która będzie jednojezdniową drogą o długości ok. 4,0 km. Celem ogólnym przedsięwzięcia jest usprawnienie funkcjonowania chrzanowskiego węzła komunikacyjnego, zarówno w zakresie drogowych połączeń regionalnych jak i w ruchu lokalnym.
Wartość inwestycji (przedział): 50-100 mln
http://www.kompasinwestycji.pl/inwestycja-344.htm